690 680 960

Jechali za szybko, stracili uprawnienia. Rekordzista w terenie zabudowanym miał na liczniku 119 km/h

Miłośnicy szybkiej jazdy muszą liczyć się z konsekwencjami łamania przepisów ruchu drogowego. W miniony piątek kilku kierowców poruszających się z nadmierną prędkością drogami powiatu zamojskiego straciło uprawnienia do kierowania na najbliższe trzy miesiące.

W miniony piątek zamojscy policjanci, podczas patrolowania dróg powiatu zamojskiego, szczególną uwagę zwracali na kierowców przekraczających dopuszczalną prędkość w terenie zabudowanym.

Rano w Szczebrzeszynie 27-letni mieszkaniec gminy Bychawa poruszał się nissanem 119 km/h. Z tego samego powodu kilkanaście minut później w Michalowie została skontrolowana 36-latka z gminy Sułów. Kobieta poruszając się BMW przekroczyła dopuszczalną prędkość o 59 km/h. Z niewiele mniejszą prędkością, bo 103 km/h oplem przejeżdżał przez Sułów 44-latek z gminy Kuryłówka.

Kolejna kontrola w miejscowości Deszkowice także zakończyła się utratą prawa jazdy przez kierującego. 51-latek z Zamościa poruszał się volvo z prędkością 118 km/h. Z kolei w miejscowości Źrebce, 24-latek z gminy Radecznica, miał na liczniku volkswagena 115 km/h.

W piątek wieczorem w miejscowości Bortatycze wykonany przez mundurowych pomiar prędkości wykazał, że siedzący za kierownicą BMW 20-latek z gminy Nielisz jechał z prędkością 113 km/h.

Miłośnicy szybkiej jazdy za załamanie przepisów ruchu drogowego otrzymali wysokie mandaty karne i otrzymali punkty karne. Na najbliższe trzy miesiące stracili również uprawnienia do kierowania pojazdami.

(fot. lublin112.pl – ilustracyjne)

25 komentarzy

 1. Az milo jak buractwo wylapują

  • samochody, tak samo jak szybka jazda, to hobby i zainteresowanie jak każde inne. miłośnik gry w piłkę nożną ma boisko co kilkaset metrów – fani szybkich aut mają najbliższy tor kilkaset KILOMETRÓW stąd. a wcale nie jesteśmy gorsi, nasza pasja nie jest gorsza od innych.

 2. Tera najmundrzejszy @Franio komenduje,cicho tam

  Wysokie mandaty???????????? To jedynie tylko jedno 500+.

 3. Ograniczenia prędkości na niektórych odcinkach w tym rejonie są z d..y wzięte.
  Kto będzie piłować na trzecim biegu 50km/h na drodze gdzie praktycznie nie ma nikogo.
  Są tylko po to żeby policja miała co robić.

  • To co za rumplem jeżdżisz , że na piątym biegu nie da rady jechać 50 km / h ?

   • W moim rumplu na 5ym mam 1500 a to na benzynę trochę za mało.
    Rozumie że w twoim polo masz już prawidłowe obroty do jazdy B-)

   • To może Czereśniaku 90 km a nie od razu 115.

    • no właśnie. 99 na 50 to i tak szybko, a prawka się nie traci. jak ktoś przekracza prędkość, a nie umie dopilnować, by zmieścić się w limicie nie zabierania prawka – to niech chodzi piechotą!

   • Bugatti Chiron W16 8 l QuadTurbo 1500 KM

   • To raczej pytanie w jakim ty rumplu jeździsz, że przy 50 możesz wbić 5ty bieg. Ja w moim dieslu nie mogę wrzucić 4 przed 60, bo mi dwumasa nie wybaczy. A piątkę wrzucam jadąc nie mniej niż 80. Do dopełnienia dodam, że 6 wchodzi przy 110.
    Więc, skoro na miasto masz piątkę, to się zastanawiam na jakim biegu Ty jeździsz po autostradzie. Na 12tce?

 4. A firmy, w których pracują wiedzą o tym że stracili uprawnienia?

  I może Policja sprawdzi przed upływem 3 miesięcy czy nadal nie jeżdżą?

 5. Szkoda,że mandaty tylko 500zł,a nie 5000zł.Powinni zabierać PJ na min. pół roku,wtedy może bardziej dotarło by to do drogowego buractwa.

 6. Te 500zł mandatu niestety ale nie działa odstraszajaco ,i póki tego nie zmienią ,będą mieli zawsze co robić .Proponuję podnieść mandat do 5 tys i pokazać statystyki po 2-3 miesiacach

 7. 119 na godzine? to kto to kierowca sop?? a nie sory jemu można oni bandytów wyłapują a nie kierowców sopu którzy spychają auta z drogi.

  • Powinni wylapywac pseudokierowcom co nie zjeżdżają z drogi aby ustąpić pierwszeństwa pojazdowi uprzywilejowanemu zgodnie z przepisami.

 8. Mandaty byłyby wysokie gdyby rząd nie widział w nich stałego dochodu. Co zrobiliby kierowcy gdyby mandaty wzrosły 5-cio krotnie? Zaczęliby jeździć prawidłowo a przecież za przepisową jazdę mandatu się nie dostaje. Milicjanci dostaliby załamania nerwowego bo jak wykonać plan skoro nie ma skąd wziąć pieniążków a przełożony naciska.

 9. Hmm dziwia slabe wyniki bmw szary koniec

Kursy walut

 • USD 4.1887zł -0.18%
 • GBP 5.2109zł -0.04%
 • EUR 4.479zł -0.25%
 • CHF 4.6211zł -0.19%

Polub nas