690 680 960

Na horyzoncie widać poprawę pogody

Niż, który dotarł do nas znad Bałkanów kształtuje pogodę od środy w Polsce. Jego dominacja zakończy się dopiero pod wieczór w sobotę, gdy od zachodu nad region dotrze klin wysokiego ciśnienia znad Wysp Brytyjskich. Napływa do nas chłodne powietrze polarno-morskie.

Wczoraj centrum stosunkowo płytkiego układu niskiego ciśnienia ulokowało się nad Mazowszem. Przeważający obszar Polski był w strefie frontu okluzji. Zarówno występowały opady o charakterze konwekcyjnym, jak i wielkoskalowym. Gdzieniegdzie zagrzmiało na obszarze województwa lubelskiego.

W piątek tylko wschodnie dzielnice kraju pozostaną pod wpływem zatoki niskiego ciśnienia związanej z niżem „VADJMA”, który ulokuje się na pograniczu ukraińsko-białoruskim.

Przewiduje się występowanie kolejnych opadów o charakterze konwekcyjnym. Spadnie od 5 mm do 15 mm deszczu. Podobnie jak wczoraj może lokalnie zagrzmieć. Burze będą jednak słabe.

Termometry pokażą od 14°C do 17°C w lubelskim. Silnie powieje do 60 km/h z północnego-zachodu.

W sobotę niż znad wschodniej Europy dalej kształtować będzie pogodę w naszym regionie. Mamy jednak szanse na dłuższe chwilę ze słońcem.

Dalej ma być chłodno, temperatura wyniesie od 14°C do 19°C. Możliwe są kolejne opady atmosferyczne, miejscami prawdopodobne słabe burze. Powinno być ich jednak zdecydowanie mniej niż w piątek. Z północy na południe Polski przemieszczać ma się strefa mało aktywnego frontu chłodnego, za którym napływać będzie nieco chłodniejsze polarno-morskie.

Dopiero w niedzielę pogoda na obszarze województwa lubelskiego ulegnie poprawie. W całości wpływ na pogodę ma mieć klin wyżu, jakiego główne centra ulokowane mają być nad Wyspami Brytyjskimi oraz Morzem Bałtyckim. Z północnego-zachodu i północy napływać będzie chłodniejsze powietrze polarno-morskie. Zrobi się jednak zdecydowanie cieplej. Nie przewiduje się wystąpienia opadów atmosferycznych. Termometry na obszarze naszego regionu pokażą od 16°C do 21°C,

Wraz z początkiem nowego tygodnia pozostaniemy pod wpływem obszaru podwyższonego ciśnienia. Temperatura tylko miejscami przekroczy 21°C. Dopiero w środę niewykluczone, że odnotowane zostanie 25°C. Wtedy też może ponownie popadać.

BIEŻĄCE PROGNOZY DLA MIAST POD ADRESEM PONIŻEJ
http://fanipogody.pl/prognoza-pogody-lubelszczyzna/

SYTUACJA BURZOWA W LINKU
http://fanipogody.pl/burza-nad-polska-radar-opadow/

2018-05-18 07:30:30
(fot. lublin112.pl)

Komentarze wyłączone

Kursy walut

  • USD 4.4492zł -0.93%
  • GBP 5.461zł 0.08%
  • EUR 4.685zł -0.09%
  • CHF 4.7576zł -0.01%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Mikołajkowe szkolenie dla kierowców w ODTJ
Mikołajki z myślą o seniorach i osobach z niepełnosprawnościami
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
A może tak w ostatnim miesiącu roku warto odwiedzić Teatr Muzyczny? Sprawdź!
Mikołajki w VIVO! Lublin