690 680 960

Kierowca ciężarówki doprowadził do wypadku. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy (zdjęcia)

Wjeżdżając na skrzyżowanie zignorował przepisy ruchu drogowego i doprowadził do wypadku. Policjanci zatrzymali kierowcy ciężarówki uprawnienia do kierowania.

Policjanci ustalili dokładne okoliczności wczorajszego wypadku, jaki miał miejsce na obwodnicy Chodla. Jak już informowaliśmy, w czwartek około godziny 13:40 na skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej nr 747 z ul. Piłsudskiego zderzyły się dwa samochody: osobowy z ciężarowym. Na miejscu interweniowała straż pożarna, zespół ratownictwa medycznego oraz policja. Zadysponowano również śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Z ustaleń funkcjonariuszy opolskiej drogówki wynika, że kierujący ciężarowym DAF-em 60 – letni mieszkaniec gminy Leżajsk na skrzyżowaniu włączał się do ruchu. Nie ustąpił jednak pierwszeństwa przejazdu jadącemu drogą wojewódzką volkswagenowi, którym kierował 61 – letni mieszkaniec gminy Opole Lubelskie. W wyniku tego doprowadził do zderzenia obu pojazdów.

W wypadku poszkodowana została jedna osoba. Pasażerkę volkswagena, 58 – letnią mieszkankę gminy Opole Lubelskie, która doznała obrażeń ciała, przetransportowano do szpitala. Badanie alkomatem wykazało, że obaj kierujący było trzeźwi. W związku z naruszeniem przepisów ruchu drogowego na skrzyżowaniu, policjanci zatrzymali kierowcy DAF-a prawo jazdy.

(fot. nadesłane – Krzysiek, Paulina – DZIĘKUJEMY!, fot. policja)

7 komentarzy

 1. Kiedyś to było....

  Ja wiem ze zawodowy powinien bardziej uważać itp itd, ale skoro zatrzymali mu prawko to czy nie powinno się zatrzymywać normalne u posiadaczowi kat. B? Przecież on też musi uważać etc.

  • Co to znaczy „bardziej uważać” na drodze.Ciągle to czytam i wciąż nie mogę zrozumieć co to znaczy ze jedni mogą mniej uważać a inni muszą bardziej?

   • Kiedyś to było....

    Może źle napisałem, chodzilo mi o to że od dłuższego czasu jest nagonka na kat E, nie bronię czasami jak się widzi co wyczyniaja to ręce opadają… jednakże dziwnym trafem to właśnie Ci kierowcy tracą uprawnienia w takich sytuacjach, więc nauwa się pytanie skoro kierowce kat B i E obowiązują te same ogólne zasady ruchu drogowego to czemu posiadaczom kat B nie zabiera się uprawnień w podobnych sytuacjach, ot takie moje dziwne przemyślenie… Niekoniecznie słuszne, ( co by nie było dupo scisku).

  • Po grzyba ma uważać bardziej, niech uważa normalnie jak każdy. Ten nie uważał wcale i dlatego narobił rozpier…y.

 2. Zawsze może się na te 3 miesiące przekwalifikować.

 3. To się sąsiad zdenerwuje. Tirowiec pewnie ze 3 msc będzie w domu stacjonował.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Ireneusz Krosny „Mowa ciała” w amfiteatrze na Poczekajce
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Rekrutacja do drużyny futbolu australijskiego
Zasmakuj w Tradycji w Bychawie
Światowy Dzień Zwierząt – Dzień Otwarty Schroniska