Sobota, 18 maja 202418/05/2024
690 680 960
690 680 960

Groźny wypadek na al. Racławickich. Strażacy musieli ciąć auto, aby uwolnić kierowcę

Duże utrudnienia w ruchu występują na al. Racławickich w Lublinie. Na jednym ze skrzyżowań zderzyły się dwa auta. Trzy osoby zostały ranne.

Do wypadku doszło w czwartek około godziny 21:20 na al. Racławickich w Lublinie. Na skrzyżowaniu z ul. Głowackiego zderzyły się dwa samochody osobowe: audi i ford. Na miejscu interweniowała straż pożarna, zespoły ratownictwa medycznego, policja oraz nadzór ruchu MPK.

Jak wstępnie ustalono, kierujący fordem mężczyzna jechał al. Racławickim w kierunku centrum. Wykonywał manewr skrętu w lewo, w ul. Głowackiego. Wymusił jednak pierwszeństwo przejazdu na audi, które poruszało się w kierunku al. Kraśnickiej.

W wyniku zderzenia pojazdów, ford uderzył w słup latarni. Kierujący pojazdem mężczyzna został uwięziony we wraku pojazdu, aby go ewakuować, strażacy musieli użyć specjalistycznego sprzętu ratownictwa drogowego. W wypadku poszkodowane zostały trzy osoby.

Kierowca audi i podróżująca z nim kobieta, a także kierujący fordem zostali przetransportowani do szpitali. Na miejscu pracują policjanci, którzy ustalają szczegółowe okoliczności zdarzenia. Występują utrudnienia w ruchu. Oba pasy w kierunku ronda Honorowych Krwiodawców są zablokowane.

Trwa ustalanie szczegółowych okoliczności zdarzenia.


(fot. lublin112, nadesłane – Artur, Mateusz)
2018-01-04 22:00:08

52 komentarze

 1. birorąc pod uwagę że ford najpierw uderzył w Ałdi potem w słupa to i tak wyglada wiele lepiej

 2. @Goplik
  Miejsce w Solarisie to powinno czekać na kierowcę Forda i innych uważających, że jak wymuszają na kimś, kto przekracza dozwoloną prędkość to nie ich wina.
  Kierowca Audi na pewno nie jechał 200km/h i nie pojawił się na ulicy nagle, aby kierowca Forda mógł być zaskoczony. Nawet jakby jechał w okolicach 100km/h co na tej ulicy jest głupotą to jest to taka prędkość, że można dobrze ocenić sytuację i bezpiecznie wykonać skręt. Jak ktoś ma z tym problem, to niech przesiądzie się do komunikacji miejskiej i nie powinien wyjeżdżać poza teren zabudowany, a ekspresówki i autostrady powinien omijać szerokim łukiem bo będzie tylko stwarzał zagrożenie nawet dla jadących przepisowo.

  • @abc
   Widać, że socjalistyczna „zasada ograniczonego zaufania”, bedąca podstawą oceny zachowania kierowcy w PRL-owskim kodeksie drogowym (obecnie tez obowiazujacym) stanowi podostawę Twoich „przemyśleń”. Nie jedz zatem za granicę, szczegoln ie tą zachodnia.
   Kierowc a ma prawo oczekiwać od innego kierowcy zachowania zgiodnego z prawem i widząc samochod w odległosci np. 100 m moze spokojnie uważac, że zdaży skrecic. Nie mam watpliwosci, ze jesli w sprawie wystapi biegły sadowy nie szkolony w PRL, sąd uzna bezsprzeczna wine kierowcy Audi.

   • Kierowca na podstawie swojego doświadczenia, ma ocenić prędkość pojazdu przed który chce się wpieprzyć, jeżeli źle oceni to jest dzwon i to tylko i wyłącznie jego wina.
    Tak więc możecie sobie robić analizy prędkości i co tam chcecie , wina jest bezsporna.
    Jak nie potrafi ocenić prędkości zbliżającego się pojazdu, to nie powinien jeździć, bo przez takich co im się ch&^%j wie co wydaje są czołówki i dzwony na skrzyżowaniach.

 3. Turbognojom dowalać OC po 5000zł ł + mandaty po drugie tyle

  Trzeba tym wszystkim turbognojom dowalać OC po 5000zł + mandaty po drugie tyle + ściągać pełne koszty naprawy infrastruktury drogowej 5,000-20,000 zł.
  Słupów w tym biednym mieście niedługo zabraknie.

 4. Ewidentna i bezsprzeczna wina kierowcy forda, a połowa komentujących jako pośredniego sprawcę wskazuję kierującego audi. Zastanawiam się po co w innych sprawach są ekspertyzy sądowe, biegli sądowi itd. Lepiej przecież pokazać zdjęcie samochodu „ekspertom” internetowym i od razu wskażą prędkości pojazdów, stany techniczne przed zdarzeniem i całą resztę czynników, którą prawdziwi eksperci badają dniami / tygodniami.

 5. Kto NIGDY nie złamał choćby jednego zapisu kodeksu niech pierwszy rzuci kamieniem…. Ciekawie byłoby się przejecheć choć raz z osobą ktora nigdy nie złamała żanego przepisu…. Są takie osoby?

 6. Tak wygląda szyba gdy pasażerka nie ma zaciętych pasów, nie żal mi takich ludzi. Ps. To darmowy facelifting.

 7. kierowco forda jeśli kiedyś to przeczytasz tzn przezyles ten wypadek to zapierdzielaj na pilgrzymke i to na boso zobacz jakiego miałeś farta twój samochod owinol się o tylnie dzwi ,zbrakło pare cm i by cie nie było szanuj zycie i na drugi raz ostrożniej i dziękuj ze zżyjesz