39 komentarzy

 1. Tylko niech policjanci wezmą pod uwagę, że kombajnista jechał z założonym hederem, nie miał prawa tak postępować, nawet stojąc na poboczu zajmował połowę przeciwnego pasa, ciężarówka wyjechała zza zakrętu i co miała zrobić? Oderwać się od ziemi i górą go minąć? Wina ewidentnie kombajnisty za niestosowanie się do przepisów (jazda z założonym hederem) oraz za nieużywanie wyobraźni (postój zaraz za łukiem wystając na przeciwny pas ruchu). Jedyne co mnie dziwi to, że bizonista trzeźwy był. Kierowca ciężarówki niech nie przyjmuje mandatu, bo nie jego wina, że idiota bez wyobraźni za łukiem sobie parking zrobił. I najlepsze tłumaczenie, że prędkość niedostosowana, może teraz niech każdy 20km/h jeździ, bo może za zakrętem rolnik 3/4 drogi zajmuje?

  • rafał słowikowski

   Wiemy razem o tym wypadku tyko tyle co powyżej napisano, więc:
   – kombajnista mógł przejeżdżać w z pola na pole – bo akurat droga przedziela hektary,
   – kombajnista mógł właśnie założyć „heder” gdyż stał przy wyjeździe na pole,
   – kombajnista stał tak głęboko na poboczu iż nie powodował zagrożenia dla poruszających się drogą.

   Za to kierowcy patelni (który notabene mógł jechać po zboże do tego właśnie kombajnisty) da się odczytać z tacho ile popitalał. Przypominam iż dopuszczalna dla niego to 70km/h. Mimo to, należy dostosować prędkości do warunków drogowych.
   Czy idąc Twoim tokiem myślenia pojazd który wyskoczyłby zza zakrętu i uderzył w rozrzucone na jezdni wraki scani i kombajna może dochodzić swych praw!?
   Otóż nie! Masz tak jechać aby się zatrzymać przed przeszkodą.

   • Więc po kolei postaram się odnieść 😉
    Ze zdjęć nie wynika, żeby przejeżdżał w poprzek, a raczej wzdłuż, wiadomo, że jak ma niedaleko to nie będzie się odczepiał i podczepiał, ale niechby posłał kogoś przed ten łuk, żeby sygnalizował. Jeśli w tym miejscu zakładał heder to jest skończonym durniem, bo powinien się odsunąć 300-400m od łuku i nie byłoby zdarzenia. Kombajnista nie mógł stać głęboko na poboczu, żeby zostawić miejsce na przejazd zestawu, popatrz na zdjęcia (tutaj i na innych portalach są z innej perspektywy): ten kombajn w kołach przednich ma ok 3.5-4m szerokości, heder lekką ręką liczyć 7m szerokości, a z kolei droga jakieś 5.5-6m, w jaki sposób by się ustawił i tak wystawał na przeciwny pas w dodatku, przypomnę, tuż za łukiem! Wiem jaka jest dozwolona prędkość dla ciężarówek, Ty za to nie wiesz ile jechał kierowca zestawu, autentycznie nie wierzę, żeby go wyniosło- to kombajn wystawał na jego pas. Tak każdy kto wyskoczy zza łuku i wjedzie w Scanię/kombajn może dochodzić swoich praw, wszystko zależy od sytuacji, ale masz obowiązek zabezpieczyć i odpowiednio oznakować miejsce wypadku, także przed łukiem inni kierujący byli prawdopodobnie informowani o utrudnieniu na drodze. Oczywiście, że masz obowiązek jechać tak aby zatrzymać się przed przeszkodą, masz też prawo oczekiwać, że na wyjściu zza górki, na wyjściu z łuku nikt nie będzie stał, nie masz obowiązku przed każdym łukiem/wzniesieniem zwalniać do 20km/h.

 2. żniwa są to im wolno. tak samo Ciągnikami bez oświetlenia. sam bym się nadział wczoraj na takiego. bo przecież żniwa to powinni prawa pozmieniać im. założe się że jakby zrobić akcje i fotografować takich co jeżdzą z założonymi hedrami czy bez oświetlenia i wstawiać gdzieś to galeria była by bardzo bogata w ciagu dnia.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.8198zł 0.7%
  • GBP 5.3015zł 0.03%
  • EUR 4.5503zł 0.43%
  • CHF 4.158zł 0.18%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  „Rozkopaczew na Off-road-zie”: Trzydniowa impreza o wyjątkowo szczytnym celu
  Komicy wystąpią w Plenerze
  Powitanie wakacji nad zalewem Zimna Woda w Łukowie
  Powitalnie Lata w Krasnymstawie. Na scenie Słowianki, Solaris i Sztywny Pal Azji
  Noc Świętojańska w Jaszczowie. Będzie puszczanie wianków i pokazy ognia