Wtorek, 18 czerwca 202418/06/2024
690 680 960
690 680 960

Kia skradziona, a za kierownicą pijany 19-latek bez uprawnień. W aucie były narkotyki

Bychawscy policjanci wspólnie ze swoimi kolegami z KMP w Lublinie zatrzymali dwóch nastolatków, którzy podróżowali skradzionym samochodem. Jeden z nich odpowie za jazdę po pijaku w warunkach recydywy, drugi zaś na kradzież auta i posiadanie narkotyków.

W minioną sobotę bychawscy policjanci przyjęli zgłoszeni o kradzieży pojazdu osobowego marki Kia. Z informacji przekazanych przez 76-latka wynikało, że ktoś w nocy ukradł jego auto. W działania od razu zaangażowali się operacyjni z Bychawy oraz z wydziału zajmującego się przestępczością przeciwko mieniu KMP w Lublinie.

Funkcjonariusze już po kilku godzinach namierzyli skradziony samochód. Jak się okazało, podróżowało nim 3 młodych mężczyzn. Za kierownicą siedział pijany 19-latek bez uprawnień, natomiast sprawca kradzieży zajmował fotel pasażera. W aucie były też narkotyki.

Mężczyźni zostali zatrzymani. 19-latek odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwości w warunkach drogowej recydywy. Natomiast 18-latek został przesłuchany i usłyszał zarzuty kradzieży samochodu i posiadania narkotyków. Dodatkowo operacyjni ustalili, ze w ostatnim czasie dokonał on jeszcze kilku innych drobnych kradzieży i włamań. Decyzją prokuratora mężczyzna trafił pod dozór policji.

W tym przypadku grozi mu kara do 5 lat więzienia.

(fot. lublin112.pl\ilustracyjne)

Autor: redakcja

14 komentarzy

  1. Na dzień dobry 50 batów i pałowanie odbytu.