Kierowcy pokazali klasę. Wzorowy „korytarz życia” na obwodnicy Lublina (wideo)

Zwiększa się świadomość kierowców na temat tego, jak ważne jest zapewnienie sprawnego przejazdu służbom ratunkowym. Wyraźnie widać to na nagraniu, które otrzymaliśmy od strażaków.

Po zdarzeniach, podczas których kierowcy blokowali możliwość dojazdu służb ratunkowych do wypadków drogowych, świadomość o związanych z tym zagrożeniach znacząco wzrosła. Szczególnie niebezpieczne i zasługujące na potępienie jest blokowanie tzw. „korytarza życia” przez kierowców, którzy jadąc pod prąd, starali się wydostać z korka. Swoim zachowaniem znacząco opóźniali dojazd strażaków czy też ratowników medycznych, przez co zagrożone było życie i zdrowie poszkodowanych osób.

Jak tłumaczą ratownicy, tego typu zdarzenia wciąż występują, jednak dochodzi do nich znacznie rzadziej. Przykład wzorowo utworzonego przez kierowców „korytarza życia” można było zauważyć w czwartkowy wieczór na obwodnicy Lublina.

O godzinie 18:46 służby ratunkowe zostały powiadomione o zderzeniu czterech aut i dachowaniu piątego na drodze ekspresowej pomiędzy węzłami Rudnik a Tatary. Na miejsce skierowano straż pożarną z Lublina i Świdnika Dużego, zespół ratownictwa medycznego oraz policję.

To właśnie strażacy ze Świdnika Dużego nagrali właściwe zachowanie kierowców. Dzięki temu służby ratunkowe bez żadnych problemów mogły szybko dotrzeć na miejsce zdarzenia.

(fot. nadesłane, wideo – OSP KSRG Świdnik Duży)

26 komentarzy

 1. Zrobią źle nie zrobią też źle, nie rozumiem tych wpisów. Ja powiem tylko tyle DZIĘKUJĘ i pozdrawiam 👍

 2. Jaki korytarz??? Na początku, przy miejscu wypadku stało auto slóżby drogowej a na końcu rzekomego korytarza, przy samochodzie po dachowaniu stała policja toteż nikt nie odważył się w tym miejscu wyprzedzać. Tyle w temacie. To nie korytarz. Auto slóżby drogowej zapylało środkiem po pasie zieleni.

 3. no to teraz było by miło gdyby w takich przypadkach służby się odwdzięczały i też umożliwiły dojechanie wszystkim do celów poprzez sprawne zorganizowanie objazdów lub nieblokowanie niepotrzebnie wszystkich pasów ruchu… jak to zwykle mam miejsce gdzie przy byle stłuczce jest 3 wozy strażackie, 2 policje, 1 karetka, 4 lawety i 2 karawany i ja… rozstawione na całej drodze…

 4. Pytanie do drogowców: Jak utworzyć korytarz życia na dwóch pasach na ul. Kraśnickiej gdzie krawężniki po obu stronach są wysokie i nie da się wjechać niskim samochodem bez uszkodzenia podwozia a dodatkowo barierki oddzielające obie jezdnie również z wysokim krawężnikiem. Powodzenia w myśleniu !!!

 5. @zenob i już a Ty uważasz że dla Twojej wygody ratownicy bedą przeciskać sie na jednym pasie bo jasnie pan szpieszy sie do marketu ?
  Będzie potrzeba przestawienia pojazdu ratunkowego i jak maja to zrobić ?
  Myślisz że ratownik dla trafniejszej diagnozy i sprawniejszego działania powinien jeszcze myśleć czy cos go nie przejedzie lub nie potrąci ?

 6. a co jeśli nie ma gdzie zjechać? głębokie pobocza z obu stron jezdni? a jadący z przeciwka zajmują cały swój pas i nie chcą oddać jezdnia nawet na kargulowe 3 palce? ten cały korytarz jest możliwy do wykonania pod warunkiem, że pozwalają na to warunki. a u nas dogi nie zawsze wyglądają tak ja na tym filmie, niestety, podsumowując, tam gdzie mamy piękną „eskę” to i korytarz „wzorowy”. Oby wiec takich jak najwięcej!

 7. 👏!!!!!! Nic dodać nic ująć! Piękna sprawa

 8. Wow. Na zachodzie 15 lat temu to odkryli ,a w mediach o tym nie piszą…

 9. było miejsce to zjechali, wielkie halo

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

WeFilm – Lubelskie Dni Filmu
Wielki finał piłkarskiego Turnieju Wolności w województwie lubelskim
„Obieraczki kapuściane” w Muzeum Wsi Lubelskiej
Kazimierskie Święta Sąsiada
Trwają zapisy do CITY TRAIL!