Jurek Owsiak wraca do kierowania WOŚP (wideo)

Jurek Owsiak opublikował dzisiaj nagranie, w którym powiedział, że wraca do bycia prezesem Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zwracając się do nieżyjącego prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, zapowiedział, że „wraca do roboty”.

– Będę grał z orkiestrą, będę prezesem Fundacji – zapowiedział dzisiaj po zakończonej mszy pogrzebowej w Gdańsku.

– Jedno serce zgasło, ale z drugiej strony miliony serc się otworzyły – powiedział Jerzy Owsiak w nagraniu opublikowanym na Facebooku.

Jurek powiedział, że chce nadal grać, do końca świata i jeden dzień dłużej. Jednocześnie pokazał teczkę z podsumowaniem zbiórki Pawła Adamowicza, który zebrał podczas 27. Finału WOŚP 5613.11 zł.

(fot. wideo Jurek Owsiak)

Zobacz również

85 komentarzy

 1. Owsiak to kretacz i oszust inie od dzis wiadomo tylko nikt tego glosino nie mowi ze z kasy tej.orkiestry kupi troche sprzetu by oczy zamydlic ludziom a reszte zalachmyci .dawno.sie mowi ze finansuje jakas sekte itd tylko jakims cudem nigdzie nie mozna znalesc i doszukac sie rozliczen.co komu i za ile kupil to dziwne .owasiak zeruje na naiwniakach i zbija sobie kapital

  • Ladnie typie masz nas*rane..

   • wyłącz w końcu TVP. WOŚP to najbardziej rozliczona i przejrzysta organizacja w Polsce. Owsiak udostępnił nawet swoje rozliczenie podatkowe.
    Spróbujmy rozliczyć CARITAS !!!

  • skończ gimnazjum, a później oświeć się że wszystkie dokumenty są jawne – do wszystkiego można dotrzeć, koszty utrzymania fundacja pokrywa ze sprzedaży materiałów reklamowych i gadżetów – cała kasa ze zbiórek od kilku lat idzie na zakup sprzętu…

  • Takim jak ty niestety nic już nie pomoże… Jeśli uważasz że trochę ponad 5 tysiąca złotych zebranych podczas tej jednej zbiórki na tym koncercie to taki majątek, że można sobie za to kupić dom, prom, samolot czy co jeszcze to chyba naprawdę powinni Cie leczyć. Zainteresuj się może bardziej staruszkami, które przekazują o wiele większe sumy na księdza przewodniczącego…Ten proceder jest o wiele bardziej zawikłany, bo jeśli chodzi o Wośp to nikt nikomu nie każe dawać żadnych pieniędzy, pod pretekstem że jak nie da to będzie zły i nie pójdzie do nieba…
   Smutne jest tylko to, że Adamowicz poświęcił się za tak małą sumę.

  • Trza walczyć z hejtem bo to tylko tchórze.. Przed komputerem

 2. Ile by nie wziął dla siebie to i tak mnóstwo pieniędzy przekazuje dla potrzebujących, a złodziejem to możesz nazywać nasz rząd i polityków, a nie tego człowieka dzięki któremu nie jeden dzieciak ma szansę na życie.

  • Oj nie podoba ci się, że w końcu ktoś ściga oszustów (m.in. vaciaków). Ciekawe dlaczego przeszkadza ci?

 3. Kiedyś wspierałem wośp,ale z czasem przejrzałem na oczy.Nie jest to do końca takie kryształowe i przejrzyste jak większości się wydaje.Matka Kurka robi dobrą robotę.Dobrze,że już skończyło się to przedstawienie w gdańsku.Robiło się nie dobrze w tv tylko jeden temat,do znudzenia.Proszę sobie obejrzeć ” jasną stronę mocy” na yt a to rzuca całkiem inne i nowe światło na całą tą sytuację.Dziękuję…

  • Kiedyś nie wierzyłem w zamach na Tupolewa ale obejrzałem film „Smoleńsk” z 2016 roku i wszystko stało się jasne. Otworzyły mi się oczy a umysł doznał transcendentnego rozszczepienia dzięki któremu dowody komisji Macierewicza stały się tak przejrzyste jak 5-krotnie filtrowany rektyfikowany spirytus z lubelskiego Stocka.

   No chyba Was poj***. Wielgucki robi krecią robotę. Wiadomo to od paru lat kiedy wywalił artykuły z kontrowersje.net nt. rosyjskiej agentury w Polsce.

 4. Jurek zdecydował się odejść pod wpływem emocji – nie wiemy jak by się zachował każdy z nas na jego miejscu. Czy i ile WOŚP daje na zakup sprzętu jest na 100% dostępne w oświadczeniach fundacji – kto chce niech sobie sprawdzi we własnych zakresie a nie powiela kogoś niesprawdzoną lub sprawdzoną informację. A po trzecie mamy wolność i tak jak w Kościele nikt nie zmusza nikogo do dawania na tacę to i wolontariusze WOŚP też nikomu nie wyciągają z portfela pieniędzy. Musicie to zrozumieć że dla PO czy PiS jesteśmy tylko liczbą – głosem niczym więcej !

  • To dlaczego Sąd nie ma do nich wglądu i bezskutecznie oczekuje na dokumenty?

   • Ja tego nie wiem więc nie będę się wypowiadał, jednak myślę że przez 27 lat nie tylko Ty byłeś zainteresowany/a tymi dokumentami .Jeżeli przez 27 lat nikt nic z żadnej partii nie znalazł nic kompromitującego to chyba nic tam tak strasznego nie ma. Dla każdego Polaka w WOŚP są bardzo duże pieniądze, które zawsze wzbudzają kontrowersje, ponieważ jesteśmy biednym społeczeństwem.

 5. Takie sztuczne zamieszanie w koło swojej osoby 🙁 Raz mówi ze będzie do końca świata i jeden dzień dłużej,później że odchodzi,teraz że zostaje 🙁 Ciekawe co spowodowało że jednak zostanie…? ps. Jak to możliwe że na scenie jest Prezydent.a obok niego jakiś ktoś …!!! Ochrona super!!!:(

 6. Owsiak to swir tyle mozna by onim.zec

 7. Dziwne dla mnie jest dlaczego pewna grupa ludzi opowiada niestworzone historie o tym jak to WOŚP ratuje ludzi i służbę zdrowia w Polsce. Najwyraźniej ludzie Ci nie mają bladego pojęcia o skali finansowania ochrony zdrowia. W ostatnich latach WOŚP zbierała około 100mln złotych rocznie. Załóżmy więc że 100% kwoty idzie na sprzęt (co nie jest prawdą bo są jeszcze koszty działania fundacji i Złotego Melona itp. oraz Przystanek Woodstock). Rocznie NFZ wydaje na ochronę zdrowia około 70 mld (miliardów) złotych. Jak to się ma procentowo? Ano bardzo prosto, zakładając że 100% zebranych środków poszło na zakupy sprzętu, WOŚP zasiliła finansowanie służby zdrowia o 0,15% (piętnaście setnych procenta, czyli o 0,0015) (zaokrąglone w górę). Dodam, że NFZ zwiększa finansowanie w 2019 o 6,5% w stosunku do 2018, czyli o jakieś 43 WOŚPy.

  Ps. Nie daję kasy Rydzykowi, nie wysyłam do Torunia, nie jestem moherem ani pisiorem. Przepraszam też za mowę nienawiści, za to że mam zrytą banię i że nie padam na twarz i kolana przed tym co pokazuje telewizja. Uważam też, że po takiej akcji jak ta z Gdańska prezes fundacji organizującej wydarzenie bierze na klatę wszystko i wyjaśnia sprawę do końca a potem się zwalnia a nie obraża kraj w którym żyje nazywając go „dzikim”, zabiera zabawki i wychodzi a następnie wraca w chwale błagany przez swoich wyznawców. Żenujące. Chętnie też pójdę w pi…ec czy gdzie tam indziej, jeśli to co napisałem uświadomi komuś jak telewizja robi ludzi w konia a różne organizacje używane są do wywierania wpływu na opinię publiczną.

 8. Myślę,że Jurek robi dobrą robotę,ale są dwie strony medalu.To gospodarz powinien zapewnić sprzęt i etc szpitalom (sprawujące władzę )ale wolą walić zgodnie miliony na KK,a szpitale sprywatyzować i czyste łapy.Większość dziękuje WOŚP,ale nie zdaje sobie sprawy jakim jest wskaźnikiem tym na górze ile mamy jeszcze kasy.Fakt taki,że Jurek jest twarzą tej fundacji i musi tak pozostać,bo chyba bez niego przestałoby to istnieć lub zostało pożarte przez wiadomo kogo(i nie wskazuje na partie tylko okrągły budynek w Wawie).A to że on i jego Rodzina żyje z Wośp, no cóż, załóż jeden z drugim fundację całkowicie charytatywnie i pogadamy za rok.

  • VanPIt. Niby oki to co mówisz ale jest jedno ale. Powinniśmy się odnieść do kwoty przeznaczonej na sprzęt a nie całą służbę zdrowia. Wiele kasy idzie na utrzymanie NFZ, na pensje dyrektorów szpitali i wiele wiele rzeczy które na chłopski rozum są zbędne a także na horedalnie drogie leki za które firmy farmaceutyczne kasują jak za złoto

 9. Cieszycie się zakodowane kmioty?

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Dożynki w mieście, czyli Dożynkowe Jarmarki Lubelskie
Startuje Lubelski Festiwal Nauki. Będzie specjalny pokaz na placu Litewskim oraz Piknik Naukowy
Na zamku lubelskim i zamkowych błoniach odbędzie się weekend z archeologią
Jarmark Firlejowski, czyli dawne dworskie i rycerskie tradycje z czasów świetności magnackiego rodu
Malownicza Wąwolnica: Gwiazdą wydarzenia będzie Izabela Trojanowska