Środa, 22 maja 202422/05/2024
690 680 960
690 680 960

Dwa kąpieliska w regionie zamknięte. Przez zakwit sinic

Po ostatnich badaniach wody nad Zalewem Zemborzyckim okazało się, że woda w kąpielisku od strony Wrotkowa ponownie nie nadaje się do kąpieli. Zakwit sinic sprawił, że taka sama sytuacja jest na kąpielisku „Zimna Woda” w powiecie łukowskim.

Po raz kolejny w tym sezonie woda na kąpielisku zlokalizowanym nad Zalewem Zemborzyckim w ośrodku wypoczynkowym „Słoneczny Wrotków” przy ul. Osmolickiej w Lublinie nie nadaje się do kąpieli. Zakaz wprowadzono po ostatnim badaniu wody. O zakwicie sinic i zakazie poinformował Główny Inspektor Sanitarny w serwisie kąpieliskowym. Podobny zakaz obowiązuje na kąpielisku „Zimna Woda” na rzece Krznie w Łukowie.

Należy pamiętać, że wchodząc do wody, w której są sinice narażamy się na problemy skórne, a także dolegliwości ze strony układu pokarmowego. Kontakt takiej wody ze skórą człowieka może zakończyć się groźnymi konsekwencjami dla zdrowia. Oprócz podrażnienia skóry oraz błon śluzowych może dojść również do uszkodzenia m.in. nerek i serca, a nawet do zaburzeń pracy układu nerwowego i mięśni.

Znacznie lepsza jakość wody w lubelskim zalewie występują na kąpielisku nad Zalewem Zemborzyckim od strony Mariny. Tam można się kąpać. W regionie na wszystkich kąpieliskach kontrolowanych przez Inspekcję Sanitarną kąpiel jest również dozwolona.

2018-08-19 11:59:34
(fot. lublin112.pl)

3 komentarze

  1. Zalewu nie trzeba badać tam zawsze jest syf w wodzie

  2. Najlepiej siedzieć w biurze i popijać kawkę. Już dawno powinny być kontrole usuwania nieczystości przez mieszkających w okolicach Zalewu i wzdłuż Bystrzycy.

  3. Dobry biolog powinien z problemem sinic poradzić sobie, Czy są tacy w UMCS? Czy władze miasta chcą z takimi rozmawiać czy będą szukać innych kontaktów dopiero wtedy gdy ktoś im wskaże i wyliczy utratę zysków przez miasto w sezonie wakacyjno – urlopowym? Następne pytanie: … szkoda pytać bo i tak nic z tego nie wynika.