Środa, 28 lutego 202428/02/2024
690 680 960
690 680 960

Inwestycje drogowe w Gminie Włodawa za ponad 31 milionów złotych

Mijający 2023 rok upływa dla Gminy Włodawa pod znakiem inwestycji drogowych. Duża liczba modernizowanych ulic i dróg to inwestycja, z której skorzysta wielu mieszkańców i trustów. Nowe nawierzchnie pojawiają się między innymi w Krasówce, Korolówce, Orchówku, Susznie, Stawkach, Różance, Lucie czy Szumince.

Właśnie dobiegają ostatnie prace przy drodze gminnej w Krasówce. W ramach przebudowy zaplanowano poszerzenie jezdni na łuku, położenie nowej nawierzchni oraz wykonanie poboczy i zjazdów. Inwestycja jest realizowana w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, a całość kosztować będzie ponad 1,5 mln zł, przy dofinansowaniu kwotą ponad 831 tys. zł.

Również w ramach tego funduszu mieszkańcy Różanki mogą na własne oczy zobaczyć trwającą modernizację ulicy Wąwozowej. Przebudowywana droga stanowi ważny układ komunikacyjny, ponieważ łączy się z drogą powiatową i wojewódzką. Poprzez swoje położenie wykorzystywana jest nie tylko przez mieszkańców, ale także przez straż graniczną i wojsko. Na ten cel samorząd przeznaczy blisko 2,8 mln zł, przy dofinansowaniu kwotą ok 1,1 mln zł. Ponadto w Różance budowy doczekają się także ul. Kresowa, ul. Św. Antoniego i ul. Nad Bugiem w ramach Programu Polski Ład. Z tego programu zostaną również przebudowane drogi w Susznie (ul. Makowa, ul. Miętowa, ul. Jaśminowa, ul. Imbirowa, ul. Maciejki) oraz droga łącznikowa w Szumince. Łączna wartość przedsięwzięcia to ponad 9,1 mln zł, przy dofinansowaniu kwotą 8 mln zł.

Już wiadomo, że od wiosny 2024 roku kolejne drogi doczekają się nowej nawierzchni. W listopadzie Wójt Gminy Włodawa Dariusz Semeniuk podpisał z Wojewodą Lubelskim Lechem sprawką na dofinansowanie dwóch inwestycji drogowych – ul. Gościnnej w Okunince i ul. Rumiankowej w Susznie. Wartość oby zadań wynosi ponad 4,3 mln zł, z czego ponad 2,5 mln zł będzie pochodzić z dofinansowania z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

– Inwestycje drogowe to priorytet w naszych działaniach. Potrzeby drogowe są głównymi potrzebami zgłaszanymi przez naszych mieszkańców. Dążymy do równomiernego rozwoju drogowego naszej gminy, dlatego nasze inwestycje nie ograniczają się do jednej czy dwóch miejscowości. Cieszę się, że mamy coraz więcej nowych nawierzchni wraz z odpowiednią infrastrukturą – mówi Wójt Gminy Włodawa, Dariusz Semeniuk.

Zadowolenia również nie kryją mieszkańcy Luty, ponieważ drugim zadaniem w ramach Programu Polski Ład będzie budowa drogi gminnej w Lucie za kwotę 2 mln złotych.

Na początku roku w Orchówku została oddana do użytku ul. O. Tomasza. W ramach inwestycji droga została rozbudowana na odcinku od ul. Leśnej do ul. Dąbrowskiego z łącznikiem do ul Szkolnej wraz z chodnikami i oświetleniem ulicznym. Wartość robót przekroczyła 2,4 mln zł, a ponad 1 mln zł gmina pozyskała z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Trwają również prace na ul. Szkolnej w Orchówku. Remont odbywa się dzięki dofinansowaniu na 2 inwestycje z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, w ramach którego zostanie jeszcze wyremontowana ul. Zielona w Susznie. Całkowity nakłady finansowe wyniosą ponad 1 mln zł.

W tym roku zakończyła się również największa inwestycja drogowa w gminie. Mieszkańcy Stawek mogą cieszyć się z blisko 3 kilometrowego odcinka rozbudowanych dróg łączących się z drogą wojewódzką oraz nowego energooszczędnego oświetlenia ulicznego. Na ten cel gmina wydała ponad 8,2 mln złotych, z czego ponad 2,6 mln zł pochodziło z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Ponadto Gmina Włodawa dołoży się również do budowy ciągu pieszego i rowerowego w Orchówku i Żukowie realizowanego przez Powiat Włodawski ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, a także do budowy ul. Wspólnej, tzw. obwodnicy miasta Włodawa. Inwestycja jest finansowana z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji strategicznych w wysokości 95% wartości zadania. Pozostałe 5% deklaratywnie pokryją samorządy Gminy Miejskiej Włodawa, Gminy Włodawa i Powiatu Włodawskiego.

 

Inwestycje drogowe w Gminie Włodawa za ponad 31 milionów złotych

fot. UM Włodawa

 

Inwestycje drogowe w Gminie Włodawa za ponad 31 milionów złotych

fot. UM Włodawa

12 komentarzy

 1. Jak to się mówi: Ty mi daj pieniądze, a ja znajdę błoto w którym je utopimy. 😆

 2. W końcu będzie można tamtędy normalnie przejechać, bo tam to tragedia. Nawet rowerem było ciężko ominąć.

  • Dziadek ze Slamsowa ®

   Nooo… a teraz na gładziutkiej szosie będzie się można położyć razem z tym rowerem i czekać, aż znajdzie się odważny i przejedzie „odpoczywającego”. 😆

 3. Rok temu zrobiono remont ul Wojska polskiego,na skrzyżowaniu z ul szpitalną powstała w miejscu przejścia dla pieszych malownicza kałuża,ważne że samochodem nie trzęsie…

 4. Chodniki w poziomie jezdni to czemu mają służyć?

 5. Tak rozwijają się miasta wolne od tęczowego syfu.

  • Tak panie homofobie. Na szczęście do kościołów też mniej głupich chodzi, a ksiądz biorący się za dzieci jest lepszy od pary kobiet lub dwóch chłopów? Na pewno nie.

 6. Jak przyjdzie śnieżna zima i trzeba bedzie obowiązkowo odśnieżać i czyścić z zielska państwowe chodniki (o co ongiś zadbała koalicja SLD i PSL) to radość z inwetycji szybko minie i niejeden mieszkaniec rzuci klątwe na władze samorządowe.A do tego,być może,wzrosną podatki no bo „cywilizacja do was dotarła,mata chodnik to i wartośc działki wzrosła”.Tak,tak ,media już donoszą o podobnych przypadkach.

 7. Haahahahahahah inwestycje drogowe za 31 mln złotych, też mi inwestycja, to ile zbudowali 10 km dróg, śmiechu warte…

 8. A co z betonówką? Nawierzchnia coraz gorsza,ruch ciężarowy coraz większy, strach jeździć a nuż coś z auta odpadnie….

Dodaj komentarz

Z kraju

Polityka i społeczeństwo