Środa, 28 lutego 202428/02/2024
690 680 960
690 680 960

Kibice będą zadowoleni. Derby Lubelszczyzny praktycznie bez ograniczeń na trybunach

Piłkarskie derby Lubelszczyzny pomiędzy Motorem Lublin a Górnikiem Łęczna zostaną rozegrane przy prawie pełnych trybunach. Jest zgoda na zwiększenie liczby kibiców mogących przebywać na stadionie.

W sobotę 19 sierpnia na Arenie Lublin odbędzie się wyczekiwane przez kibiców pierwszoligowe spotkanie Motoru Lublin oraz Górnika Łęczna. Jeszcze do niedawna wszystko wskazywało na to, iż derby Lubelszczyzny będzie mogło obejrzeć maksymalnie 9 tys. kibiców. Kiedy zainteresowanie meczami znacznie wzrosło, klub zaczął starać się na zwiększenie puli miejsc do 14 tysięcy. Tu jednak na drodze stanęły procedury.

Zgodnie z ustawą o organizacji imprez masowych, tego typu wniosek musi zostać złożony nie późnej niż 30 dni przed wydarzeniem. Dlatego też Klub poinformował swoich kibiców, że taka sytuacja może wystąpić. Tak było w minioną niedzielę podczas starcia z GKS-em Katowice, kiedy to w momencie, gdy system zarejestrował 9 tys. zakupionych biletów, ich sprzedaż została zamknięta. Wówczas na stadionie pojawiło się 8973 kibiców.

W tym przypadku Motor Lublin złożył odpowiednie wnioski do Urzędu Miasta i policji w dniu 27 lipca, a do straży pożarnej 7 sierpnia. Służby mają jednak 14 dni na wydanie opinii, do tego dochodzi rozpatrzenie wszystkiego przez urzędników.

Dziś władze miasta poinformowały, że piłkarskie derby Lubelszczyzny pomiędzy Motorem a Górnikiem zostaną rozegrane przy pełnych trybunach. No prawie pełnych, gdyż pojemność Areny Lublin wynosi 15 247 miejsc, a wejść na stadion będzie mogło 14 tys. kibiców. Sprzedaż biletów na spotkanie Motor Lublin – Górnik Łęczna już się rozpoczęła. Mecz rozpocznie się 19 sierpnia o godz. 17:30.

12 komentarzy

  1. biletow juz prawie nie ma,wiec informacja z jednodniowym opozniem

  2. ale dobrze ze jest w ogole

  3. Ciekawe jak Wisła przyjedzie jej.. a na to pod stadionem bd stać

  4. To trzeba mieć nudne życie żeby na mecze chodzić.

  5. Zróbcie na czas meczu darmowy parking. Oczekiwanie do parkomatu przed meczem to 40 minut !!!! A po pierwszym gwizdku sądziego panowie wkładający mandaty za szyby ruszają do akcji

  6. Tak jest na Wisłę trzeba iść i piwo wypić

Dodaj komentarz

Z kraju

Polityka i społeczeństwo