Środa, 28 lutego 202428/02/2024
690 680 960
690 680 960

Chciał odzyskać od byłego pracodawcy rzekomy dług. Miał pistolet na ceramiczne kulki

Policjanci z Międzyrzeca Podlaskiego zatrzymali 39-latka podejrzanego o groźby karalne oraz zmuszanie do określonego zachowania. Mundurowi znaleźli przy nim pistolet na ceramiczne kulki. Zatrzymanemu grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Do międzyrzeckich policjantów przed weekendem zgłosił się 42-latek, który relacjonował, że jego były pracownik grozi mu podpaleniem. Co więcej, mężczyzna miał żądać przy tym zwrotu gotówki, która miała być rzekomą pożyczką. Dodał, że w rzeczywistości nie ma żadnych zobowiązań finansowych wobec mężczyzny.

– Pokrzywdzony twierdził, że w dzień zgłoszenia agresor groził również jego pracownikowi pokazując przy tym przedmiot przypominający broń. Chciał w ten sposób uzyskać adres zamieszkania zgłaszającego. Działania funkcjonariuszy były natychmiastowe. Podejrzewany o te czyny 39-latek został zatrzymany na terenie Międzyrzeca Podlaskiego – informuje nadkomisarz Barbara Salczyńska-Pyrchla z bialskiej Policji.

W trakcie zatrzymania mundurowi ujawnili przy mężczyźnie przedmiot przypominający broń. W rzeczywistości był to pistolet na ceramiczne kulki. Przedmiot ten został zabezpieczony, a 39-latek trafił do policyjnego aresztu.

– W trakcie prowadzonych czynności kryminalni ustalili, że to nie jedyne czyny na koncie 39-latka. Podejrzewany jest o groźby wobec dwóch kolejnych osób. To tych zdarzeń doszło kilka dni przed zgłoszeniem. Mężczyzna usłyszał już zarzuty. O jego dalszym losie zadecyduje sąd. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności – dodaje nadkomisarz Barbara Salczyńska-Pyrchla.

12 komentarzy

  1. Tam na wschodzie, bawią się jak na dzikim zachodzie…

  2. A może jednak pan pokrzywdzony był coś winien panu napastnikowi…

  3. Kiedyś Jarosław Pierwszy Wielki powiedział że przedsiębiorcy to oszuści i koleś wziął sobie to do serca

    • O to to, walczył razem z Maowieckim z prywatnym biznesem, jak komuna. Nawet próbowano Nam kartki wprowadzić pod nową nazwą ”bon” nad bajoro z komarami.

  4. I miał rację

  5. Złodzieje ,dorobkiewicze niech ich ludzka krzywda na końcu zadusi. Ja pamiętam też1,5 miesiąca za friko zamówiłam w sklepie nocnym !!!! I zawinęła bezczelna interes stwierdziła że nie ma pieniędzy.

  6. Ten pistolet na ceramiczne kulki to na komendzie komendanta granatnikowa wymyślili by było poważniej, bo napisać ASG spowodowało by śmiech ?

Dodaj komentarz

Z kraju

Polityka i społeczeństwo