Poniedziałek, 22 kwietnia 202422/04/2024
690 680 960
690 680 960

Jarosław Kaczyński: „Będziemy mieli intensywny weekend. Chcemy dotrzeć do każdego powiatu”

Powoli rozkręca się kampania przedwyborcza. Działacze Prawa i Sprawiedliwości ruszają w ten weekend do prawie wszystkich miast wojewódzkich. Do Lublina przyjedzie prezes PiS Jarosław Kaczyński, który weźmie udział w uroczystym odsłonięciu pomnika Lecha Kaczyńskiego.

– Pragnę poinformować, że będziemy mieli intensywny weekend, zostaną odwiedzone właściwie wszystkie województwa, przy tym przekaz, z którym chcemy się zwrócić do społeczeństwa jest następujący: ta obecna władza obiecywała 100 konkretów, a prawda jest taka, że łamana jest Konstytucja, łamane jest prawo, przejmowane są organy państwa, w tym prokuratura – i to w sposób siłowy – tym samym sposobem zostały przejęte też media publiczne – powiedział Jarosław Kaczyński.

Prezes Prawa i Sprawiedliwości dodał, że mamy do czynienia z podwójną grą.

– W Polsce obywatelom się mówi (mówi to sam Premier), że „nic się nie zmieni, jesteśmy przeciwko zmian Traktatów etc. etc.”, a co innego mówi się, kiedy jest się w Brukseli, gdzie mamy w gruncie rzeczy do czynienia ze zgodą na ten niemiecki dyktat. Jest 10 obszarów suwerenności, które będą nam zabrane jeśli to zostanie zrealizowane. Kolejne kwestie to: gdzie mamy 60 tys. zł bez podatku, gdzie mamy dotrzymanie słowa wobec nauczycieli. Pewne przedsięwzięcia są likwidowane, bo nie ma żadnego kredytu 0%, nie będzie też kredytu 2% itd. itd., czyli ta zasada „co zostało dane, nie zostanie zabrane” też nie jest przestrzegana. O tym wszystkim trzeba naszym rodakom mówić i my będziemy to przekazywali bardzo konsekwentnie – mówił prezes PiS.

Jarosław Kaczyński zaznaczył, że obecna władza poruszą się konsekwentnie po tej drodze, która doprowadziła do tego, że w Polsce nie obowiązuje Konstytucja i nie obowiązuje prawo.

– Obowiązuje natomiast wola władzy. Nasza trasa spotkań będzie odbywać się w składzie sześcioosobowym, ale ten skład oczywiście będzie rozszerzany. Najpierw jedziemy do miast wojewódzkich, potem do wszystkich byłych miast wojewódzkich (przypominam, że do 1998 roku było ich 49), a następnie do wszystkich powiatów. Chcemy dotrzeć do każdego powiatu, a później przyjdzie czas na skonkretyzowaną, prowadzoną od poziomu gminy kampanię samorządową – powiedział prezes PiS podczas oświadczenia prasowego.

W sobotę po południu w Lublinie odbędzie się uroczystość odsłonięcia pomnika Lecha Kaczyńskiego. Udział w wydarzeniu weźmie Jarosław Kaczyński, a także inny działacze PiS. Następnie zaplanowane jest spotkanie z mieszkańcami.

PRZECZYTAJ 

W Lublinie trwa montaż pomnika Lecha Kaczyńskiego. W sobotę uroczyste odsłonięcie (zdjęcia)

143 komentarze

 1. Brawo PiS brawo Jarosław Kaczyński prawdziwy Polak patriota nie szwabski sługus jak ryży.

 2. Szlak trafia popaprańców że PiS ma ogromne poparcie.

  • Wkiblu chyba pisowskie dzbany maja poparcie

   • PiS miał takie ogromne poparcie że aż wygrał wybory z tym że nie ma większości więc przegrał.
    Jak by miał takie ogromne poparcie to by miał większość w sejmie ale chyba jednak nie ma ani poparcia ani większości.

   • Możesz sobie kwiczeć prawdy nie oszukasz.

 3. Słusznie kampania wyborcza rozkręca się już forumowi idioci franio, juzew i kuba rozkręcają nadawanie lewackiej antypolskiej propagandy

 4. Dziadów do więzienia ,patopis .

 5. Powinni dotrzeć ale za kratki ,banda nierobów

 6. Będziemy mieli intensywnie, zamierzamy odwiedzić każdą prokuraturę a później każdy areszt.

 7. Darój sobie pajacu. W Lubline za wysokie progi na twe krótkie nogi. Wara z rządu zdrajcy. 8 lat łamaliście konstytucję. Nie macie wstydu. ,, Trzeba wiedzieć kiedy że sceny zejść „

 8. Przedstawiciel Jednej Rosji Jarosław zaczyna kampanię samorządową.

 9. PiS najlepsza partia polityczna.

 10. mam pytanie do tego wianuszka bezwolnych cieląt wokół kreatury z Żoliborza: czy nie jest wam wstyd, normalnie po ludzku wstyd, że pokazujecie się przy tym zdrajcy i agencie sowieckim ( TW Balbina przyznaj się wreszcie a oszczędzisz trochę grosza podatnikom )

Dodaj komentarz

Z kraju