Niedziela, 14 lipca 202414/07/2024
690 680 960
690 680 960

Jarosław Kaczyński przyjechał na Lubelszczyznę. Spotkał się z żołnierzami, wziął udział w pikniku

Najpierw Włodawę, później Chełm odwiedził dziś prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński. Poruszał sprawę bezpieczeństwa naszego kraju, apelował też do mieszkańców, aby właściwie zagłosowali podczas wyborów.

Dziś w naszym regionie gości prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński. Po południu odwiedził on Włodawę, gdzie spotkał się z żołnierzami oraz funkcjonariuszami policji i straży granicznej, którzy pilnują naszej granicy. Wziął też udział w odprawie z dowództwem 2. Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej w Obozowisku Zgrupowania Zadaniowego. Towarzyszył mu wiceminister obrony narodowej Michał Wiśniewski.

Jak podkreślano, terytorialsi niosą znaczące wsparcie w sytuacjach kryzysowych. I to nie tylko na granicy. Od jesieni 2018 roku zarówno żołnierze 2. Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej jak też znajdujący się na jej wyposażeniu sprzęt, są włączone do systemu zarządzania kryzysowego. Brygada aktywnie angażuje się w budowanie bezpieczeństwa mieszkańców Lubelszczyzny, wspierając samorząd lokalny oraz inne służby mundurowane.

Kolejnym miejscem, jakie odwiedził Jarosław Kaczyński, jest Chełm. Spotkał się tam z mieszkańcami podczas pikniku PiS pod hasłem „Z miłości do Polski”. Towarzyszył mu minister aktywów państwowych Jacek Sasin.

Prezes PiS w swoim wystąpieniu poruszył sprawę zbliżających się wyborów wskazując, iż są one najważniejsze po 1989 roku. Wyjaśniał, że obecnie sytuacja bardzo się zmieniła i rozstrzygną one o losach polaków. Wskazał tu na bezpieczeństwo naszego kraju w kontekście wojny na Ukrainie i obecności wagnerowców na Białorusi, gospodarkę, suwerenność czy też kształt życia społecznego i kulturę polityczną.

Krytykując poprzedni rząd PO-PSL Kaczyński mówił o likwidowaniu jednostek wojskowych i komisariatów czy posterunków policji, że wówczas wmawiano Polakom, iż nie ma żadnego niebezpieczeństwa. Sprawę nielegalnych migrantów, którzy mieli nie być żadnym problemem, że jesteśmy gotowi na przyjęcie każdej liczby imigrantów, tymczasem, oni ściągają później swoje rodziny.

– Prawda jest oczywista, że to Prawo i Sprawiedliwość jest formacją dbającą o bezpieczeństwo. My nie tylko w słowach ale i czynach jesteśmy w stanie zapewnić bezpieczeństwo. Wcześniej była zupełnie nieodpowiedzialna polityka i kłamstwa. Chodziło o to, aby Niemcy były zadowolone, bo Niemcy chciały jak najlepiej z Rosjanami. A Ci bardzo się cieszyli, że na wschód od Wisły nie będzie żadnego wojska, że wschód Polski będzie można bez problemu zająć – mówił Jarosław Kaczyński dodając, że to by czekało naród, gdyby PiS nie objęło władzy.

Tym samym zachęcał mieszkańców, aby nie dali się oszukać i jeżeli chcą żyć spokojnie, rozwijać się, a kraj ma być coraz silniejszy, a społeczeństwo coraz bardziej zasobne, w trakcie wyborów zagłosowali właściwie.

Jarosław Kaczyński przyjechał na Lubelszczyznę. Spotkał się z żołnierzami, wziął udział w pikniku

Jarosław Kaczyński przyjechał na Lubelszczyznę. Spotkał się z żołnierzami, wziął udział w pikniku

Jarosław Kaczyński przyjechał na Lubelszczyznę. Spotkał się z żołnierzami, wziął udział w pikniku

Jarosław Kaczyński przyjechał na Lubelszczyznę. Spotkał się z żołnierzami, wziął udział w pikniku

68 komentarzy

 1. nie kryty krytyk

  trochę wstyd być w wojsku i podawać rękę kaczorowi, który grał w komunistycznej bajeczce.
  jakoś dzieci żołnierzy Polskich mogli pomarzyć o występie w TV czy wakacjach za granicą, zupełnie odwrotnie jak „patriota” Kaczyński. on w czasach gdy rodziny wojskowych żyli w ucisku, grał w czerwonej bajce z bratem, a teraz polski żołnierz ma mu rękę podawać wstyd.

 2. Kaczyńskiemu i sasinowi to można w twarz napluć, a nie rękę podawać!

 3. Do haha

  Jeżeli masz dowody na to co napisałeś to zgłoś to do Prokuratury jako uczciwy obywatel , bo za takiego przecież się uważasz.
  Tylko małą uwaga , w internecie nic nie ginie. Nazywanie kogoś złodziejem czy zdrajcą bez poparcia tego dowodami może się boleśnie skończyć czego oczywiście nie życzę .

 4. no to Sprawka nie będzie łapy mył aż do śmierci, uścisk łapy prezia to taka nobilitacja, że aż mu się kacza skórka pojawiła , a tak poważnie to aż się wzdrygnąłem na to zdjęcie, jak można podać rękę takiemu oblechowi jak kaczor

 5. rolnik ze wschodu

  apel prezia o właściwe głosowanie zostanie spełniony, ***** ***

Dodaj komentarz

Z kraju

Sport