690 680 960

Jutro lubelscy policjanci będą kontrolować miejskie skrzyżowania z drona

W środę lubelscy policjanci będą prowadzili działania na terenie miasta z wykorzystaniem drona. Kontrolą zostaną objęte największe skrzyżowania w mieście, gdzie dochodzi do wypadków drogowych oraz przejścia dla pieszych. Akcja zostanie przeprowadzona w ramach działań „Bezpieczny pieszy”.

– Dbanie o bezpieczeństwo i porządek w ruchu drogowym to jedno z zadań spoczywających na policjantach drogówki. Funkcjonariusze w walce z niebezpiecznymi zrachowaniami wykorzystują różne narzędzia. Kontrole prowadzone z wykorzystaniem mierników prędkości, nowoczesnych radiowozów oraz dronów – wyjaśnia komisarz Kamil Gołębiowski z Komendy Miejskiej Policji w Lublinie.

W środę, 25 maja, policjanci z Wydziałów Ruchu Drogowego KMP i KWP w Lublinie będą patrolować ulice Lublina z wykorzystaniem drona. Mundurowi szczególnym nadzorem obejmą największe skrzyżowania w Lublinie, miejsca, gdzie dochodzi do wypadków drogowych oraz przejścia dla pieszych.

Policjanci w ramach działań „Bezpieczny pieszy” będą reagować na wykroczenia popełniane wobec i przez niechronionych uczestników ruchu drogowego.

(fot. Policja Lublin)

35 komentarzy

 1. do belzebuba :
  sam jesteś baran i zagorzały pisdzielec

 2. Dlaczego chamy z peło nie chcą jeździć przepisowo?

 3. Akcja ‚uratuj budżet państwa pis’. Naobiecywali dotacji i plusów, sobie dali podwyżki a w budżecie bieda piszczy

 4. Proponuję przejście dla pieszych na Jana Pawła na wysokości kościoła. Tu co drugi wyprzedza na przejściu a o prędkosci już nie wspomnę. Ostatnio policja zaczęła już tutaj kontrole ale wyprzedzania nie dało się wyeliminować.

 5. DROGA policjo, puście swojego drona na przejściu przy bramie krakowskiej. Nie nadążycie wypisywać mandatów dla kierowców przejeżdżających między pieszymi na przejściu i pieszych przechodzących z telefonami.
  Cóż z tego, że powstanie korek do Unickiej.
  Kasę i normy wyrobicie w jeden dzień.

Kursy walut

 • USD 4.3011zł -1.05%
 • GBP 5.2966zł -0.78%
 • EUR 4.6817zł -0.15%
 • CHF 4.697zł -0.39%

Polub nas