Jechał po pijanemu, wyprzedzał na skrzyżowaniu, zginął uderzając w słup. Zarzuty postawiono kierowcy dostawczego auta

Zakończyło się śledztwo w sprawie tragicznego w skutkach wypadku, w którym zginął 27-latek. Zarzuty postawiono kierowcy auta dostawczego, który miał wymusić pierwszeństwo przejazdu.

Wypadek miał miejsce w sobotni poranek 31.10.2015 roku na ul. Abramowickiej w Lublinie. Około godziny 5, na wysokości ul. Powojowej, 27-letni mieszkaniec Lublina, jadąc w kierunku Biłgoraja, zderzył się z dostawczym renaultem. Jak ustalili policjanci, mężczyzna poruszał się z nadmierną prędkością oraz wyprzedzał na skrzyżowaniu jadące przed nim auto.

W tym czasie z ulicy Powojowej wyjeżdżał kierowca samochodu dostawczego. Jego kierowca tłumaczył później, że widział jadący w jego kierunku pojazd, jednak jego odległość oraz prędkość pozwalała na bezpieczne włączenie się do ruchu. Wtedy pojazd ten został z nadmierną prędkością i w miejscu niedozwolonym wyprzedzony przez opla. Na reakcję nie miał już możliwości.

 

Opel po zderzeniu z renaultem z impetem uderzył jeszcze w betonowy słup latarni, a następnie kilkukrotnie obrócił się i zatrzymał na środku jezdni. Siła uderzenia obróciła również pojazd dostawczy. Aby wydobyć kierowcę z wraku auta, strażacy musieli przy użyciu sprzętu hydraulicznego odciąć dach pojazdu. Na pomoc było już za późno. 27-latek zginął na miejscu w wyniku ciężkich obrażeń ciała.

Jak się okazało, nie jechał sam. Tuz po wypadku pasażer oddalił się z miejsca zdarzenia. Na miejsce wezwano przewodnika z psem. Pomimo podjęcia tropu nie udało się go odnaleźć. Po pewnym czasie, sam zgłosił się na komisariat. Stamtąd trafił do szpitala. Okazało się również, iż kierowca opla znajdował się pod wpływem alkoholu.

Po kilkumiesięcznym śledztwie, zarzuty w sprawie spowodowała wypadku przedstawiono kierowcy dostawczego renaulta. Wyjeżdżając z ulicy podporządkowanej miał on wymusić pierwszeństwo przejazdu, w wyniku czego doszło do zdarzenia. Mężczyzna nie przyznaje się do winy. Sprawa znajdzie swój finał w sądzie.

(fot. lublin112)
2016-02-27 18:40:13

55 komentarzy

 1. JEŚLI TEN CO ZGINĄ BYŁ TAKŹE POD WPŁYWEM TO MNIE NIE SZKODA TAKICH CWANIAKÓW….KRZYŻYK NA WŁASNE ŹYCZENIE…

  • Przecież pisze, że był.

  • tylko ten co zginal byl pod wplywem nikt inny

   • Matka Polka jezdem !

    Do opisanego przypadku – wypadku jak nic pasuje powiedzenie, przysłowie: „Kowal zawinił, Cygana powiesili”.

  • Odezwal się pajac !!! Jakby nie bylo zmarł młody człowiek i należy się jakiś szacunek… szkoda to jest ciebie!!!!!

   • Skoro nie szanował własnego życia (pijany, prędkość, niebezpieczne manewry), to czemu ktoś ma mu współczuć? Litości… Jednego idioty mniej

   • Takiemu bandycie nie należy się szacunek. Jedyny pozytyw tego jest taki, że nikogo nie zabił i już nie zabije.

   • Szacunek? Ale za co? Bo dożył 27 lat czy dlatego, że dalej już nie będzie kozakował? Czy może za to, że z definicji był człowiekiem?

   • Ratownik Medyczny

    niech by nie pił to był morderca z niebezpiecznym narzędziem w ręku.

  • przepraszam ale nie potrafie tego przeczytać dno stylistyczne

 2. Widocznie trzeba jezdzic po pijaku i wyprzedzac w miejscach niedozwoloinych,jesli i tak sledczy uznali,ze wine za wypadek ponosi kierowca dostawczaka,Polska to naprawde dziwny kraj

  • Gdybyś znał przepisy ruchu drogowego to byś wiedział ze to kierowca dostawczaka ponosi winę. Wymusił pierszenstwo!!

   • Kierowca dostawczego uratował komuś życie to tak jak dać pijanemu karabin z ostrą amunicja. Dobrze się stało. Przynajmniej zmarła osoba odpowiednią w tym wypadku.

   • No właśnie to nie jest prawda. Kierowca dostawczaka dobrze wiedział że wyjedzie przed nadjeżdżającym pojazdem (tzn tym co jechał prawidłowo i był wyprzedzany). I nie mógł przewidzieć, że pasem do lewoskrętu (bo tam jest lewoskręt) będzie go wyprzedzał jadący bardzo szybko opel. I wystarczy spojrzeć gdzie uderzył opel, to tył pojazdu, dosłownie zabrakło 70 cm żeby dalej pojechał dostawczak i by go opel nie uderzył. A wyjeżdżając dostawczakiem kierowca widział zapewne zbliżające się dwa pojazdy ale skąd miał wiedzieć, że ten drugi będzie z ogromną prędkością wyprzedzał lewoskrętem. Moim zdaniem, patrząc na to gdzie uderzył opel, to kierowce robił wszystko żeby uniknąć zderzenia. Mam nadzieję, że sąd go uniewinni.

  • Ten, który zginął był winien… jazdy po pijaku i wyprzedzania w miejscu niedozwolonym (na skrzyżowaniu). Ale do wypadku doszło na kolejnym skrzyżowaniu, na którym kierowca dostawczaka wymusił pierwszeństwo. Ile to razy już tłumaczyłem, że można być winnym jazdy po pijaku a jednocześnie niewinnym spowodowania wypadku?

   • Pytanie: ile jest skrzyżowań z ulicą Powojowa?

    • Fakt: tam dalej są już tylko wyjazdy z posesji.
     Czyli albo kierowca dostawczaka wymusił też na tym, który był wyprzedzany przez kierującego Oplem, albo kierujący Oplem wyprzedził jeszcze przed skrzyżowaniem.

     • Kuba,teraz się z Tobą zgadzam

     • fakt że nie zawsze pijany kierowca jest winny, ale w tym przypadku jak najbardziej, spójrz na to od strony kierowcy dostawczaka, wyjechał widząc w oddali inny samochód który był na tyle daleko że manewr ten wydawał się bezpieczny, nie mógł przewidzieć że jakiś geniusz będzie go wyprzedzał w miejscu zabronionym on dobrze ocenił sytuacje. Opel nie musiał być brany pod uwagę gdyż powinien przejechać przez skrzyżowanie jako drugi , a nawet gdyby się pomylił to on by raczej wymusił temu pierwszemu który jechał z dozwoloną prędkością wtedy mogło by dojść najwyżej do delikatnej stłuczki, można tylko współczuć rodzinie chłopaka i przyjaciołom ,ale nie szukajcie winnych na usprawiedliwienie jego błędów .więc Kierowca busa prawdopodobnie nieznacznie wymusił pierwszeństwo prawidłowo jadącemu drogą z pierwszeństwem, natomiast kierowca Opla
      1.jechał z nadmierną prędkością w terenie zabudowanym
      2.wyprzedzał w miejscu niedozwolonym[wymusił pierwszeństwo na skrzyżowaniu]
      3.był pod wpływem alkoholu
      i ty mówisz że winny jest kierowca busa, bardzo ci współczuję.

   • Uważam, że winę ponoszą obaj kierowcy, jednak jeśli „pijaczek” tak by nie zapie…lał to nic by się pewnie nie stało.
    Aczkolwiek, zauważ (przykładowo), że jak motocykliście, który jedzie o wiele za szybko, ktoś wyjedzie z podporządkowanej to logiczne kogo wina (motocyklisty 🙂 ). Przecież jak ktoś chce się włączyć do ruchu i widzi daleko pojazd to zazwyczaj robi, bo przecież za zawsze jest w stanie przewidzieć czy nawet określić, iż pojazd ten porusza się „150” przez co odległość zmniejsza się o wiele za szybko, a na reakcję po wyjechaniu już nie ma się czasu…
    Inna sprawa, że polskie prawo skonstruowane jest tak a nie inaczej…

 3. Szkoda mu kierowcy dostawczaka, przez pijanego samobójcę będzie ciągany po sądach,pijak zginął i zmarnował komuś życie.

 4. Sprawa powinna być prosta faktem jest że kierowca dostawczaka wymusił pierwszeństwo ale kierowca osobowki jechał nagrzany i jeszcze z nadmierną prędkością. Czemu kierowca dostawczaka ma odpowiadać za wypadek skoro wyeliminował moczymorde. Jeśli kierowca opla byłby trzeźwy z czla pewnością mogłoby nie dojść do zdarzenia. Niech w końcu w tym komunistycznym kraju pijący zaczną odpowiadać za siebie i niech zaczną ponosić konsekwencje.

 5. Jakby kierowca opla nie był pijany to moze nie jechałby tak szybko i do wypadku nie doszłoby.

 6. dlatego pisze,ze dziwnie jest skonstruowane prawo,powinien byc obarczony wina ten co jedzie po pijaku.a nie kierowca ,ktoremu wyskoczył pijany potencjalny zabojca

  • A jak ktoś jedzie po pijaku i zatrzyma się na światłach, a trzeźwy mu wjedzie w d…to czyja wina jest?

   • LUBIE LOWIC SANDACZE

    No tego pijanego oczywiście!! Przecież zatrzymał się na zielonym!!! A teraz mądry człowieku pytanie za 100 punktów: Jest 3 w nocy, zatrzymujesz się przed torami. Szlabany się podnoszą a auto przed tobą nie rusza. podchodzisz a tam czterech pijakow z imprzey, z piwem w reku smacznie spia. Co robisz? Zabierasz kluczyki, czy dzwonisz na policję? A może czekasz aż ktoś w nich wejdzie? I co też wina trzeźwości bo pijany na pociąg jechał? Pozdrawiam pijakow z przejazdu na turystycznej których zepchnalem z drogi by komuś życia nie zabrali przez to czekanie!!

    • Nie napisałem, że na zielonym…zadałem proste pytanie, a Ty się sadzisz jakbym bronił pijaków

   • oczywiście, że wina pijanego, bo nie powinno go być na ulicy!

    • No i tu się mylisz…owszem, pijany poniesie konsekwencje, ale nie będzie sprawcą, takie prawo i minusujcie do woli – takie prawo….

 7. Pijący tylko w komunię mieli dobrze szkoda że tak pozostało więc gdzie ta demokratyczną Polska?

 8. No I wychodzi na to ze nawet jak wyeliminuje się z życia niedoszłego mordercę na podwójnym gazie to również będą się ciebie czepiać po sądach . Szkoda ze debil nie pojechał dalej i gdzieś w Mętowie nie potrącił na śmierć matki z dwójką dzieci .Znając życie to by przeżył i dostał 5 lat . Może to głupie ale dzięki Bogu dobrze ze ten dostawczy zakończył jego życie w tym miejscu.

 9. Dobry tok myślenia w zupełności popieram.

 10. Mam nadzieję, że prokurator stawiający ten zarzut nie zazna spokoju.

 11. Komentatorom którzy nie wiedzą jak to miejsce wygląda, polecam wsiąść w swoje auto i podjechać na oględziny miejsca,a później komentować.

 12. Co jest ciekawe. Kierowca dostawczaka dobrze wiedział, że wyjedzie przed nadjeżdżającym pojazdem (tzn tym co jechał prawidłowo i był wyprzedzany). I nie mógł przewidzieć, że pasem do lewoskrętu (bo tam jest lewoskręt) będzie go wyprzedzał jadący bardzo szybko opel. I wystarczy spojrzeć gdzie uderzył opel, to tył pojazdu, dosłownie zabrakło 70 cm żeby dalej pojechał dostawczak i by go opel nie uderzył. A wyjeżdżając dostawczakiem kierowca widział zapewne zbliżające się dwa pojazdy ale skąd miał wiedzieć, że ten drugi będzie z ogromną prędkością wyprzedzał lewoskrętem. Moim zdaniem, patrząc na to gdzie uderzył opel, to kierowca robił wszystko żeby uniknąć zderzenia. Mam nadzieję, że sąd go uniewinni.

 13. Całym sercem jestem z kierowcą dostawczaka.

 14. Nie rozumiem dlaczego nikt nie zwrócił uwagi na jeden ważny fakt. Jeśli wyjeżdżamy z ulicy podporządkowanej i widzimy nadjeżdżający samochód jadący normalną przepisową prędkość i znajdujący się w takiej odległości że możemy bezpiecznie wyjechać, ale za tym kierowcą który jedzie 50-60 jedzie inny który jedzie dwa razy szybciej to nie zobaczymy go wcale bo ten pierwszy przysłoni nam drugiego.

 15. Czemu nie hamował tylko wyprzedzał??? Jeśli już to uderzył by w dostawczaka. Pewnie chciał „uniknąć zderzenia”. Może pomylił kategorię drogi i pędził jak na A1 itp.

 16. Według kodeksu sprawa prosta – winny dostawczak – wymusił pierwszeństwo idzie siedzieć – na karteczce rozrysowane kto ma pierwszeństwo.
  W rzeczywistości zależy od rozsądku sądu ( bo Policja pewnie podchodzi do tego bardziej kodeksowo). Był przypadek (chyba precedens w Warszawie) jechał gościo ponad 150 ponad 2 X więcej niż można, wyjechał mu samochód w który uderzył i tamten kierowca zginął. „Pirat” wyszedł z samochodu bo nic mu się nie stało mówiąc że nic nie mógł zrobić bo mu wyjechał a nie powinien (według kodeksu miał racje), sąd stwierdził. że prędkość przyczyniła się do braku reakcji i śmierci a wyjeżdzający mógł go nie widzieć.

 17. Prawda jest jedna, kierowca z piekarni może i winny według przepisów prawa, ale uratował być może inną osobowke przed czołowym zdarzeniem z tym pijanym wariantem, a równie dobrze mogła zginąć nie winnie pięcio osobowa rodzina. Pijany to przestępca i on jest najbardziej winny i zawsze tacy powinni ginąć sami, na drzewach lub tyłach dużych dostawczych lub ciężarowych aut. Wiadomo szkoda człowieka ale sam się na to godził wsiadając po pijaku

 18. Tu chodzi o sprawe z ubezpieczeniem. Jak bedzie wina kierowcy dostawczaka to firma ubezpieczeniowa pokryje szkody. A jezeli bedzie wina kierowcy osobowki to przez to ze byl pod wplywem srodkow oduzajacych za szkody zaplaci rodzina poniewaz kierowca zmarl.

 19. szkoda to mi tylko kierowcy dostawczaka 🙁 a młody naje*any zginął na własne życzenie

 20. Z tego co sie orjentuje winien byl zawsze ten co byl pijany bez wzgledu na to kto mial pierwszenstwo.ponadto poruszal sie z nadmierna predkoscia.a tam po 23 jest 60 a nie 150np.ale najprawdopodobniej to synalek byl kogos wplywowego i przepisy sie zmienily.gdyby jechal przepisowo to przy 60 samochod by tak nie wygladal ponadto pijesz nie jedz.jedziesz odpowiadasz.nastepnie naprawa dostawczaka powinna byc z oc bylego pijaka

 21. wina kolizji kierowcy z dostawczaka, wina smierci jest pi stronie predkosci

 22. Winny zabral sie z tego swiata (na wlasne zyczenie zreszta), wiec trzeba szukac innego winnego, ktory zostanie pociagniety do odpowiedzialnosci finansowej…. eh, polskie prawo- goowno-prawo… kierowcy dostawczaka i jego rodzinie zycze duzo sil i stalowych nerwow w bataliach sadowych.

 23. Jak można postawić jakiekolwiek zarzuty temu, który wyjechał z podporządkowanej? Gdzie my żyjemy? Jakie prawo tu panuje? Iczy to w ogóle prawo?

 24. Pijany zginął więc trzeba kogoś innego w zamian postawić przed sądem. Nasze polskie prawo. Jeśli już to dziękuję kierowcy dostawczaka za wyeliminowanie idioty z polskich dróg. W tym wypadku sprawa powinna zakończyć się jedynie mandatem za wykroczenie o wymuszeniu pierwszeństwa.

 25. Przecież to się kupy nie trzyma. Jak można ukarać tego kierowcę dostawczaka. Przecież chłopina nie był w stanie przewidzieć takiego idiotycznego zachowania tego 27-latka.

 26. Tą vectre widziałem na elizówce, gosc mówił że nigdy nie bity, a lakier grubszy bo pies u tesciowej podrapał bo chciał sie limuzyną przejechac 🙂

 27. Już myślałem, że słup stanie przed sądem, ale nie.

 28. Czyli można jechać z nadmierną prędkością nawalonym jak szpak, wyprzedzać tuż przed skrzyżowaniem po pasie do lewoskrętu a w razie wypadku prokurator obwini trzeźwą osobę wyjeżdżającą z podporządkowanej?

 29. Ludzie zginął młody człowiek zostawcie te durne kometarze dla siebie !!

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.6765zł -0.58%
  • GBP 4.9565zł 0.01%
  • EUR 4.4732zł -0.13%
  • CHF 4.1241zł -0.29%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  W sobotę rusza cykl treningów i biegów indywidualnych CITY TRAIL
  Spektakl słowno – muzyczny „Nasz papież” w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim
  Targi marki Festool w Lublinie. Przedstawią rozwiązania dla branży stolarskiej i budowlanej
  Nabór do drużyny cheerleaderek – Perełki Tytanów
  „Obieraczki kapuściane” w Muzeum Wsi Lubelskiej