690 680 960

Jechał z tekstyliami na Białoruś. Nie wypełnił zezwolenia na przejazd przez Polskę (zdjęcia)

Kierowca bośniackiej ciężarówki przewożącej na Białoruś tekstylia, wprawdzie posiadał zezwolenie jednorazowe uprawniające go do przejazdu tranzytem przez Polskę, to dokument ten był niewypełniony, a przez to nieważny.

W minioną niedzielę na drodze krajowej nr 19 w Tchórzewie, inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Lublinie zatrzymali do rutynowej kontroli zestaw pojazdów należący do bośniackiej firmy transportowej. Ciężarówką przewożono 15 ton tekstyliów z Albanii na Białoruś.

Co prawda kierowca okazał do kontroli zezwolenie uprawniające do międzynarodowego przewozu drogowego rzeczy przez Polskę, jednak nie było ono wypełnione. Kierowca nie wpisał m.in. numerów rejestracyjnych pojazdu i naczepy, kraju załadunku i wyładunku, masy towaru.

Zagraniczny podmiot wykonujący międzynarodowy przewóz drogowy rzeczy musi wypełnić blankiet zezwolenia najpóźniej przed wjazdem pojazdu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej. Jest to forma „skasowania” jednorazowego zezwolenia tak, by nie użyć go ponownie, a kontrole w tym zakresie mają na celu ochronę rodzimego rynku transportowego.

Inspektorzy skierowali pojazd na wyznaczony parking strzeżony. Aby przewóz mógł być kontynuowany przewoźnik musi teraz wpłacić 12 tys. zł tytułem kaucji na poczet kary pieniężnej i okazać nowe (kolejne), prawidłowo wypełnione zezwolenia.

Jechał z tekstyliami na Białoruś. Nie wypełnił zezwolenia na przejazd przez Polskę (zdjęcia)

(fot. WITD)

Jeden komentarz

  1. Nie wypełnia zezwolenia, żeby kilka razy na nie przejechać przez Polskę.

Kursy walut

  • USD 4.0202zł 0.73%
  • GBP 5.0656zł 0.47%
  • EUR 4.3382zł 0.34%
  • CHF 4.5982zł 0.64%

Polub nas