Niedziela, 21 kwietnia 202421/04/2024
690 680 960
690 680 960

Kierowcy Bolta postanowili protestować. „Zamiast wspomagać, obciążają nas kolejnymi kosztami” (wideo, zdjęcia)

Dzisiaj po południu lubelscy kierowcy współpracujący z firmą Bolt postanowili sprzeciwić się jej działaniom. Ponad sto pojazdów zjechało w jedno miejsce. W tym czasie nie były świadczone usługi.

75 komentarzy

 1. Taki protest to ja rozumiem dzięki nim dzisiaj mój rowerek mógł z powodzeniem śmigać bez korków na ulicach tego pięknego miasta wojewódzkiego.

 2. Ale zaraz zaraz. A nie mówili że te złodziejskie taksówki powinny jeździć za prawie darmo? A teraz się domagają godnej płacy? Hipokryzja w pełnej krasie.
  Powinni jeździć za koszt paliwa i nie narzekać.
  A tak całkiem poważnie to już od dawna Bolt wychodzi drożej niż taxi 😉 Wystarczy tylko umieć liczyć.

  • To jakoś słabo liczysz, albo jesteś taksiarzem bidakiem. Przykład? Przejazd taxi z Piaseckiej na Głęboką w godzinach szczytu – 44 zł , mam rachunek. Przejazd boltem na tej samej trasie w takich samych godzinach 23 zł. To gdzie jest taniej? W taxi jest dwa razy drożej i na dodatek starym ledwo jadącym gratem.

   • Bzdury wypisujesz jak standardowy bogaty bolciaż i bierzesz za to jeszcze dodatkową kasę od swojej korpo. W żadnym lubelskim radio taxi nie będzie takiej kwoty na rachunku, chyba że przez Zemborzyce Tereszyńskie. Przynajmniej wymyślił byś jakąś krótką ulicę np. Strażacką lub Wiercieńskiego bo są krótkie i taksometr na całej uliczce może nie przebić kwoty od jej początku do końca, a nie wymyśliłeś sobie ulicę Głęboką, która ma ze 3 km i od jej początku do końca ok. godz. 15 może być 12-13 zł. Weź kredyt lub wyjedź za granicę, a nie ośmieszasz się w tym kraju za parę groszy.

    • Taksówka z dworca głównego na czuby (3min drogi) to kwota 22 zł czyli są to jakieś jaja w bolcie zapłaciłem 4 zł ze zniżką 60% łatwo policzyć że normalnie jest to 10 zł czy dwa razy taniej niż taksówka

     • Jak masz trociny w czerepie, to jeździj ze słupami i bolcami i dodaj jeszcze ok. 10 minut. drogi, a do radia taxi nie wsiada. Zacznij się uczyć może, to lepszej niż pianie z zachwytu jak tanio, bezpiecznie i ile oszczędności.

     • I dlatego protestują bo muszą cię wozić za 4 złote. Ten przykład nie dotyczy porównania tylko świadczy o tym że estońska firma drenuje rynek byś potem oddał z nawiązką. Widać że nic nie rozumiesz z tej promocji

    • z przyjemnością mogę pokazać rachunek. Głęboka skrzyżowanie z Filaretów. Nazywasz mnie kłamcą? Bzdury to ty wypisujesz, kto jeździ „sałatą” ten wie. Nie zmienisz nic swoimi wpisami chytry „cierpiu”. I chyba niezbyt uważnie czytałeś o trasie za którą zapłaciłem..

   • Jak masz promke to wychodzi taniej. Ale bez rabatów jest albo tak samo albo drożej w Bolcie. Ja już też to zauważyłam. W taksie zawsze wychodzi mi do pracy 16-17 zł a w Bolcie od 15 do 31 zł, niestety w większości około 19-20 zł. Oczywiście jak nie mam zniżki, a teraz prawie jej nie ma. Wróciłam do taxi.

  • Farmazon po całości.Następny pies ogrodnika.

 3. I na drogach od razu zrobiło się bezpieczniej 😀

 4. RZĄD PRZED SĄD ❗❗❗

  BOLT- ULICZNI KORSARZE
  ?

 5. Wolny rynek- wolna prowizja!!! Trzeba się dostosować do rynku a nie tylko narzekać! Moźe jeszcze zaraz umowę o pracę zechcą?!

 6. A może to tylko taka ściema, aby jeszcze bardziej zachęcić pasażerów, którzy będą częściej zamawiać współczując, szlochając i popierać ciemiężonych kierowców bolców.

 7. Bolt jest spoko

 8. Z tego co widać po ogłoszeniach to zarobki nie są małe, po 8k miesięcznie. Jak komuś mało to niech zmieni pracę i weźmie kredyt. W głowach juź się chyba przewraca. Ludzie ciężko pracują za mniejsze pieniądze. A tu tylko kierownicą sobie kręcą, żadnych wymagań ani umiejętności nie trzeba i jeszcze źle

 9. Artur na własnej działalności - nie bolt / uber

  Większość osób komentujących ten artykuł nie ma pojęcia o kosztach jazdy na bolcie, o zarobkach na taxi, o kosztach umowy o pracy ( umieją liczyć tylko netto na rękę i nie mają pojęcia, że jest coś więcej ). Zarobki na poziomie 5-6 tysiący osiąga się dopiero przy wyjeżdżaniu powyżej 240h w miesiącu. Gdybyś chciał pracować tyle co na etacie to zapomnij… Ogłoszenia na kierowcę bolta ciągle są, bo ludzie jak spróbują na czym to naprawdę polega, to po tygodniu dwóch rezygnują. Jeśli chodzi o stłuczki to wynikają one z prostej matematyki i statystki. Kierowca bolta / ubera przejeżdża kilkadziesiąt kilometrów razy więcej niż zwykła osoba, w ciągu dnia, więc ryzyko że coś się wydarzy na drodze, jest tyle samo razy większe. W 90% nie ma to nic wspólnego z umiejętnością. W stosunku do taksówek ten stosunek jest mniejszy, ale wciąż wysoki. Nie ma więc co obrażać ludzi, skoro nie zdajecie sobie z tego sprawy. Bolciarz nie ma płatnych urlopów, ani chorobowego. Ile wyjeździ tyle zarobi. Samochód też się psują, ubezpieczenie też jest tak samo drogie jak dla taxi. Finalnie ich zarobki są takie same jak na kierowców taksówek. ( Ich zarobki spadky po wejściu bolta / ubera ). Kierowca taxi nie ma ukończonych żadnych specjalnych kursów, szkoleń, ani większych umiejętności od przeciętnej osoby na Bolcie. Powinni iść po prostu z duchem czasu i mieć aplikacje taką jak bolt, bo to właśnie z wygody decydujemy się na niego. W przypadku cen to z mojego doświadczenia taxi i bolt są do siebie zbliżone ale w godzinach szczytu, bo normalnie boltem płacę mniej. Nie muszę też do nikogo dzwonić, z góry wiem ile zapłacę i nie interesuje mnie czy po drodze będzie korek czy konieczność objazdów. Jak wszędzie można spotkać miłych jak i tych gorszych ludzi. I nie ma tu znaczenia czy to kierowca taxi czy kierowca bolta. Pamiętajcie, że konkurencja na rynku to coś dobrego, inaczej za wszystko można płacić tylko więcej….

  • Mądrego to i warto poczytać. Dobrze prawisz. Jest korporacja w Lublinie gdzie mozna jeżdzić tu i tu. Prowizje mniejsze a ważne by dać radę. Robota jak robota. Protest o obniżenie prowizji żałosny. Nie podoba ci się to nie musisz dorabiać. Te żale o 12 godzin pracy też lipa. Wyszła prawda, że po zabawie w wożenie i niszczenie porządnych firm taxi przez obcy kapitał nagle okazało się że przydałoby się też zarobić a nie tylko pobawić w drivera bolta. W końcu chodzi o to by mieć pracę i dochody.

  • Ty piszesz o konkurencji . Tylko jakiej. Porównaj koszty prawdziwej taxi a tych pseudo taxi którzy mają posiadać jakiegokolwiek smartfona i można zostać „taksówkarzem”. O jakiej konkurencji mowa.

 10. Z tego co widziałem w sieci nie wiem jak inne korpo w Lublinie, ale chyba Damel Taxi pozwala swoim kierowcom pracować i w bolcie i w Damel. Mój znajomy taksówkarz ma dwie aplikacje i bardzo sobie chwali że średnia za km mu się poprawia gdy bierze kursy z korpo i bolta. I nie narzeka. Ale on chyba ma swój taksometr i normalną taksówkę. Jak się dowiem to napisze.

Z kraju