Środa, 22 maja 202422/05/2024
690 680 960
690 680 960

JEDŹ BEZPIECZNIE ZIMĄ – SPRAWDŹ ZBIEŻNOŚĆ KÓŁ

Źle ustawiona zbieżność kół może być niebezpieczna podczas jazdy, szczególnie przy niekorzystnych warunkach drogowych np. mokrej lub ośnieżonej jezdni. Wtedy to bardzo szybko możemy znaleźć się w rowie.

Brak zbieżności, to też groźba uszkodzenia niektórych elementów samochodu. Dlatego minimum raz w roku, powinniśmy dokonać pełnej kontroli zawieszenia kół,mimo, że takie badanie nie jest obowiązkowe. Praktyka pokazuje jednak, że o sprawdzeniu zbieżności myślimy dopiero wtedy, gdy z pojazdem dzieje się coś niepokojącego,czujemy, że auto ściąga na prawo lub w lewo, mamy problemy z kierownicą itp.

Tymczasem okazuje się, że ustawienie kół, może zmienić się w trakcie normalnej eksploatacji. To konsekwencja normalnego zużywania się elementów zawieszenia jak łożysk kół, przegubów drążków układu kierowniczego czy nawet tulei. Dlatego w trakcie okresowego badania diagnostycznego, trzeba sprawdzić zbieżność kół. Ma ona duży wpływ na bezpieczeństwo jazdy, sterowalność auta, jego stabilność i szybkość zużycia ogumienia.

O czym należy pamiętać?

– Najważniejsza jest zbieżność i kąt pochylenia kół przednich, gdyż na naszych drogach one właśnie ulegają rozregulowaniu . I co też ważne, kupując używany samochód, jedną z pierwszych czynności obok wymiany oleju, powinno być właśnie udanie się do stacji diagnostycznej, by tam sprawdzono zbieżność.

Zapraszamy do Stacji Diagnostycznej SMART – TEST na ustawienie zbieżności za pomocą najnowocześniejszego urządzenia do ustawiania geometrii kół w technologii 3D AUTEK W3D. Każdy kto skorzysta z ustawienia zbieżności w naszej stacji w promocyjnej cenie 49 zł na hasło lublin112 będzie mógł bezpłatnie sprawdzić stan hamulców, amortyzatorów i zawieszenia na ścieżce diagnostycznej.

Zachęcamy także do wykonania Przeglądu Rejestracyjnego ponieważ tylko u nas poza atrakcyjnymi upominkami otrzymacie Państwo KARTĘ KLIENTA uprawniającą do BEZPŁATNEGO sprawdzania stanu hamulców, amortyzatorów, zawieszenia oraz ustawienia świateł w waszym samochodzie.

ZAPRASZAMY SMART – TEST, Al. Kraśnicka 78 (obok hotelu Focus), tel. 885-885-533

artykuł reklamowy