690 680 960

Kierowcy mogą już korzystać z kolejnego odcinka S19 Lublin – Rzeszów. Na otwarcie czeka ostatni fragment (zdjęcia)

Od dzisiaj można korzystać z kolejnego, przedostatniego już odcinka drogi ekspresowej S19 Lublin – Rzeszów. Prace trwają już tylko na fragmencie między Niedrzwicą Dużą a Kraśnikiem.

W piątek oddany został do użytkowania przez kierowców przedostatni odcinek drogi ekspresowej S19 Lublin – Rzeszów. Chodzi o liczący 8,2 km fragment Zdziary – Rudnik nad Sanem na terenie województwa podkarpackiego. Wykonawcą prac była firma Mosty Łódź, która zrealizowała inwestycję za kwotę 233 mln zł.

Prace budowlane trwały 31 miesięcy, a w zakres zadania wchodziła również budowa mostu na rzece San, którego długość wynosi 392 m a szerokość 30 m. Przeprawa pełni również funkcję przejścia dla zwierząt. Do tego dochodzi nasadzenie roślin. Na całym odcinku pojawiło się 46 tys. sztuk różnych gatunków drzew, krzewów i pnączy.

– Każdy kolejny oddany do ruchu odcinek wielkiego projektu, jakim jest szlak Via Carpatia, przybliża nas do powstania spójnego układu komunikacyjnego Polski Wschodniej, ale też tej części Europy. Budowa nowoczesnej drogi S19 pozwoli na jeszcze szybszy rozwój Podkarpacia, Lubelszczyzny, wschodniego Mazowsza i Podlasia. Trasa ta będzie wykorzystywana także do przewozu towarów w związku z sytuacją panującą obecnie na Ukrainie – mówił obecny na otwarciu trasy minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.

Obecnie na otwarcie czeka jeszcze ostatni odcinek trasy, między Niedrzwicą Dużą a Kraśnikiem. Tu warto wspomnieć, iż początkowo fragment ten planowano udostępnić kierowcom jako jeden z pierwszych. Jednak w pewnym momencie wykonawca natrafił na kamieniste podłoże, które nie było ujęte w ekspertyzie geologicznej. W wyniku tego konieczna była zmiana zakresu wykonywania prac, co też wpłynęło na termin zakończenia inwestycji. Drogowcy cały czas utrzymują, iż zostanie on otwarty już niebawem. Ma to nastąpić w ciągu następnych tygodni.

Po oddaniu do użytkowania całej drogi ekspresowej Lublin – Rzeszów, stanowić ona będzie nowe połączenie Rzeszowa z Warszawą. Trasę o długości ok. 300 km łączącą przedmieścia Rzeszowa i Warszawy, kierowcy pokonają samochodem osobowym w czasie poniżej trzech godzin. Połączenie przez Lublin zastąpi dotychczasowy szlak prowadzący przez Radom, Opatów i Kolbuszową, czyli drogą krajową nr 9.


(fot. MI)

20 komentarzy

 1. Skaliste podłoże ??????????? Bujda na resorach , już bardziej mógłbym uwierzyć w leje krasowe …

 2. jest strona GDDKiA zatytułowana „mapa stanu budowy dróg” – i tam ten odcinek jest nadal na czerwono (w realizacji). i tak się zastanawiam, co leży na przeszkodzie, żeby jedna osoba kilkoma kliknięciami aktualizowała taką stronę w czasie rzeczywistym? dróg jest ograniczona ilość, a zmiana statusu którejkolwiek z nich odbywa się nie częściej niż raz na tydzień…
  dla mnie to absurd, że jest dedykowana strona, na której przez 99,999% czasu kompletnie nic się nie dzieje, a i tak nie ma czasu trzymać jej na bieżąco 🙂

  • Zanim cokolwiek napiszesz przyjrzyj się opublikowanym zdjęciom.
   Kilka razy…
   Czy według ciebie jest to otwarcie wspomnianego odcinka?
   Jeśli nie rozumiesz o co chodzi to znajdź artykuły (ale koniecznie ze zdjęciami) z otwarć poprzednich odcinków czy też z otwarć czegokolwiek.
   Porównaj zdjęcia i wskaż co najmniej kilkanaście różnic.
   Zacznij od tego, ile osób powinno uczestniczyć w otwarciu a następnie kogo brakuje 🙂
   To oczywiście żart ale sam rozumiesz… takie czasy… 🙂
   A nikt w GDDKiA nie będzie ryzykował aby przed „właściwym” otwarciem zmieniać coś na mapie 🙂

  • Wiele instytucji i przedsiębiorstw ma takie strony widma, niechlujnie obsługiwane. A na rachunki bankowe pracowników regularnie wpływają pieniądze…

 3. Lubelskie górą.

 4. Brawo PIS.

  • Jaki Pis, projekt unijny, kasa unijna, zaden pomysl Pisu…
   jedynie nazwa Pisu… podpieli sie jako ich sukces ,,Via Carpatia im. Lecha Kaczyńskiego,,

   • Nie zgadzam się z Tobą.
    Wszyscy doskonale wiemy, które partie i gdzie miały wschodnią Polskę, czyli i ekspresówki na wschód od Wisły.

    • ty się nazywasz polakiem?? złodziei wspierasz, budżet KPRM, budżet w 5 lat z budżetu rzędu 230 mln rocznie, teraz potrzebuje Vateusz prawie 800 mln.
     służba zdrowia jest dalej rozpie….lana, nie kupuje się karetek, tylko radiowozy. karetki w poslce 1350 sztuk radiowozów ponad 22tys sztuk.
     podatki jeszcze większe, wspieranie patologii której nic nie robi na kogo zagłosuje żeby tylko jakiegoś ochłapa rzucili. wzrost cen podstawowych produktów spożywczych o ponad 100%, wzrost cen paliw o ponad 50%. podwyżka pensji o około 30%. ale te pisiorki są wspaniali. 125 milionów PLN poszło na repsiratory, 70 mln na wybory kopertowe po których robotę w spółce poczty polskiej stanowisko dostał ochroniarz pana sasina.
     o samym MORAWIECKIM nie powiem, że był głównym doradcą złego Tuska a teraz jest waszym bohaterem. Kaczyński pośrednio jest odpowiedzialny za zabicie 96 osób w smoleńsku szukają wybuchu, kto kazał lądować za wszelką cenę??? na pewno nie pilot ani nikt z samolotu.
     biedny Kaczyński w zeznaniach podatkowych nie ma kasy, ale wieżowce w warszawie chce budować. o kaście klechów, policjantów sędziów nie wspomnę. PISIORKI głosili jak to ceny paliw obniżyli, oczywiście na chwile było taniej dla tych co jeźdzą do kościoła raz w tygodniu, wszystkie firmy musiały z tego tytułu odprowadzić więcej podatku VAT. a marża sprzedażowa orlenu od lutego z 9% na 63%…
     obajtek twierdził ze po zysku w tamtym roku rzędu 1.7mld zł, w tym roku spółka zanotuje stratę, teraz już wyliczyli że zysk będzie rzedu 2.8 mld zł rocznie. także kto tu kogo oszukuje, cena baryłki ropy poszła nieznacznie w górę o kilka- kilkanaście procent max. cena paliwa poszła w górę ponad 50 %. to też pewnie wina tuska.

  • brawo PiS o opóźnienie rozpoczętej przez PO inwestycji którą mieliśmy mieć już w 2019 roku, a którą PiS wstrzymało tuż po wygraniu wyborów !!!
   przydałby się artykuł o tym że Polska znowu wyróżnia się na tle UE, tym razem pokazała że da się wprowadzić gigantyczny dług poza wszelką kontrolą budżetu państwa….

   • Głupoty piszesz Zawsze ruda [***] miała w tyłku wschodnią Polskę

   • W grudniu 2014 r ówcześni eurodeputowani Elżbieta Łukacijewska i Przemysław Wałęsa (Partia Oszustów) złożyli wniosek w PE o zamknięciu petycji dotyczącej budowy szlaku Via Carpathia. „**** tam z tą Polską wschodnią”-Włodzimierz Karpiński (P.O) z Lublina…

 5. Biorąc pod uwagę że samochodów mamy coraz więcej to powinno być minimum po 3 pasy w każdym kierunku a nie 2,

 6. klecha był poświecił? bo nie wiem czy można w zgodzie z bogiem jeździć tą drogą, bo jak nie poświęcona to pewnie szatan i wymyslone piekło przez katoli za to może grozić.

 7. Czy ktoś może się orientuje w sprawie ostatniego odcinka o możliwej przejezdności Kraśnik-Lublin
  Będę podróżował w poniedziałek 16-05-2022 z Płońska przez Warszawę do Rzeszowa

Kursy walut

 • USD 4.4415zł -0.17%
 • GBP 5.4558zł -0.1%
 • EUR 4.6898zł 0.1%
 • CHF 4.7542zł -0.07%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Koncerty, wystawy, spektakle… – zapraszamy na projekty stypendystów!
UMCS zaprasza na Akademicki Jarmark Świąteczny
32 Mikołajki Folkowe w Lubelskiej Chatce Żaka 8-11.12.2022 [PROGRAM]
Mikołajkowe szkolenie dla kierowców w ODTJ
Mikołajki z myślą o seniorach i osobach z niepełnosprawnościami