Środa, 24 kwietnia 202424/04/2024
690 680 960
690 680 960

Lubelski niewybuch, wybuchł na poligonie w Nowej Dębie (wideo)

Dowództwo Generalne zamieściło nagranie z detonacji niewybuchu podjętego z budowy w Lublinie i przewiezionego na poligon w Nowej Dębie. Pamiętajcie, aby w przypadku zauważenia takiego przedmiotu bezzwłocznie poinformować policję.

W czwartek około godziny 9.30 przy ulicy Wrońskiej w Lublinie podczas prac na budowie odnaleziony został niewybuch. Wstępne czynności z udziałem saperów pozwoliły ustalić, że jest to prawdopodobnie bomba lotnicza z okresu II wojny światowej. Konieczna okazała się ewakuacja około 14 tysięcy mieszkańców.

Wczoraj do późnych godzin nocnych policjanci informowali o konieczności ewakuacji. Dziś z kolei wspólnie ze strażakami, żołnierzami WOT oraz strażą miejską pomagali ludziom opuścić miejsca swojego zamieszkania. Po zabezpieczeniu niewybuchu funkcjonariusze zapewnili kolumnie bezpieczny przejazd przez miasto.

Stało się to w piątek około godziny 13.50. Wówczas patrol saperski zakończył czynności i w eskorcie policjantów udał się w kierunku poligonu w Nowej Dębie. Tam niewybuch został zneutralizowany. Moment wybuchu bomby lotniczej został zarejestrowany na nagraniu.

(wideo Dowództwo Generalne)

46 komentarzy

 1. Kto to pisal? Niemcy, czy Ukraincy? Bo chyba tylko oni mogliby nazwac to LUBELSKIM niewybuchem.

 2. Ewakuowali pół miasta, a ciężarówka z bombą przejechała 10 metrów od mojego biura i mogłem saperom pomachać.

  Gdzie tu sens i logika?

  • „Adrian” jak widać niektórzy lubią z siebie robić pośmiewisko 🙂
   Naprawdę uważasz, że praca saperów polegała na załadowaniu bomby (w takim stanie, w jakim została znaleziona) na samochód i wywiezienie jej na poligon?

 3. Gdzie ja trafiłem

  Wnioskując z komentarzy – bombę z czasu drugiej wojny światowej podłożyli Donald Tusk, Jarosław Kaczyński, Krzysztof Żuk lub jakiś inny polityk, a zrobili to w celu sprzedania Polski Żydom, Ukraińcom, Amerykanom, Unii Europejskiej, Trzeciej Rzeszy albo Związkowi Radzieckiemu, lub w celu kompletnego zniszczenia Lublina, zabicia wszystkich jego mieszkańców, a następnie dojścia w nim do władzy. Ponadto sama bomba jest niegroźna, a cała ta akcja została zorganizowana przez wcześniej wspomnianych polityków, prawdopodobnie wspieranych przez Masonów, Katolików, Ateistów, Lewicowców, Prawicowców oraz ogólnopojęte siły zła.

  Wszelkie wyżej wymienione organizacje, osoby i wydarzenia mogą różnić się w zależności od poglądów wyznawanych przez komentatora, oczywiście to co wydarzyło się na prawdę również zgadza się z poglądami danego komentatora, a jedyną prawdziwą teorią spiskową jest ta, z którą zgadza się komentator.

  • Nie dziw się. Szczujnia pissowska została zmobilizowana na max. Sypnęli im kasę ukradzioną społeczeństwu i rozliczają z prowokacji. Takie czasy.

 4. tylko tyle ? jakiś nie duży wybuch z ponad 200kg ?

Dodaj komentarz

Z kraju