Poniedziałek, 27 maja 202427/05/2024
690 680 960
690 680 960

Kierowco noga z gazu! Miejscami bardzo ślisko, doszło do zdarzeń drogowych (zdjęcia)

Jak już informowaliśmy, od środowego poranka na drogach regionu panują trudne warunki do jazdy. Doszło już do pierwszych zdarzeń drogowych.

Do jednego ze zdarzeń doszło po godzinie 5 na ul. Diamentowej. Tam pojazd osobowy marki Volkswagen uderzył w barierę energochłonną. Na szczęście w zdarzeniu nikt poważnie nie ucierpiał. Przez kilkadziesiąt minut występowały utrudnienia w ruchu.

Do kolejnego zdarzenia drogowego doszło przed godziną 8 w Mętowie. Na trasie pomiędzy ul. Głuską a Skrzynicami. Dachował tam pojazd osobowy. Na miejscu pracują służby ratunkowe. Ze wstępnych informacji wynika, że w wypadku poszkodowana została jedna osoba.

Warunki do jazdy na drogach wojewódzkich

Zarząd Dróg Wojewódzkich w Lublinie informuje, że mimo opadów deszczu, deszczu ze śniegiem i mżawki, wszystkie drogi wojewódzkie są przejezdne. Należy jednak zachować uwagę i dostosować prędkość do warunków jakie panują na drogach.

Szczególną uwagę kierowcy muszą zachować w zachodniej części województwa lubelskiego, w okolicach: Ryk, Dęblina, Kazimierza Dolnego, Puław, Markuszowa, Nałęczowa, Opola Lubelskiego, Józefowa nad Wisłą, Annopola, Trzydnika Dużego, Modliborzyc i Janowa Podlaskiego, gdzie na drogach wojewódzkich lokalnie może występować cienka warstwa lodu.

Drogi lokalnie śliskie możemy spotkać w północnej, centralnej, wschodniej i południowej części Województwa od Białej Podlaskiej, przez Łuków, Lubartów, Wolę Uhruską, Kraśnik, Krasnystaw, Szczebrzeszyn, Zamość aż do Biłgoraja i Hrubieszowa.

Od wczesnych godzin porannych na drogach wojewódzkich pracuje 58 sztuk solarek i piaskarek, których zadaniem jest zlikwidowanie śliskości zimowej.

Kierowco noga z gazu! Miejscami bardzo ślisko, doszło do zdarzeń drogowych (zdjęcia)

Kierowco noga z gazu! Miejscami bardzo ślisko, doszło do zdarzeń drogowych (zdjęcia)

(fot. nadesłane)

17 komentarzy

 1. we Włoszech a konkretnie w Bolonii (miasteczko wielkości Lublina) jak temperatura spadnie poniżej 0 i choć trochę popada śniegu lub deszczu natychmiast horda solarek i pługów wyjeżdżają na ulice i sypią i do żadnych zdarzeń nie dochodzi – a miasta podpisują umowy z podmiejskimi rolnikami na to aby pomagali w utrzymaniu dróg
  w Polszy, musi ktoś się połamać, ktoś zginąć i pół metra śniegu napadać (i oczywiście ustać opad musi), aby służby wyjechały na drogi

  • napisz jeszcze jak jest u ciebie na Ukrainie… rozumiem, że stamtąd pochodzisz skoro piszesz „Polszy”

  • Tak to jest POlska.

  • Ej Ty Alfa Romeo – padało do 4-5 w nocy. Marznący deszcz. Nawet ciągłe sypanie piachu przez całą ulewę nie sprawi, że będzie można jechać w 100% bezpiecznie. Są kraje na tym świecie gdzie kierowcy używają mózgu podczas jazdy ale jak widać nie w tym kraju. Idzie jeden z drugim do samochodu, buty mu się ślizgają, ale nie pomyśli, że to czarny lód. Przecież w samochodzie ma zimówki. A od kiedy zimówki cokolwiek potrafią na lodzie? Szczególnie mocno zużyte, bo przecież miały być jeszcze na sezon, dwa…

   • „Nie pomyśli, że to czarny lód”, bo nie czyta 112, a tam piszom, że to co z góry leci na jezdni może zamarznąć i można siem pośliznonć !!!

  • A kto by przypuszczał że zimą może być tak ślisko????

  • gadaasz ale glupoty

 2. Powinni odpowiadac za to

  Jak zwykle zima zaskoczyła drogowców

 3. Gondol Jerzy z Nadwisły

  Wy te trochę opadów deszczu, deszczu ze śniegiem i mżawki, zimą i trudnymi warunkami nazywacie ???
  W tej chwili u siebie mam -35, śniegu ponad metr z prognozowanymi dużymi opadami, a na stanowej Richardson Highway (odśnieżanej raz na dobę), ruch jak na Waszych Alejach pana Mazowieckiego w południe.

 4. Kadkadery.

 5. oblodzonego asfaltu nie widać … więc wiocha przypindala, bo może (vw, audi, bmw, itd – to musi przypindalać :P)

 6. Ślisko to jest przede wszystkim na chodnikach, a wymaganie od zarządców drogi, żeby przez kilka miesięcy w roku, non stop, o każdej porze dnia, bez względu na warunki pogodowe, zapewnił suchą i czystą drogę, bo Panu Kierowcy się spieszy, jest tak dziecinne, że szkoda to komentować.

 7. Służby drogowe dostają alerty pogodowe z wyprzedzeniem. Doskonale wiedzieli o dzisiejszej slizgawce. Mogły wieczorem wyjechać piaskarki? NIE BO OSZCZĘDNOŚCI!!! Właściciel powinien odpowiadać za stan drogi.

 8. ,aa,boKrzycho.paPj

  Obserwator wiocha to ty jesteś,wy mieszczuchy przypindalacie ile wlezie i ta wasza głupia nawigacja . Ostatnio taki mądry u mnie na łące nawracał i mówi , że mu tak nawigacja kazała, ugrzązł w torfie ,potrzebny był duży ciągnik by tłumoka wyciągnąć

 9. ,aa,boKrzycho.paPj

  Rejestracja o dziwo LU była tego samochodu w bagnie

 10. Przecie czarny asfalt był a ja zaczynam robotę za 15 minut.