690 680 960

Jechał na al. Solidarności ponad 100 km/h. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy

Lubelscy policjanci zatrzymali na al. Solidarności do kontroli drogowej 23-latka. Mężczyzna kierując audi w terenie zabudowanym jechał powyżej 100 km/h.

Policjanci z lubelskiej drogówki patrolując ulice Lublina na al. Solidarności zatrzymali do kontroli mężczyznę kierującego pojazdem marki Audi.

Jak się okazało, 23-latek jechał w terenie zabudowanym z prędkością ponad 103 km/h. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy.

Kierowca został również ukarany wysokim mandatem karnym. Na jego konto trafiło także 10 punktów karnych.

(fot. Policja Lublin)

63 komentarze

  1. Nie rozumiem tych co przyklaskują tej interwencji. Ktoś napisał, że 50 – ka jest tam na krótkim odcinku. Tam naprawdę nie ma przejść dla pieszych, są przynajmniej 3 pasy ruchu w jednym kierunku, a podwyższenie prędkości jest nawet w okolicy ul. Lubartowskiej. Zrozumiałym gdyby to miało miejsce np. na Kunickiego, ale dawna obwodnica Lublina nie stanowi takiego zagrożenia. W mojej ocenie to nie był żaden pirat drogowy, a po prostu lekko przesadził. Zresztą ilu kierowców jeździ tamtędy 100km/h tylko, że udaje im się uniknąć pomiaru na odcinku z chwilowym ograniczeniem do 50km/h

  2. no a gdzie najlepiej mandaty pisać i prawka zabierać, na 3 pasmówce na wylocie przy 50. tam pisie cały czas chodzą przecież, w okolicach szkoła przedszkole straż i wyjazd karetek. dlatego nie dziwne że tam jest 50. gdzie by chłopaki nabijali mandaty?? dziś w krakowie rozwalili radiowóz trzeba nadrabiać. pytanie brzmi czy policjanci stali i nagrywali go stacjonarnym radarem, czy złamali przepisy jak on jadąc ponad 100 na godzine, i zatrzymali tylko jemu kwity. gdzie policjant autem które nie było uprzywilejowane( choć w ustawie nawet uprzywilejowanych nie ma zaznaczonych że mogą) wieć policjant łamie przepisy jadąc ponad 100, zatrzymuje kwity kierowcy a on jedzie dalej??? hmmmm kto jest głupi ustawodawca czy ludzie??? są fotoradary są radary stacjonarne, ale nie nagrywanie jadąc z auta to jest to samo wykroczenie!!!!! policjant powinien stracić kwity na 3 miechy

  3. Raczej nigdy nie bronię sprawców wykroczeń, ale dla mnie tzw. 50+ na bezkolizyjnej (bez skrzyżowań, wjazdów, zjazdów, PdP, PdR) dwujezdniowej drodz to „błahe” wykroczenie.
    Czymś dużo gorszym jest jazda 60km/h np. ul. Raszyńską czy inną qwazi osiedlówką czy osiedlówką, po której chodzą piesi, widoczność ograniczają parkujące pojazdy, wokół ganiają dzieci, jest mnóstwo wjazdów, zjazdów itp a nigdy jeszcze nie widziałem szuszarki na mniejszej ulicy.

Kursy walut

  • USD 3.975zł -0.05%
  • GBP 5.0198zł 0.11%
  • EUR 4.3542zł -0%
  • CHF 4.5175zł 0.12%

Polub nas