690 680 960

Jeden rzucał butelkami w blok, drugi rzucił się na interweniującego policjanta

Wczoraj policjanci z Lublina zatrzymali dwóch mężczyzn. Jeden z nich był poszukiwany do odbycia kary pozbawiania wolności, drugi zaś odpowie za naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza oraz za wywieranie wpływu na czynności podejmowane przez policjantów.

W sobotę po godzinie 16 policjanci otrzymali zgłoszenie, z którego wynikało, że na ul. Hutniczej mężczyzna rzuca butelka w blok. Na miejscu interweniowali mundurowi z III komisariatu.

Na miejscu funkcjonariusze zauważyli grupę osób. W tej grupie był mężczyzna odpowiadający wskazanemu rysopisowi, który na widok mundurowych zaczął uciekać. Policjanci po pościgu pieszym zatrzymali uciekiniera, który oświadczył, że uciekał ponieważ jest poszukiwany.

– Mężczyzna był agresywny, wobec tego funkcjonariusze użyli środków przymusu bezpośredniego. Kiedy zakładali mężczyźnie kajdanki, podeszła do nich grupa osób żądając puszczenia ich kolegi. W pewnym momencie jeden z mężczyzn rzucił się na jednego z policjantów łapiąc go za szyję i próbując przewrócić na ziemię. Napastnik natychmiast został obezwładniony przez drugiego z funkcjonariuszy. Na miejsce przyjechały kolejne patrole, które udzieliły wsparcia interweniującym policjantom. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani i przewiezieni na VI Komisariat Policji w Lublinie – relacjonuje zdarzenie sierż.szt. Kamil Karbowniczek z KWP Lublin.

Zatrzymani to dwaj mieszkańcy Lublina w wieku 22 i 33 lat. Jak się okazało młodszy z nich był poszukiwany, ma do odbycia karę ponad pół roku pozbawienia wolności za kradzieże. Obaj trafili do policyjnego aresztu. Jutro 33-latek zostanie doprowadzony do prokuratury.

– Mężczyzna będzie odpowiadał za naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza oraz za wywieranie wpływu na czynności podejmowane przez policjantów. Jak ustalili policjanci mężczyzna w przeszłości był już wielokrotnie karany m.in. za rozboje, kradzieże i włamania. Z kolei 22-letni mieszkaniec Lublina jutro trafi do aresztu śledczego w celu odbycia zasądzonej kary ponad pół roku pozbawienia wolności – wyjaśnia sierż.szt. Kamil Karbowniczek.

(fot. YouTube)

99 komentarzy

 1. a mnie to wszystko wuj obchodzi smiech na sali i zenada ahahahah

  • To po co komentujesz nie rozumiem, żeby tylko pokazać swoje nędzne wypociny w internecie? Żałosne.

 2. Szacun! Policjanci widać, że nie palcem robieni! Komendancie, awans, premia, nagroda bo wkrótce przebiją strażaków w rankingu zaufania publicznego!

 3. I bardzo dobrze. Pół roku spokoju będzie na osiedlu. Dziwię się jego matce, że wg trzyma takiego osobnika w domu. Takie jednostki aspołeczne powinni zamykać min na 5 lat. Policjanci wiedzieli co robią, a tych co mówili, że „jest nie winny” też powinni sprawdzić czy aby oni nie mają czegoś za uszami i ich po zamykać. Akcja wzorowa czekać jedynie na otwarcie nowego komisariatu na Gospodarczej może wtedy się nauczą, że z naszymi Policjantami nie warto zadzierać. Brawo!

 4. Brawo Policja !!!!!!!!!!!!!!!! Gnębić wytępić patologie ! Pozamykać do więzienia i na leczenie ćpunów !

 5. naprawdę ona myślała że pomoże sebixowi???? dawno nie slyszałem nawet żeby można mieć tak pusto w głowie, nadzieja w selekcji naturalnej bo inaczej czeka nas zagłada 😉

 6. Ci którzy doszukują się błędu policji albo są podobną patolą która czuje wstręt do policji z czego 85% z tego cwaniactwa jak za coś jest zatrzymywana placze i zeznaje na kolegów bo nie zna zasad brak u nich honoru itp itd, a druga część obrońców to ludzie którzy wszędzie doszukują się praw człowieka i błędów obecnej władzy. Np we Francji Austrii Włoszech czy przywoływanych tu Stanów Zjednoczonych Ameryki za samo niestosowanie się do poleceń funkcjonariuszy byłoby już wyłapane towarzystwo patoli, kolegium albo odsiadka 48h a za ten koci skok patusa na funkcjonariusza pewnie parę miesięcy aresztu. Popieram podwyżki dla policjantów ale tez kamery na mundurach. Jeśli wszystko jest zgodnie z prawem to powinno być powszechnie akceptowane przez społeczeństwo. Więcej bezwzględności i zdecydowania bo na takie cwaniactwo trzeba ostrej reakcji. Po to w końcu jest policja. Nagrody i awanse dla funkcjonariuszy!

 7. Banda bardzo dobrze że mu na ryju siedział policjant. Takie tłoki terroryzują poźniej nasze dzieci. BRAWO POLICJA!!!!

 8. BRAWO POLICJA! WON Z PATOLOGIĄ!

 9. Super akcja policji przeprowadzona wzorowo patologię która utrudniała interwencję i używała wulgarnych słów pociągnąć do odpowiedzialności osobę która kręciła filmik i udostępniła wizerunek policjantów bez ich zgody do prokuratora A filmik się przydał bo policjanci nie popełnili błędów przy interwencji

 10. Tą patologie w ciąży powinni razem z nimi zapakować do rydwanu ale przed tem nakłaść jej po pysku.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Ireneusz Krosny „Mowa ciała” w amfiteatrze na Poczekajce
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Rekrutacja do drużyny futbolu australijskiego
Zasmakuj w Tradycji w Bychawie
Światowy Dzień Zwierząt – Dzień Otwarty Schroniska