690 680 960

Kierowca dziwnie się zachowywał, ale był trzeźwy. Narkotest pokazał przyczynę

Badanie alkomatem wykazało, że dziwnie zachowujący się kierowca jest trzeźwy. Policjanci postanowili więc użyć innego urządzenia.

We wtorek przed godziną 16 policyjni wywiadowcy w okolicach ronda im. Mohyły zwrócili uwagę na kierowcę seata. Na ul. Lwowskiej zatrzymali pojazd do kontroli. Siedzący za kierownicą mężczyzna dziwnie się zachowywał. Istniało podejrzenie, że znajduje się on pod wpływem alkoholu.

Badanie alkomatem wykazało jednak, że mężczyzna był trzeźwy. Policjanci postanowili poddać kierowcę testowi, na zawartość narkotyków.

Jak się okazało, czujność ich nie zawiodła. Urządzenie wykazało obecność w organizmie mężczyzny substancji psychoaktywnej. Kierowca niebawem usłyszy zarzuty i odpowie przed sądem.

Za kierowanie pojazdem pod wpływem środków odurzających grozi mu do dwóch lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna.

(fot. lublin112.pl)

9 komentarzy

 1. biegły (dzieki Bogu na emeryturze)

  Więc nie był trzeżwy. Idiotyczne okreslenie badania alkomatem. Alkomat może wykazać tylko czy delikwent spożywał alkohol (jego poziom w wydychanym powietrzu). Nie może wykazac, czy badany jest trzeźwy, bo trzeźwość umysłu może być zaburzona przez np. narkotyki, choroby, czy leki.
  Czas juz zrezygnować z milicyjnej nowomowy.

 2. Ćpuny śmieją się z polskiego prawa . Na zachodzie leżałby na masce skuty w kajdany i dostarczony pod oblicze sędziego w ciągu 48 godz.

 3. Co z tego ze naćpany jak i tak lepiej jeździ niż trzeźwa baba która rozwaliła kolesiowi auto wymuszając pierwszeństwo.

 4. Czy naćpany, czy nie, to się okaże po badaniach krwi. Te narkotesty to straszne buble niestety.

  • Dokładnie. To skandal żeby używać narkotestów które odczytują substancje nie wpływające na zdolność psychomotoryczne jako narkotyki. I z nieświadomych niczego kierowców robić ćpunów! Ze też po ostatnich wydarzeniach tego nie zakazali. Takie rzeczy tylko w tym kraju

 5. Narkotesty są do niczego ostatnie wydarzenie w Sitańcu 28 lutego br wykazało, iż kierowca TIRA, o który rozbił się Suzuki był trzeźwy narkotesty wykazało, że jest pod wpływem narkotyków i zaraz hejt i winny bo kierowca TIRA po narkotykach. Co się okazało w badaniu krwi nic nie wykryto żadnych substancji niedozwolonych. Trzeźwy i nie po narkotykach tylko badanie krwi lub moczu może wykazać czy w organizmie są narkotyki.
  Są leki w których jest substancja o nazwie opium i u niektórych kierowców może mieć wpływ na prowadzenie pojazdów.

Kursy walut

 • USD 4.5111zł 0.02%
 • GBP 5.4497zł -0.08%
 • EUR 4.6884zł -0.23%
 • CHF 4.7729zł -0.17%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Walka o drugie z rzędu zwycięstwo na własnym parkiecie, konkurs „Rzuty za buty” i bezpłatny popcorn, czyli kolejny mecz koszykarskiej Lublinianki już w niedzielę
Zbiórka na rzecz psychiatrii dziecięcej
Zbiórka darów dla potrzebujących w Ukrainie
CITY TRAIL nad Zalewem Zemborzyckim po raz drugi
FILM „SUPERHEROES”. Wolontariuszom oraz osobom zaangażowanym w pomoc Ukrainie…