Jest wyrok dla małżeństwa, które przyniosło na Marsz Równości ładunki wybuchowe. „Rodzina to chłopak i dziewczyna”

Skazany dzisiaj Arkadiusz S. tłumaczył, że sam skonstruował ładunki wybuchowe. Zabrał je ze sobą na kontrmanifestację, gdyż nie zgadza się z tym, co głoszą środowiska LGBT. Zapewnił również, że jest wierny tradycyjnym wartościom, które głoszą, że rodzina to chłopak i dziewczyna.

W czwartek przed Sądem Rejonowym Lublin-Zachód zapadł wyrok wobec młodych małżonków z Lublina, którzy przynieśli na Marsz Równości ładunki wybuchowe. Postępowanie sądowe dotyczyło zdarzenia z 28 września ub. roku, kiedy to policjanci zatrzymali Karolinę i Arkadiusza S. Para zamierzała wziąć udział w kontrmanifestacji.

Znajdujący się jednak w tłumie nieumundurowani funkcjonariusze zareagowali, zanim materiały wybuchowe zostały użyte. Policjanci nie chcieli zdradzić, co wzbudziło ich niepokój, faktem jest jednak to, że przy zatrzymanych znaleziono trzy pojemniki z gazem, do których przytwierdzone były petardy.

Po przesłuchaniu małżeństwo zostało umieszczone w tymczasowym areszcie. Prokuratura w trakcie śledztwa chciała potwierdzić słowa policjantów, iż ładunki te mogły stanowić zagrożenie dla życia ludzkiego. Powołany został biegły w tej sprawie. Postanowił on przeprowadzić eksperyment i w kontrolowanych warunkach zdetonował jeden z ładunków. Wtedy nie było już żadnych wątpliwości.

Analiza wykazała, że elementy wykonanego w domowych warunkach niebezpiecznego przedmiotu mogły narazić osoby znajdujące się w promieniu nawet do ośmiu metrów, na ryzyko zagrożenia zdrowia, a w skrajnym przypadku nawet utraty życia. Dlatego też śledczy oskarżyli małżonków o posiadanie przedmiotów stanowiących zagrożenie dla zdrowia i życia uczestników zgromadzenia oraz o udział w nielegalnym zbiegowisku. Arkadiusz S. odpowiadał również za stworzenie owych ładunków wybuchowych.

W trakcie przesłuchania mężczyzna przyznał się do winy. Złożył wyjaśnienia, w trakcie których zapewnił, że to on za wszystkim stoi, zaś jego żona nie miała o niczym pojęcia. Jak tłumaczył, jest kibicem piłkarskim, wraz z żoną regularnie chodzą na mecze swojej drużyny i wierny jest tradycyjnym wartościom, które głoszą, że rodzina to chłopak i dziewczyna. Z tego też powodu nie zgadza się z tym, co głoszą środowiska LGBT oraz jest przeciwny organizowanym przez nich Marszom Równości.

Dlatego postanowił wziąć udział w kontrmanifestacji oraz zablokować drogę uczestnikom marszu. Zapewnił, że urządzenia wybuchowe sam skonstruował, korzystając z porad, jakie znalazł w internecie. Petardy połączył z pojemnikami z gazem do zapalniczek. Następnie wszystko schował w należącym do żony plecaku.

Małżonkom groziło do 8 lat pozbawienia wolności. Oboje postanowili jednak współpracować z prokuraturą, dzięki temu skorzystali z możliwości dobrowolnego poddania się karze. Sąd uznał, że wina 21-letniej Karoliny S. jak też 27-letniego Arkadiusza S. nie budzi wątpliwości. Dlatego też skazał ich na karę po roku pozbawienia wolności. Wyrok jest nieprawomocny.

(fot. lublin112/zdjęcie ilustracyjne)

48 komentarzy

 1. tęczowy bojownik

  Homofobia przegrała. Homoseksualizm zwyciężył. Niech żyje tęcza. Biedroń na prezydenta. Potrzebujemy ciebie Robercie.

 2. Bycie kibolem ma być tłumaczeniem i czynnikiem łagodzącym? Jaja sobie robi? On nie zgadza się na Marsze Równości, a ja nie zgadzam się na ustawki kiboli i chamskie zachowania na trybunach! I co z tego – muszę tolerować te troglodyckie wynaturzenia kopaczy z czwartej czy piątej ligi. Już wolę raz w roku przejście grupki LGBT przez miasto niż regularny stan oblężenia w pobliżu stadionów jaki zapewniają nam ci „kibice”. Poza tym terroryzm to terroryzm – niezależnie od motywów i tłumaczeń.

  • A jak ma się cymbał tłumaczyć. Zwykły patol który jest nieudacznikiem i żeby się podbudować musi należeć do jakiejś organizacji. Nigdzie go nie chcą to został kibolem i drze ryja na stadionie wraz z podobnymi do siebie kolesiami. Prawdziwi twardziele którzy chcą bronić nas i nasze rodziny przed homoseksualistami. Ta ciemna masa gorsza jest od pedałów. Nie słyszałem żeby geje i lesbijki rozpierdzielały miasto i cudzą własność wracając ze spotkania i żeby policja musiała się z nimi pałować. Lepiej żeby ci pseudo patrioci zajęli się swoim życiem a nam mieszkańcom dali spokój.

  • za to, że jest kibolem powinien dostać jeszcze dwa lata extra

 3. Czy ktoś wie co się dzieje z radny pituchem od czasu tego marszu ?? Chłop zapadł się pod ziemię, a ma do zrealizowania tyle obietnic w dzielnicy !!

 4. Kiedyś tęcza kojarzyła mi się z czymś miłym ale przestała. Nie interesuje mnie co ktoś robi w swoim domu bo to jego sprawa. Swoją drogą jakim trzeba być patolem żeby konstruować rzeczy mające na celu zranienie innej osoby tylko dla tego że ma inne poglądy. I co myślał że nawet jak kogoś zrani to zmieni on swoje poglądy. Ciemnota kiboli mnie powala. Szkoda że tak mało dostali odsiadki. Żeby było jasne nie popieram LGBT, ja mam na to po prostu wyrypane bo nie jestem w stanie zmienić czyjegoś myślenia. Gdzieś mam marsze tego typu. Ktoś kto to organizuje musi się dobrze bawić i nie był bym zdziwiony gdyby za to wszytko co się dzieje po obu stronach barykady stała ta sama organizacja, która bawi się napuszczając ludzi na siebie.

  • Chciałbym by moje posty były widoczne

   „tęcza homo”. Nie jest tęczą bo ma niewłaściwą ilość kolorów.

 5. japa rowery wasze miejsce na smieciowisku

 6. wasze miejsce rowery to smietnisko

 7. kazdy rower to nosiciel koronowirusa zwanego hiv

 8. Akurat ich to bym uniewinnił.

 9. Niech piszą o ułaskawienie do Prezydenta. Jako katolik powinien to zrozumieć i przychylnie rozpatrzyć.

 10. Rok?
  Kpina.
  Za zabójstwo (w tym czynienie sobie przygotowań) winni dostać po co najmniej 6.
  Kwalifikacja prawna czynu przez Prokuraturę wyraźnie dyktowana podłą zmianą.

  A potem się dziwią, że jak w Niemczech mają problemy głównie z rodowitymi, brunatnymi terrorystami.

  • Polski Związek Kołnierzy Wymiętych

   Bez przesady. To cud, że w ogóle dostali jakikolwiek wyrok, i to nie w zawieszeniu. Bałem się, że usłyszymy, iż „sąd nie dopatrzył się znamion czynu zabronionego” :)))

  • Chciałbym by moje posty były widoczne

   W Niemczech mają problem z terrorystami Niemcami? 😀 Weź co Ty ćpiesz, daj namiar, też bym spróbował.

   • Rozumiem, że ostatnio w Hanau pod Frankfurtem to 10 osób zabił muzułmański terrorysta, a nie mały, brunatny pogrobowiec Hitlera?

 11. Musimy bronić tradycyjnych wartości przed tą tęczową zarazą.

 12. Is fecit, cui prodest. Prawdziwy „terrorysta” jeśli posiada ładunki, to je odpala.

 13. Czyli według tego patola homoseksualizm to większe zło niż zabójstwo? Bo tak by się skończył wybuch tego ładunku. Co siedzi w takiej patolskiej głowie?

 14. Lublin wolny od lgbt

 15. Brawo Lublin który nie toleruje tego syfu

 16. Przyjeżdżają prowokują później płaczą won do Warszawy nosiciele syfa.

  • Po twoich wypowiedziach wnioskuje że mieszkasz mieszkasz na Tatarach albo Bronowicach i jesteś biednym nieszczęśliwym człowiekiem. Powinieneś raczej martwić się o to co czarna katolicka mafia robi z dziećmi a nie o to co robią homoseksualiści. Jeśli chcesz coś zmienić to zacznij od siebie. Poszukaj zagrożenia tam gdzie naprawdę jest a nie gdzie ci to wmawiają.

 17. Kto i po co zezwala na tego typu marsze.

 18. To na 100% krypto gey , ci wszyscy zagorzali przeciwnicy homo sami mają takie ciągotki .Normalna osoba ma gdzieś kto z kim śpi ,gdyż to nie wpływa na jego życie .

 19. po prostu wstyd, że sie mieszka w takiej zapadłej dziurze…jakby była tolerancja, to marsz byłby niepotrzebny…a nawet jak…przeszli by sobie przez miasto, pomachali tęczowymi chorągiewkami i balonikami…
  ale ciemna masa nie odróżnia homoseksualizmu od pedofilii…szukają jej nie tam gdzie trzeba…a swoje dzieci posyłają na ministrantów…

 20. Polski Związek Kołnierzy Wymiętych

  „Skazany dzisiaj Arkadiusz S. tłumaczył, że sam skonstruował ładunki wybuchowe. Zabrał je ze sobą na kontrmanifestację, gdyż nie zgadza się z tym, co głoszą środowiska LGBT.”

  Logika prawicowych terrorystów – zabiję każdego, kto ma inne poglądy :)))

  „Oboje postanowili jednak współpracować z prokuraturą, dzięki temu skorzystali z możliwości dobrowolnego poddania się karze.”

  Aha, czyli ideologicznego zapału starczyło do momentu postawienia im zarzutów :))) Potem było już zwyczajowe skamlenie na sali sądowej o litość i łagodny wymiar kary oraz zwyczajowe łkanie: „ŁEEEEEE!!!!! My będziemy już grzeeeczniiii!!!.

  • Kiedy PiS wprowadzi podatek od bezdzietności?
   W takichi związkach nie ma mowy o solidarności pokoleniowej, moje dzieci mają zap……. ć na emerytury pe***i le*** ?

  • Pomyśl jakim trzeba być nieudacznikiem i nierobem żeby chciało się komuś coś takiego robić. Nie wiem jak musiało im się nudzić żeby konstruować ładunki wybuchowe. Trzeba mieć niezłe siano w głowie żeby dać się tak zmanipulować.

 21. Stefanek , takich prymitywów jak ty to powinno się sterylizować . Przecież oczywistością jest ,że po takich intelektualnie zaburzonych rodzicach nic wartościowego nie wyrośnie i daruj sobie te opowiastki o ‚pracy twoich dzieci’ bo co najwyżej będą kopać rowy albo żyć z Mopsu .Nie wiem czemu ludzie nie dostrzegają ,że świat i bez ich potomstwa da sobie świetnie radę …

  • do @mmm z dwóch tatusiów lub dwóch mam raczej potomstwa nie będzie
   a nie wiem jak trzeba być popapranym żeby myśleć sobie że adoptowane dziecko wychowywane w takiej wierze „LGBT” wyrośnie na kogoś normalnego.
   Mieszaj kakao dalej a ten drugi tatuś niech ci słomkę oblizuje 😉

 22. Ja to się brzydzę chłop chłopu w tyłek fujjjjjjj.

 23. Gdzie masz tatę mam dwie mamy 😭

 24. typowy elektorat pis i przykładni katole:-)

  • napisał typowy „elektorat” PO :)) Jak po ulicach latają tęczowi ekstremiści to i nie dziwota, że zaczną się pojawiać ekstremiści i po drugiej stronie. Trzeba było uważać na lekcjach fizyki -akcja zawsze rodzi reakcję.
   Sam wyrok faktycznie za niski, a parady powinny być zakazane -jeśli już to tylko i wyłącznie mieszkańcy danego terenu -autokary zawracać.

 25. Naprawdę takie głąby są w tym kraju. Oskarżony o posiadanie i próbę użycia środków wybuchowych, a on opowiada, że jest kibicem i chodzi na wszystkie mecze. No nie mogę sobie wyobrazić nawet jak zryty beret trzeba mieć.

 26. Trzymajcie się dzielnie i nie poddawajcie. W przyszłości więcej dyskrecji i kamuflażu .

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7585zł -0.34%
  • GBP 4.8811zł -0.13%
  • EUR 4.4574zł 0.13%
  • CHF 4.1378zł -0.08%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Festyn Osiedlowy XIX Dzień Węglina
  Teatralny Weekend w Lublinie (PROGRAM)
  Pole obsadzone ziemniakami czeka. W skansenie odbędą się wykopki
  II Terenowa Akcja Poboru Krwi w Chmielu
  Festiwal Wszystkich Mieszkańców na Bronowicach. Dzielnica zamieni się w przestrzeń kultury i sztuki