Kierowca audi przekroczył prędkość o 81 km/h. Miał ponad 1,5 promila

We wtorek wieczorem łukowscy policjanci zatrzymali do kontroli kierowcę, który przekroczył prędkość w punkcie zaznaczonym na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Mężczyzna był nietrzeźwy, miał w organizmie ponad 1,5 promila.

Do zdarzenia doszło wczoraj wieczorem w Łukowie na ul. Trzaskoniec. Według zgłoszenia dokonanego na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa w miejscu tym przekraczana jest przez kierowców dozwolona prędkość.

Po godzinie 20 mundurowi zatrzymali kierującego pojazdem marki Audi, którzy przekroczył prędkość w obszarze zabudowanym o 81 km/h. Co więcej, 29-letni mieszkaniec Łukowa był nietrzeźwy. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie prawie 1,5 promila alkoholu.

Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy, wkrótce usłyszy on zarzut. Grozi mu co najmniej 3-letni zakaz kierowania pojazdami, wysoka grzywna, a nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

(fot. lublin112.pl)

Zobacz również

9 komentarzy

 1. Rejestrator w radiowozie podawał prędkość radiowozu, a alkomat zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu, a nie zawartość alkoholu w organizmie kierującego. Po za tym nic się nie stało, więc czepianie się kierowcy to tylko łatanie dziury budżetowej i kolejne łupienie kierowców.

 2. Anonimowy wielbiciel

  A mój golf II 1.8 GTI idzie lepiej ma nowy chip, duży wydech i nowe części.

 3. a dlaczego nie został z miejsca aresztowany? brak prawa jazdy go powstrzyma jak przepisy ruchu drogowego i kodeks karny nie dały rady?

  • Kierowanie bez prawa jazdy nie jest nawet przestępstwem – jest to wykroczenie za 500PLN.
   Dopiero kierowanie z zakazem sądowym lub w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem – czyli może grozić za to więzienie, ale jeszcze nie słyszałem, żeby kierujący samochodem poszedł za to siedzieć. Za to za kierowanie rowerem po pijaku – zdarzało się kilka lat temu dość często.

 4. Logika kierowcy nie do podważenia – ponieważ pijany kierowca stanowi duże zagrożenie na jezdni, to starał się na niej przebywać jak najkrócej – stąd ta prędkość…

 5. Szybki i wściekły – szybki za kierownicą a wściekły z mandatem przy kasie. Brawo on – więcej takich zasilających budżet.

 6. Cieee chorrroba !!!

  Ja wolałbym, żeby na to co mu grozi, poczekał w areszcie – tak jak np. posiadacz kilku listków „maryhy”, albo jakiegoś procha.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.968zł -0.88%
  • GBP 4.9223zł 0.02%
  • EUR 4.4202zł -0.68%
  • CHF 4.1401zł -0.53%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)
   Szturm Twierdzy Zamość 2019

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Dzień Dziecka w gminie Podedwórze. Dla najmłodszych przygotowano balony z helem
   Policjanci zapraszają do honorowego oddawania krwi
   Lubelskie obchody Dnia Flagi RP i Święta Narodowego Trzeciego Maja
   #zostańwdomu z Muzeum Wsi Lubelskiej | Oferta kulturalna Muzeum w sieci
   #zostańwdomu i weź udział w warsztatach kultury online