Sobota, 18 maja 202418/05/2024
690 680 960
690 680 960

Kierowco myśl, gdzie i jak parkujesz. Inaczej twoje auto zostanie odholowane (zdjęcia)

We wtorek rano na ul. Przyjaźni w Lublinie kierowcy trzech śmieciarek nie byli w stanie przejechać ulicą z powodu niewłaściwie zaparkowanego pojazdu. Na miejscu interweniowała straż miejska i holownik.

We wtorek rano na ul. Przyjaźni w Lublinie kierowcy śmieciarek, odbierających odpady z osiedla, nie byli w stanie przejechać wąską ulicą. Wszystko przez niewłaściwie zaparkowany pojazd osobowy, skutecznie blokujący przejazd.

Na miejsce została wezwana straż miejska i holownik. Strażnicy miejscy sporządzili stosowną dokumentację, zaś źle zaparkowany pojazd został odholowany.

Apelujemy do kierowców, aby parkowali z głową swoje pojazdy. W tym przypadku nie mogły przejechać śmieciarki, ale jeżeli w którymś z budynków doszłoby do pożaru, dojazd służb ratunkowych na miejsce zdarzenia byłby znacznie opóźniony. Niestety podobne obrazki można zaobserwować na wielu lubelskich ulicach. Na szczęście strażnicy miejscy bardzo szybko i sprawnie zajęli się pojazdem.

Kierowco myśl, gdzie i jak parkujesz. Inaczej twoje auto zostanie odholowane (zdjęcia)

Kierowco myśl, gdzie i jak parkujesz. Inaczej twoje auto zostanie odholowane (zdjęcia)

Kierowco myśl, gdzie i jak parkujesz. Inaczej twoje auto zostanie odholowane (zdjęcia)

(fot. nadesłane)

88 komentarzy

 1. Auto zaparkowane przed lub na przejściu dla pieszych powinno zostać odholowane w pierwszej kolejności…

  • To powinno być oczywiste dla wszystkich. Ale coś tak oczywistego, jak pojazd zaparkowany w sposób zagrażający bezpieczeństwu pieszych, nie jest oczywiste ani dla Strażników Miejskich, ani dla policjantów przejeżdżających tamtędy przypadkiem, ani dla Dzielnicowego tamtego rejonu, który jest świadkiem tego wykroczenia codziennie.
   Za leczenie np. potrąconego na tym PdP dziecka powinien wystąpić ubezpieczyciel OC sprawcy potrącenia do w/w stron.

   Ponadto: Zarządca drogi powinien tam ustawić słupki/donice/itp. żeby żaden idiota już tam nigdy nie zaparkował.
   Ale wtedy to będzie atak na kierowców i zabieranie miejsc postojowych.

  • Może, gdyby pojazdy samochodowe były wyposażone w tablice rejestracyjne, to do takich wykroczeń kierujący nimi, by się nie posuwali.

 2. Niemożliwe!!! Szybko interweniująca ,,Straż Miejska” w Lublinie? Przeważnie dzwoniąc na numer Straży Miejskiej, albo są na odprawie, albo mają interwencję na mieście, albo nie ma żadnego patrolu w okolicy. Jeżeli natomiast dzwoniący jest tak zwany ,,Upierdliwy” to dyspozytor informuje, że Straż Miejska nie jest od tego, ponieważ w pierwszej kolejności walczą z PANDEMIĄ. Argumentując, iż służby ratunkowe w razie potrzeby nie mogłyby przejechać, odpowiedź jest szybka i prosta ,,SŁUŻBY RATUNKOWE DADZĄ SOBIE RADĘ”. Proszę więc nie ,,mamić” Obywatela miasta Lublina, szybko i sprawnie działającą (pożal się Boże) Strażą Miejską.

 3. Zapraszam na gospodarczą 14, zobaczcie jak tłuki parkują, połowa samochodów do odholowania. Czasami osobówką nawet nie da się przejechać.

 4. Speed Bus Jerry znowu w akcji!

 5. A z pocztowej zakaz skrętu w 1 maja zrobili.Ciekawe jak długo trzeba czekać na pojawienie się patrolu z bloczkiem mandatowym, tak jak na młyńskiej swego czasu.

 6. zapraszam na Fulmana. Nawet na chodnik nie wjadą tylko parkują na środku ulicy

  • I bardzo dobrze, bo Ustawa PoRD mówi wyraźnie, że co do zasady parkuje się na jezdni a nie na chodniku!!!