Poniedziałek, 17 czerwca 202417/06/2024
690 680 960
690 680 960

Jarosław Kaczyński: „Trzeba w tej chwili palić wszystkim, no poza oponami, czy podobnymi szkodliwymi rzeczami, bo Polska musi być ogrzana”

Lider PiS Jarosław Kaczyński w sobotę spotkał się z mieszkańcami Nowego Targu. W trakcie spotkania zapewniał, że węgla nie zabraknie, a palić trzeba wszystkim, „poza oponami czy podobnymi szkodliwymi rzeczami, bo Polska musi być ogrzana”.

Jarosław Kaczyński wznowił objazd po Polsce. W sobotę był obecny m.in. w Nowym Targu, gdzie spotkał się z mieszkańcami. Dzisiaj był również w Nowym Sączu, jutro zaś odwiedzi Mielec oraz Stalową Wolę.

– Kiedy przyszedł kryzys w 2013 roku podwyższano podatki, nie robiono nic, aby wspierać Polaków. Rząd Prawa i Sprawiedliwości, od momentu przejęcia władzy, sumiennie wspiera rodaków, szczególnie w tych trudnych czasach – mówił Prezes PiS Jarosław Kaczyński w Nowym Targu.

Dodał, że rząd stosuje wiele metod, które zmierzają do tego, aby ból inflacji był możliwie jak najmniejszy.

– Wprowadziliśmy tarczę antyinflacyjną, obniżki podatków, aby jak tylko można zmniejszać ceny na najważniejsze surowce i towary codziennego użytku. Wspomagamy emerytów, przedłużamy taryfy na ciepło i na gaz. Czynimy wszystko, co można uczynić, aby tej zimy nikt nie cierpiał – oznajmił.

Przypomniał, że za naszą granicą trwa wojna, a Polska mocno pomaga Ukrainie robiąc to także w interesie Polaków.

– W razie porażki następna w kolejności jest Polska. Putin się z tym nie kryje. Mój śp. Brat, w 2008 roku przepowiedział to, co teraz dzieje się na naszych oczach za wschodnią granicą. Dlatego musimy nie tylko pomagać Ukrainie, ale się zbroić. Polska wypełnia ten obowiązek. Mechanizm odstraszenia jest potrzebny, aby nasza Ojczyzna nie została zaatakowana. Rosja ma swoje zapędy imperialistyczne, ale niech nie myśli wyciągać dalej rąk po obce terytoria – stwierdził.

Zaznaczył, że państwo powinno strzec narodu, zbroić się i dbać o wspólne interesy.

– Będziemy domagać się od Niemiec tego, co się nam zależy jako zadośćuczynienie za straty wyrządzone podczas II wojny światowej. Polska nie otrzymała nawet złotówki za te okropne zbrodnie i zniszczenia naszej Ojczyzny – oznajmił.

Podczas wystąpienia nawiązał także do przyszłorocznych wyborów. Jak stwierdził „podział jest jasny: z jednej strony stoi rząd, który chce Polski suwerennej i niezależnej. Z drugiej strony jest obóz opozycji, który dba o swoje dobro, i interesy”.

– Apeluję do wszystkich rodaków, aby w przyszłym roku wybrali ludzi, którym zależy na dobru ukochanej Ojczyzny jaką jest Polska. Rząd Prawa i Sprawiedliwości jest w tym wypadku jedynym słusznym wyborem – powiedział.

Co więcej prezes PiS nawiązał do sytuacji w kraju związanej z węglem i tym czy go zabraknie.

– Trzeba w tej chwili palić wszystkim, poza oponami czy podobnymi szkodliwymi rzeczami, bo Polska musi być ogrzana – mówił lider PiS Jarosław Kaczyński. Co więcej, zapewniał też, że „węgiel będzie przybywał” i ci, którzy potrzebują otrzymają go.

(fot. PiS)

Autor: redakcja

88 komentarzy

  1. Na szczęście koniec PiS-u jest bliski.
    Ale ile będzie się podnosił kraj po ich złodziejskim rządzeniu?

  2. Uważam się za zbawionego

    Jedni i drudzy warci siebie. Razem piją wódę w hotelu sejmowym, po tym jak wrócą ze studia tv po wielkiej kłótni. A ciemny lud ma pożywkę, pod innymi artykułami góra kilkanaście komentarzy, tutaj kilkadziesiąt. Aborcja przestała być nośnym tematem, to teraz węgiel czy reparacje, byle tylko nie mówić o prawdziwych problemach. A skoro już przy tym jesteśmy, to jeszcze 20 lat temu kierowcy PKS mieli oficjalny przydział zużytych opon „na rozpałkę”, tak samo jak kolejarze dostawali używane podkłady kolejowe do palenia, szło to w atmosferę, a popiół na pole, bo nikt śmieci po wioskach nie zbierał. I cisza, i OK, a tu „Kaczyński powiedział, że…” i już shi,tsztorm. Żal na was patrzeć.

  3. … A ja palę faję, żuję gumę.
    Palę faję za fają…