Środa, 29 maja 202429/05/2024
690 680 960
690 680 960

Informacja była zaskoczeniem. Port Lotniczy Lublin komentuje decyzję o likwidacji bazy Wizz Air

Decyzja o likwidacji lubelskiej bazy Wizz Air była dla władz lubelskiego lotniska dużym zaskoczeniem. Prowadzone są już działania, mające na celu zainteresować likwidowanymi połączeniami innych przewoźników.

Informacja o planach linii Lotniczych Wizz Air, związanych z likwidacją bazy operacyjnej na lubelskimi lotnisku, była sporym zaskoczeniem dla władz Portu Lotniczego Lublin. Jednak jak zapewniono, przyjęto ją ze zrozumieniem, jako niezależną decyzję biznesową przewoźnika. Zamknięcie bazy nie powinno być też znacząco odczuwalne dla pasażerów. Co więcej, realnie w sezonie letnim z lubelskiego lotniska znikną dwa, a nie trzy kierunki.

Chodzi o trasy do Doncaster/Sheffield i Liverpoolu. Wiadomo już, że połączenia do Telawiwu będą realizowane przez innego przewoźnika. Bardzo dobre wyniki operacyjne na tej trasie są podstawą do tego, aby LOT przejął rejsy oferowane dotąd przez linie Wizz Air, zapewniając tę samą częstotliwość lotów.

-Port Lotniczy Lublin obecnie współpracuje z 6 przewoźnikami, co zapewnia mu stabilną sytuację oraz realne możliwości, aby zapewnić przejęcie skasowanych tras przez innych operatorów.Kontynuujemy rozmowy z naszymi parterami dotyczące rozwoju siatki lotów z Lublina. Obecna sytuacja dodatkowo nas mobilizuje do podjęcia intensywnych działań, by trasami – oferowanymi dotychczas przez Wizz Air – zainteresować innych przewoźników – wyjaśnia Piotr Jankowski z Portu Lotniczego Lublin.

Jak dodają przedstawiciele lubelskiego lotniska, rynek lotniczy jest bardzo dynamiczny. Jednak doświadczenia pokazują, że prowadzone są skuteczne rozmowy, które owocują bardzo atrakcyjnymi trasami, uruchamianymi w zastępstwie skasowanych połączeń. Przykładem mogą być np. wznowione loty do Niemiec, które po wycofaniu się linii lotniczych Lufthansa wróciły do rozkładu jako połączenie codzienne realizowane przez linie bmi regional lub połączenie do Mediolanu, oferowane obecnie przez linie lotnicze EasyJet, które z Polski operują tylko z 2 lotnisk, w tym z Lublina.

(fot. Krzysztof Wiśniewski)
2017-11-27 19:15:52

10 komentarzy

 1. Widzę że oni bazę robią tak jak ja!! jak miałem 8 lat dziś jest jutro nie ma 🙂

 2. Pawlak, specjalista od lukratywnych kontraktów zapomniał powiadomić? Sosnowski kolegę trzyma po koleżeńsku, to co się dziwić, że zaskoczenie? Pogonić Jonasza, bo strat już chyba wystarczająco dużo narobił. Jak Żuka pogonili z Gazoportu, od razu budowa ruszyła z kopyta.

  • żuki płaczą w ratuszu, że do ziemi obiecanej trzeba będzie jechać, a nie latać jak się skończy sezon na chałki

 3. Lot przejmie kierunki po Wizz Air , tylko jakie będą ceny biletów ? Rzeszów się cieszy , a my z Lublina będziemy musieli korzystać z ich lotniska . Ech , wschodnia dziura się robi .

 4. Na szczęście uciekam z tego biedaregionu po świętach BN, bilety wykupione, pozostało mi tylko czekać. 🙂

 5. Dopiero co pojawił się kierunek do Doncaster (18.09.2015 to chyba dzień pierwszych lotów w tym kierunku) a już go zdejmują szkoda teraz trzeba będzie spędzić dużo więcej czasu w podróży z Lublina do Doncaster. Jak jeszcze nie było tego lotu z Lublina dostanie do Doncaster zajęło mi cały dzień z dziećmi. One były porostu zmęczone. 🙁

 6. nie rozumiem… oba kierunki obłożenie z 95%…Easy Jet – zrób coś….

 7. Studętkom jezdem to wiem że....

  A do Glasgow, propozycji jak nie było, tak nie ma, mimo, że wypełnienie też było w ponad 90%.
  I „cha” wam w „de”, siadam do swojego „fox’a”, jadę do Modlina i se lecę…

 8. Kiedy wreszcie na wakacje zaczniemy latać z Lublina, a nie z Katowic lub Warszawy?
  Czy może to pytanie raczej do biur podróży?

 9. A ilu z was latało z tego lotniska, że tak narzekacie?

Wiadomości z info112