690 680 960

Groźny wypadek w jednym z lubelskich zakładów. Mężczyzna wpadł do głębokiego kanału

Wiele szczęścia miał mężczyzna, który dzisiaj rano wpadł do głębokiego na kilka metrów kanału. Po odzyskaniu przez niego przytomności okazało się, że nie doznał poważniejszych obrażeń.

Do zdarzenia doszło w piątek około godziny 9:30 na terenie jednego z zakładów przy ulicy Betonowej w Lublinie. Służby ratunkowe zostały powiadomione o wypadku, w wyniku którego mężczyzna wpadł do głębokiego kanału i uderzył o wybetonowane podłoże. W wyniku tego stracił przytomność.

Na miejsce skierowana została straż pożarna, zespół ratownictwa medycznego oraz policja. – Pojechała też Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Wysokościowego, jednak nie było konieczności stosowania technik linowych. Nasze działania ograniczały się do ewakuacji poszkodowanego z kanału. Po naszym przyjeździe mężczyzna był już przytomny, miał uraz głowy wyjaśniał nam kpt. Andrzej Szacoń z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie.

Kanał do którego wpadł mężczyzna miał ok 3,5 m głębokości. Służył do składowania w nim ziemniaków. Poszkodowany został przez strażaków wyniesiony na noszach a następnie przekazany załodze karetki pogotowia. Przetransportowano go do szpitala. Działania ratownicze zostały zakończone po kilkunastu minutach. Trwa ustalanie szczegółowych okolicznosci zdarzenia.

(fot. lublin112 – zdjęcie ilustracyjne)
2016-12-16 19:20:43

9 komentarzy

 1. za parę lat może się okazać, ze obrażenia się ujawnią…

 2. Konieczna tomografia głowy. Gdzie tak puszczać poszkodowanego? No ale taka jest opieka medyczna w naszym kraju, pijaka od razu do szpitala, a pracownika dawaj z karetki, bo tylko miejsce blokuje.

  • Ten poszkodowany trafil do szpitala i ze wzgledu na urazy (zlamana miednica, uraz czaski z wylewem do wewnatrz czaski) zostal wprowadzony w stan spiaczki farmakologicznej. Nikt go nie wygonil ze szpitala!

 3. ale potem powiedza ze robic mi sie nie chce

 4. Nie wiem kto pisał ten artykuł, ale ma dziwne pojęcie i szczęściu. Szczęście by było gdyby ten wypadek nie miał miejsca

 5. Tam ostatnio to jakaś klątwa wisi nad tym zakładam

 6. a to nie pracownik tylko rolnik

Kursy walut

 • USD 4.0181zł -0.04%
 • GBP 5.0458zł -0.27%
 • EUR 4.3303zł -0.07%
 • CHF 4.5913zł -0.25%

Polub nas