Kierowca audi przekroczył prędkość o 81 km/h. Miał ponad 1,5 promila

We wtorek wieczorem łukowscy policjanci zatrzymali do kontroli kierowcę, który przekroczył prędkość w punkcie zaznaczonym na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Mężczyzna był nietrzeźwy, miał w organizmie ponad 1,5 promila.

Do zdarzenia doszło wczoraj wieczorem w Łukowie na ul. Trzaskoniec. Według zgłoszenia dokonanego na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa w miejscu tym przekraczana jest przez kierowców dozwolona prędkość.

Po godzinie 20 mundurowi zatrzymali kierującego pojazdem marki Audi, którzy przekroczył prędkość w obszarze zabudowanym o 81 km/h. Co więcej, 29-letni mieszkaniec Łukowa był nietrzeźwy. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie prawie 1,5 promila alkoholu.

Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy, wkrótce usłyszy on zarzut. Grozi mu co najmniej 3-letni zakaz kierowania pojazdami, wysoka grzywna, a nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

(fot. lublin112.pl)

Zobacz również

9 komentarzy

 1. Rejestrator w radiowozie podawał prędkość radiowozu, a alkomat zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu, a nie zawartość alkoholu w organizmie kierującego. Po za tym nic się nie stało, więc czepianie się kierowcy to tylko łatanie dziury budżetowej i kolejne łupienie kierowców.

 2. Anonimowy wielbiciel

  A mój golf II 1.8 GTI idzie lepiej ma nowy chip, duży wydech i nowe części.

 3. a dlaczego nie został z miejsca aresztowany? brak prawa jazdy go powstrzyma jak przepisy ruchu drogowego i kodeks karny nie dały rady?

  • Kierowanie bez prawa jazdy nie jest nawet przestępstwem – jest to wykroczenie za 500PLN.
   Dopiero kierowanie z zakazem sądowym lub w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem – czyli może grozić za to więzienie, ale jeszcze nie słyszałem, żeby kierujący samochodem poszedł za to siedzieć. Za to za kierowanie rowerem po pijaku – zdarzało się kilka lat temu dość często.

 4. Logika kierowcy nie do podważenia – ponieważ pijany kierowca stanowi duże zagrożenie na jezdni, to starał się na niej przebywać jak najkrócej – stąd ta prędkość…

 5. Szybki i wściekły – szybki za kierownicą a wściekły z mandatem przy kasie. Brawo on – więcej takich zasilających budżet.

 6. Cieee chorrroba !!!

  Ja wolałbym, żeby na to co mu grozi, poczekał w areszcie – tak jak np. posiadacz kilku listków „maryhy”, albo jakiegoś procha.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7303zł -0.3%
  • GBP 5.1069zł 0.34%
  • EUR 4.5237zł -0.23%
  • CHF 4.1974zł -0.37%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Baśnie i bajki przeczytają znane osoby z terenu gminy. Posłuchać będzie mógł każdy
  Na placu Litewskim odbędzie się Nabożeństwo Ekumeniczne „Idę po wodzie”
  Gra miejska- Świąteczny Lublin
  Święta z Warsztatami Kultury
  W sobotę rusza cykl treningów i biegów indywidualnych CITY TRAIL