690 680 960

Intensywne opady deszczu nadchodzą do woj. lubelskiego. W ostatniej dekadzie maja wystąpią wysokie temperatury

Środa przyniosła poprawę pogody w regionie. Znaleźliśmy się w napływie powietrza polarno-morskiego i w obszarze podwyższonego ciśnienia. Nadciąga jednak załamanie pogody, które związane będzie z niżem przemieszczającym się znad Austrii nad Ukrainę.

Południowa i wschodnia Polska znajdzie się jutro w zasięgu zatoki niżowej oraz w strefie frontu ciepłego. Prognozowane są opady jednostajne o natężeniu słabym, okresowo umiarkowanym, a nawet silnym. Wysokość opadów wyniesie od 5 mm do 25 mm. Najwięcej deszczu spadnie w południowych powiatach regionu.

Podczas nadchodzącej nocy zachmurzenie będzie duże, okresami całkowite. Od południa nasunie się strefa opadów o charakterze wielkoskalowym, natężenie ma być na ogół słabe, okresami umiarkowane i silne. Najpierw zacznie padać na południu regionu, ale nad ranem opady obejmą przeważający obszar woj. lubelskiego. Wiatr będzie słaby do 20 km/h. Temperatura wyniesie od 6°C do 9°C.

W czwartek przeważający obszar Polski znajdzie się pod wpływem wyżu z centrum na zachód od Wysp Brytyjskich. We wschodniej połowie kraju zaznaczać będzie się wpływ niżu, który znad Austrii przemieści się nad Ukrainę. W pierwszej cześć dnia opady zaczną słabnąć, ale miejscami w regionie utrzymają się po południu. Od drugiej części dnia rozpoczną się rozpogodzenia. W świeżej masie powietrza rozwiną się komórki opadowe, ale nie przyniosą one burz. Opady konwekcyjne wystąpią zwłaszcza na północy, centrum i zachodzie regionu. Temperatura wyniesie od 9°C do 11°C w najcieplejszym momencie dnia. Do końca dnia w woj. lubelskim występować będą przelotne opady deszczu.

W nocy z czwartku na piątek Polska znajdzie się pod wpływem rozległego układu wysokiego ciśnienia o imieniu „QUIRINIUS I” z centrum na zachód od Wysp Brytyjskich. Prognozowane jest we wschodniej części kraju zachmurzenie małe, okresami umiarkowane. Temperatura wyniesie od 0°C na krańcach południowo-wschodnich województwa do 6°C na pozostałym obszarze woj. lubelskiego. Opady atmosferyczne nie są prognozowane.

Piątek przyniesie opady deszczu na przeważającym obszarze Polski wschodniej. Zachmurzenie będzie na ogół duże, okresami całkowite. Natężenie opadów ma być na ogół słabe, okresami umiarkowane. Najwięcej deszczu spadnie na południu regionu, większa porcja deszczu ominie tylko północne powiaty woj. lubelskiego. Temperatura wyniesie od 7°C do 12°C. Najcieplej będzie na północy regionu, gdzie możliwe są większe przejaśnienia, a nawet rozpogodzenia.

Noc z piątku na sobotę przyniesie temperaturę na poziomie od 6°C do 8°C. Zachmurzenie ma być umiarkowane, okresowo duże. Opady atmosferyczne będą szybko zanikać. Pierwszy dzień weekendu przyniesie temperaturę na poziomie od 12°C do 15°C. Napływać ma masa powietrza pochodzenia polarno-morskiego. Zachmurzenie będzie na ogół duże z większymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami. Prawdopodobne są przelotne opady deszczu pochodzenia konwekcyjnego.

Noc z soboty na niedzielę przyniesie mało chmur. Temperatura oscylować ma w przedziale od 6°C do 8°C. W niedzielę bez opadów. Temperatura wyniesie od 15°C do 17°C w najcieplejszym momencie dnia.

Na początku przyszłego tygodnia temperatura może osiągnąć, a nawet przekroczyć 20°C. Ostatnia dekada maja przyniesie temperaturę w okolice normy wieloletniej. Niewykluczone, że pojawią się także burze z gradem. Maj według najnowszych prognoz modeli będzie jednak chłodny z temperaturą poniżej normy wieloletniej względem okresu referencyjnego 1981-2010 z wyraźnym deficytem opadów.

Najnowsze informacje pogodowe
Położenie opadów i chmur

(fot. lublin112.pl)

9 komentarzy

 1. „Dzień za dniem pada deszcz,
  Słońce śpi, nie ma cie,
  Jest mi bardzo, bardzo źle.
  Zimny kraj, zimny maj,
  Koty śpią, miasto śpi,
  Czarodziejskie śnią się sny.”

  • >Czarodziejskie śnią się sny.”

   Walczę z ostrym cieniem mgły.

   • >Walczę z ostrym cieniem mgły.<
    Jedź po grzybki do p.o. Zaradkiewicza… to pomoże.
    Tylko potem się można w "Pidżamersów" mimowolnie pobawić, a to niewskazane, jak nie jesteś z "nadzwyczajnej kasty sędziów PiS".

    • Grzybki? Przytoczony zwrot, jak najbardziej odzwierciedla obecną walkę z wirusem. ,,Walczą z ostrym cieniem mgły”,niewidzialny przepływa jak mgła, a niektórych przecina na wskroś, niewidzialny nóż rani płuca, odbiera życie. Nie wiesz, kiedy i kogo potraktuje swoim ostrzem.

   • Czerwone *** znowu chcą dojść do władzy czerwone *** nigdy nie głosuj na nich….

 2. I wtedy przyszedł maj
  Zamieszał w moim sercu
  Zgubiłam cały żal
  Poczułam co to szczęście
  Tylko szczęście
  Całe szczęscie
  Tylko szczęście

 3. Puszka_Pandory

  (…)Różo, różo noc czeka nas
  Różo, różo spójrz księżyc zgasł
  Chociaż kwiecień chciał ostrzec mnie
  Ale ja młody maj zdobyłem Cię(…)

 4. Ooo, powyżej ujawniły się talenty pisarskie czytelników lublin112 😀. Swoją drogą wyglądam przez okno, pada. Zadowoleni nie tylko ludzie, przyroda i zwierzęta jeszcze bardziej 😊

Kursy walut

 • USD 4.3252zł -0.24%
 • GBP 5.3505zł -0.34%
 • EUR 4.7076zł -0.35%
 • CHF 4.6961zł -0.38%

Polub nas