Kierowcy, którzy jechali pod prąd korytarzem życia będą rozliczeni. Mogą się spodziewać surowych kar

Do lubelskiej policji wpłynęły zdjęcia i nagrania prezentujące kierowców, którzy po tym, jak w czwartek doszło do wypadku na drodze ekspresowej, postanowili zawrócić i pod prąd jechali korytarzem życia do najbliższego węzła. Mają zostać surowo ukarani.

Bardzo duże oburzenie naszych czytelników wywołała opisywana przez nas sprawa kierowców, którzy wykorzystali korytarz życia, aby wydostać się z korka. W czwartek po godzinie 8 na drodze ekspresowej S12/17, w rejonie węzła Jastków, doszło do dwóch zdarzeń drogowych. W sumie uszkodzone zostały cztery pojazdy, jeden osobowy i dostawczy oraz dwie ciężarówki. Droga została całkowicie zablokowana, więc kierowcy utworzyli miejsce, aby służby ratunkowe mogły sprawnie dotrzeć na miejsce i udzielić pomocy poszkodowanym.

Niebawem część kierowców, którzy utknęli w korku, zaczęła zawracać i korytarzem życia kierować się pod prąd do najbliższego węzła. Wywołało to wzburzenie wielu osób. Niestety w większości przypadków kierowane do nieodpowiedzialnych kierowców uwagi nie przynosiły skutku. Dlatego też niektórzy za pomocą telefonów komórkowych zaczęli robić im zdjęcia i nagrywać ich wyczyny.

Jak ustaliliśmy, materiały te trafiły już do Wydział ds. Wykroczeń i Przestępstw w Ruchu Drogowym Komendy Miejskiej Policji w Lublinie. Funkcjonariusze będą je teraz analizować, a następnie każdego z kierowców jadących pod prąd wzywać na przesłuchanie, a potem rozliczać. Za jazdę pod prąd grozi mandat w kwocie do 500 złotych, natomiast jeśli okaże się, że dany kierowca swoim postępowaniem utrudnił przejazd pojazdowi uprzywilejowanemu, wówczas sprawa trafi do sądu.

Ratownicy oraz strażacy, z którymi rozmawialiśmy, twierdzą wprost, że tego typu zachowanie może kosztować życie lub zdrowie. Po pierwsze utrudnia dojazd na miejsce wypadku, kiedy to liczy się każda sekunda, po drugie zaś stanowi ogromne zagrożenie w ruchu drogowym. Przykładów jest wiele, w tym ostatni z obwodnicy Piask, kiedy to jadąca pod prąd kobieta doprowadziła do tragicznego w skutkach wypadku.

Co ważne, w tego typu sytuacjach, od razu po zakończeniu akcji ratunkowej, podejmowane są czynności związane z upłynnieniem ruchu. Kiedy nie ma możliwości udostępnienia żadnego pasa jezdni, policjanci wraz ze służbą drogową blokują ruch, a następnie bezpiecznie wyprowadzają pojazdy z zamkniętego odcinka. Policjanci zapewniają, że każde tego typu zachowanie kierowców, którzy samodzielnie postanawiają ruszyć pod prąd, a na dodatek blokują korytarz życia, będzie surowo karane. Kiedy kierowca swoim postępowaniem stworzy zaś zagrożenie dla innych uczestników ruchu, może nawet stracić uprawnienia do kierowania.

(fot. nadesłane)

Zobacz również

43 komentarze

 1. Powinno się z tego zrobić przykład. Dowalic Maks kary dla każdego jednego kierowcy który tak zrobił i naglosnic na cały kraj. Tylko tak uda się zmniejszyć skalę takich kretynskich pomysłów na przyszłość. 500zl mandatu nikogo nie zrazi do takich akcji w przyszłości. 5000 już prędzej.

  • Dobrze gadasz. U nas tylko bat w postaci wysokich kar odstrasza skutecznie, tak jak z miejscami dla niepełnosprawnych. Jak zrobili 800 za nieuprawnione parkowanie to się skończyło nawet na chwilę tam postawić auto.

  • 500 zł.? Nie jeden tatuś wyjmie z portfela 500+ za dzieciaka i z uśmiechem zapłaci .
   Gdyby miał zapłacić od 2 co 5 tys . to dopiero by popuścił w majty na komisariacie , a drogę ” S ” omijałby szerkim łukiem .

   • Nadal za mało na zmianę myślenia. Zabierać prawo jazdy na 3 miesiące + grzywna 5000 zł na ratownictwo medyczne. To raz.
    Dwa to zmiana przepisów aby zabierać prawo jazdy za przekroczenie prędkości o 50+ w zabudowanym, za spowodowanie wypadku i inne akcje zagrażające życiu i zdrowiu, ale uwaga nie tak jak jest teraz w przypadku prędkości – 3 miesiące, 6 miesięcy i cofnięcie uprawnień. Powinna być tylko 1 szansa. Zabieramy na 3 miesiące, ale następnym razem nie masz już prawka. Nie masz prawka i jedziesz – dostajesz grzywnę 10000 zł i jedziesz z pracami społecznymi przez pół roku. Możecie wierzyć lub nie, ale wiem z odpowiednich źródeł, że to właśnie prac społecznych kierujący wystrzegają się jak ognia. Wolą zapłacić dodatkową grzywnę niż wziąć miotłę w ręce. Prace społeczne powinny być nieuniknione za każdym razem gdy złapią pijusa za kółkiem. Zero litości dla kure**** na drodze.

 2. Tylko sąd i to rozprawa w kilku podejściach , jak jeden z drugim straci kilka dni na dojazdy do sądu i popłynie więcej niż 500 zł to da mu do myślenia. To nie jest zwykła jazda pod prąd bo się ktoś zagapił lub chciał skrócić sobie drogę , dlatego należy to maksymalnie nagłośnić pokazać auta i twarze tych kierowców aby ich unikać na drodze .

  • … i wy wszyscy wierzycie w te gadanie o „surowych karach”…. aaaahahahahahha Za zabicie na przejściu dostaje się 2 lata w zawieszeniu i 1500 pln „zadośćuczynienia”… Za jazdę pod prąd na drodze ekspresowej będzie to ok 300 pln mandatu… więcej się najeżdżą świadkowie na komendę niż ci co mieli dość stania w ekstremalnym upale ….
   Jeśli służby maja w dopie kierowców i ich pasażerów zamykając drogi przy byle stłuczce nie wyznaczając objazdów to nie dziwcie się że ludziom kończy się cierpliwość… A jeśli już trzeba zamknąć drogę to należy wyznaczyć objazd i czy tak trudno pod nadzorem policji wycofać sukcesywnie kierowców do najbliższego węzła…? „Ale poco? niech stojo bo my tu zamiatamy asfalt…”

  • noo tak pokazanie twarzy i aut pozwoli ci w porę zawrócić na drodze i odjechać…. tylko uważaj w tym „unikaniu” ich żebyś pod prąd nie popierdzielił… „korytarzem życia”…

 3. To przechodzi ludzkie pojęcie jak opresyjna jest policja wobec kierowców. Zamiast rozładować korek od razu jak to było możliwe to nic nie robili do czasu aż ludzie zaczęli wydzwaniać żeby coś zrobili. Teraz konsekwencje nieudolności policji ponosić będą użytkownicy dróg.
  Poza tym co jeśli taka jazda była podyktowana wyższą koniecznością bo w samochodzie ktoś omdlewał?

  • Ooo, chyba ktoś czeka na mandat…:D

  • Bardziej głupich argumentów to nie słyszałem. Najpierw zabezpiecza się miejsce wypadku a dopiero zajmuje się przekierowaniem ruchu. Jeśli jakiś idiota chce pod prąd jeździć ekspresówką to stanowczo powinno mu się zabrać prawo jazdy zwłaszcza że ci co to zrobili nie zrobili tego przypadkiem tylko z cwaniactwa. Jeśli będziesz potrzebował pomocy a przez jakiś cwaniaczków będziesz na nią dłużej czekał to może ogarniesz bo jak na razie to widzę że z myśleniem to u ciebie k……

  • Omdlewa to chyba Twój mózg… Ty tak poważnie piszesz???

  • Ta jasne, było myśleć wcześniej, a nie teraz szukać wymówek o omdleniach i wyższych koniecznościach… wstyd

  • Jak omdlewał, to mógł wyjść z samochodu, przejść za bariery energochłonne i tam sobie odpocząć i napić się wody.
   Zresztą jestem pewien, że na 5 ujęć samochodów stanowiących ilustrację do artykułu 4 stanowią ujęcia aut wyposażonych w klimatyzację (może tylko Focus jej nie ma).

   • Nie wiem jak u ciebie,ale mi klima jak stoje po paru minutach się odłacza…

    • Ja mam sprawną, dziękuję.
     Nawet jak „start-stop” wyłączy silnik, to jak w samochodzie zrobi się za ciepło, to silnik się ponownie uruchomi tylko po to, żeby klimę napędzać.

  • co ty, forumowicze już wydali wyrok..! Szafot…!!! Przecie to „korytarz życia”… W prawie o ruchu drogowym jest wyrażnie napisanę że jazda „korytarzem życia” jest karana śmiercią… a jeszcze pod prąd… to podwójna kara śmierci…

  • Jakim cudem z takim IQ potrafisz obsługiwać klawiaturę? Masz obowiązek nie blokować korytarza ratunkowego. To po pierwsze. Po drugie jak ktoś omdlewał to trzeba wezwać pogotowie bo dojedzie szybciej niż Ty wyjedziesz z takiego korka. Idąc Twoim tropem „myślenia” to co gdyby babcia miała wąsy? Mam tylko nadzieję że nie masz prawa jazdy i pewnie nie wiesz o czym piszesz.

  • „Poza tym co jeśli taka jazda była podyktowana wyższą koniecznością bo w samochodzie ktoś omdlewał?”
   Co ty babsztylu pier$%*&????
   A według ciebie korytarz ratunkowy dla dojazdu pomocy dla umierających na jezdni tam ludzi to jaka jest konieczność? Ja omdlewasz to wzywaj kolejna karetkę a nie blokujesz przejazd pomocy.

   Przez takich samych idiotów jak zawracający i jadący pod prąd doszło do wypadku który korek spowodował. Jak nie chcesz stać w korku (na drodze wszystko może się zdarzyć) to nie wsiadaj za kierownice, albo wybieraj drogi gdzie sobie zawrócisz na polu w razie wypadku i utrudnień.

   Jedyne co Policja chrzani po całości to pobłażliwość i nie zatrzymywanie prawa jazdy przy każdej lepszej okazji. Idiotów na drodze mniej,samochodów miej-normalni użytkownicy dróg mogą z nich korzystać z większym spokojem i poczuciem bezpieczeństwa.
   Takie jak ty tez powinny być namierzane bo pochwalają łamanie prawa i narażanie na niebezpieczeństwo innych niewinnych ludzi!

 4. mistrz kierownicy

  500zł mandatu to chyba za 1 koło w samochodzie.
  Posiadanie prawa jazdy nie jest obowiązkiem, a jak ktoś jest idiotą, to zwyczajnie powinno mu się te uprawnienia zatrzymać, bo nic innego tu nie pomoże.

 5. Bimmera coś nie widać..pewnie zamknęli go za alimenty:)))))

 6. i bardzo k…. dobrze 🙂

 7. Albo miał sraczkę

 8. Bardzo dobrze, bardzooo…

 9. Za taką jazdę 500 to za mało. To świadome stworzenie zagrożenia więc 1000 powinno być do zapłaty i utrata prawka na 3 miesiace.

 10. Omdlewa? Jak ktoś omdlewa to służby ratunkowe w drodze… a nie pajacerka i samowolka. Fantazja cię ponosi kolego/koleżanko.

 11. I bardzo dobrze d.bilom!

 12. Bardzo dobra postawa! Upublicznic wizerunki, dowalic mandaty 10% rocznych dochodów i wniosek do sądu o zabranie prawo jazdy na 90dni!

 13. Jeżeli omdlewał to zaświadczenie z SOR-u przyniesie do sądu, a sąd oceni.

  Pozostała część postu „I dea ł” nie kwalifikuje się do komentarza. Jest natomiast mocnym dowodem na opresyjność wychowania w dzieciństwie.

 14. Głupota kierowców jest w tym przypadku oczywista. Nie zmienia to faktu, że potrzeba w tym kraju rozwiązań na drogach ekspresowych i autostradach pozwalających na szybkie wyprowadzenie z korka aut, zwłaszcza w takie upały lub mrozy. Nie powinno być tak że ludzie stoją dłużej niż 30-40 min bo brakuje rozwiązań na zawrócenie ruchu lub szybkie przekierowanie go na drogę serwisową.

 15. Do głowy by mi nie przyszło, żeby wyciąć taki manewr. Świadczy to o ewidentnym braku myślenia, kultury i szacunku dla współużytkowników dróg. Taki „kwiat” kierowców powinien zostać uhonorowany bardzo wysokim, bolesnym mandatem

 16. Przecież to jest skandal ,że wy na ten temat dyskutujecie…od razu powinno zabierać się prawo jazdy na minimum 2 lata i 2000 kary

 17. anty anty 15 czerwca 2019 o 09:30

  … i wy wszyscy wierzycie w te gadanie o „surowych karach”…. aaaahahahahahha Za zabicie na przejściu dostaje się 2 lata w zawieszeniu i 1500 pln „zadośćuczynienia”… Za jazdę pod prąd na drodze ekspresowej będzie to ok 300 pln mandatu… więcej się najeżdżą świadkowie na komendę niż ci co mieli dość stania w ekstremalnym upale ….
  Jeśli służby maja w dopie kierowców i ich pasażerów zamykając drogi przy byle stłuczce nie wyznaczając objazdów to nie dziwcie się że ludziom kończy się cierpliwość… A jeśli już trzeba zamknąć drogę to należy wyznaczyć objazd i czy tak trudno pod nadzorem policji wycofać sukcesywnie kierowców do najbliższego węzła…? „Ale poco? niech stojo bo my tu zamiatamy asfalt…”
  JEST DOKŁADNIE TAK JAK PISZESZ ,POPIERAM W 100%

 18. Podwójna kara śmierci to za mało powinno się rozstrzelać całą rodzinę i krewnych

 19. Ci ktorzy jechali pod pràd to widac przez szyby wiocha i braki w uzèbieniu plus zielone zeby z powodu strachu przed szczoreczka do zèbòw I taki wzrok tèskniàcy za rozumem .

 20. Żenada, ludzie mają swoje życie i sprawy do załatwienia, co jakby ktoś miał dziecko w samochodzie? Ma stać na patelni? Sam bym zawracał.

 21. Prezydent ,premier i rząd łamią konstytucję i maja to w doopie a wy chcecie karać zwykłych szaraczkow za jazdę korytarzem życia , przykład idzie z góry

 22. Popieram tylko surowa kara może to powstrzymać. Kwota 5 tys. powinna być na dzień dobry.

 23. A wy wszyscy co tak jad wylewacie na tych kierowców rozumiem że jesteście super kierowcami jakbyście tacy byli inteligentni to byście wydrukowali że nic więcej im nie zrobią niż przepisy mówią tyle że mogą dostać górny połap tej kary

 24. Ludzie z dziećmi w samochodach stali 1,5 godzin w tym korku…brawo służby.Nikt nie zapytał się czy nie potrzebuja wody ,pomocy…co innego jakby gołąb siedział koło drogi z przetrąconym skrzydłem.W tym korku to wszystkich powinni zawrócić…

  • Właśnie niestety mamy taki kraj, w którym chodzi o to żeby wszystkich karać i każdemu tyko życie utrudnić. Skoro zdarzył się wypadek i droga jest zablokowana to należy zamknąć wjazd na dany odcinek, wyznaczyć pas dla służb ratunkowych a pozostałe samochody bezpiecznie wyprowadzić. Część ludzi musi dojechać na czas, np. na lotnisko i mają czekać? A poza tym skoro odcinek jest nieprzejezdny to służby powinny jechać od tej strony co nie ma korka czyli pod prąd bo skoro i tak nikt tam nie wjedzie to mają całą pustą drogę.

 25. ale straszna kara 500zł, ludzie….
  bierzmy przykład z zachodu, tam jest taka dyscyplina, że o takich zachowaniach nie ma nawet myśli, co dopiero mowy, a jak to zrobili? pomijając inną mentalność i kulturę, zapewne wysokimi karami, za coś takiego jak tu powinna być kara powiedzmy 1000zł a Policja powinna tam być i to szybciutko a nie, że kierowcy wysyłają nagrania, zrobił się szum no to policja z laski się zajmie, bo media itp. i jeszcze będą musieli świadkować Ci co podeślą filmiki, a czemu nie anonimowo?

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.8284zł 0.02%
  • GBP 4.9919zł 0.44%
  • EUR 4.2459zł 0.03%
  • CHF 3.9532zł -0.02%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)
   Szturm Twierdzy Zamość 2019

   Co? Gdzie? Kiedy?

   „Lodowata Krew z Gorących Serc” – Zimnolubni będą oddawać krew
   VIII Ogólnopolskie Mistrzostwa Strażaków OSP w Narciarstwie Alpejskim i Snowboardzie 2020
   Lublin zagra dla Australii
   Lublin na weekend 17-19 stycznia
   Magiczna Latarnia – startują zapisy dla klubu filmowego dla dzieci
   x

   Szanowny Czytelniku!

   Pragniemy Cię poinformować, że nasza strona może dostosowywać treści do Twoich potrzeb. Aby to robić, potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych w celach personalizacji treści marketingowych, dzięki czemu otrzymujesz:

   Lepszą jakość strony. Możemy dostosowywać treści pasujące do poszczególnych grup odbiorców.

   Reklam jest mniej i są bardziej dopasowane do Twoich potrzeb. Dzięki reklamom finansujemy nasz rozwój, dzięki czemu nasz serwis nie wymaga opłat

   Twoje dane są u nas bezpieczne.Zgodę na przetwarzanie danych możesz wycofać w każdej chwili na stronie Polityka Prywatności.

   Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" lub zamykając to okno za pomocą przycisku "x" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, w tym profilowanie* przez ITLU sp z o.o. oraz naszych Partnerów, Twoich danych danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach stosowanych w Serwisach przez ITLU sp. z o.o. i Partnerów w celu marketingowym, obejmującym analitykę w celach marketingowych oraz wyświetlanie spersonalizowanych ofert, reklam i innych usług.

   Pamiętaj, możesz w każdej chwili nie wyrazić zgody lub cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych.

   Informujemy także, że poprzez korzystanie z tego Serwisu bez zmiany ustawień Twojego oprogramowania/przeglądarki wyrażasz zgodę na zapisywanie plików cookies i im podobnych technologii w Twoim urządzeniu końcowym oraz na korzystanie z informacji w nich zapisanych w celach dopasowania treści i reklam. Więcej przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

   Kto jest administratorem danych osobowych?

   Administratorem Twoich danych osobowych będziemy my, tj. spółka ITLU Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie oraz nasi Partnerzy (reklamodawcy).

   Szczegółowe informacje na temat celów przetwarzania

   Twoje dane uzyskane w naszych Serwisach za pomocą plików cookies i im podobnych technologii będziemy przetwarzać, w tym profilować:

   • w naszych celach marketingowych polegających na dopasowaniu treści i reklam w naszych Serwisach i Internecie, w celach badań analitycznych w celach marketingowych, w celach dokonywania analiz i badania ruchu na stronach, w celu zapewnienia bezpieczeństwa naszych usług, w celu dochodzenia praw i roszczeń (podstawa: nasz prawnie uzasadniony interes),
   • w celach marketingowych naszych partnerów-reklamodawców, polegających na dopasowaniu treści i reklam w naszych Serwisach i Internecie, w celach badań analitycznych w celach marketingowych (podstawa: Twoja zgoda).

   Jeśli wyrazisz na to zgodę nasi Partnerzy będą przetwarzali, w tym też profilowali Twoje dane osobowe uzyskane w naszych Serwisach za pomocą plików cookies i im podobnych technologii w celach marketingowych polegających na dopasowaniu treści i reklam w naszych Serwisach i Internecie a także badań analitycznych w tych celach.

   Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.

   Twoje prawa

   Jeśli wyraziłeś zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych możesz ją zawsze cofnąć.

   Przysługuje Ci też prawo dostępu do Twoich danych, prawo do ich sprostowania, usuwania, prawo do przenoszenia danych, wyrażenia sprzeciwu, prawo do ograniczenia przetwarzania. Przysługuje Ci także prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego, którym będzie Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień przeczytasz tutaj.

   * Do przetwarzania wykorzystywane będą następujące dane: Twój adres IP, adres URL żądania, nazwa domeny, identyfikator urządzenia, typ przeglądarki, język przeglądarki, liczba kliknięć, ilość czasu spędzonego na poszczególnych stronach, data i godzina korzystania z Serwisu, typ i wersja systemu operacyjnego, rozdzielczość ekranu, dane zbierane w dziennikach serwera a także inne podobne informacje.