690 680 960

Jedna wieś, trzy pożary w ciągu doby (zdjęcia)

Lubartowscy policjanci ustalają okoliczności trzech pożarów, do których doszło w ciągu jednej doby w miejscowości Brzostówka. Jeden z nich strażacy gasili przez wiele godzin.

W miniony piątek w miejscowości Brzostówka w gminie Serniki w powiecie lubartowskim doszło do trzech pożarów. Pierwszy miał miejsce o godzinie 7:24. Strażacy przyjęli zgłoszenie o pożarze niezamieszkałego, drewnianego budynku mieszkalnego.

Po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i odłączeniu energii elektrycznej podjęte zostały działania gaśnicze. W wyniku pożaru budynek mieszkalny uległ częściowemu zniszczeniu. Na miejscu działania prowadziły dwa zastępy straży pożarnej z Lubartowa oraz zastępy OSP z Nowej Woli i Brzostówki.

O drugim pożarze strażacy zostali zaalarmowani tego samego dnia o godzinie 22:25. Jak się okazało na miejscu, płonęły dwie sterty balotów słomy. W sumie ogniem objęte było około 500 sztuk bel.

– Podjęte działania gaśnicze uniemożliwiły na rozprzestrzenienie się pożaru na kolejną stertę oddaloną w odległości około 20 m. Działania gaśnicze trwały do godzin rannych. W działaniach brały udział 2 zastępy Lubartów oraz zastępy OSP z Brzostówki, Nowej Woli, Woli Sernickiej, Ostrowa Lubelskiego i Jam – informuje Dariusz Sierociński z KP PSP Lubartów.

Informacja o trzecim pożarze wpłynęła w piątek o godzinie 23:53. W chwili przybycia pierwszych zastępów pożar obejmował cały budynek stodoły. Dzięki szybkiej interwencji pożar nie rozprzestrzenił się na sąsiednie obiekty. W działaniach brały udział zastęp z JRG Lubartów oraz zastęp OSP z Jam.

Trwa ustalanie okoliczności pojawienia się ognia, w pożarach nikt nie ucierpiał.

(fot. KP PSP Lubartów)

Komentarze wyłączone

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Wykopki kartoflane w Muzeum Wsi Lubelskiej
Eko Targ w Świdniku
Dożynki w Mieście czyli Dożynkowy Jarmark Lubelski
I Ogólnopolski Bieg Ariański na Nartorolkach
Trwają zapisy do CITY TRAIL!