Gratka dla miłośników mrocznego kina. W Lublinie odbędzie się festiwal horrorów

W połowie września w Lublinie odbędzie się Splat!FilmFest – horror film festival. Jest to największy międzynarodowy festiwal kina gatunkowego w Polsce.

Miłośnicy horrorów, kina brutalnego, mrocznego i szalonego niebawem będą mieli swoje święto. W Lublinie odbędzie się festiwal tego typu produkcji filmowych. Splat!FilmFest to przede wszystkim premiery najlepszych i najważniejszych horrorów oraz thrillerów z 2017 i 2016 roku. Organizatorzy przygotowali ponad 40 pozycji, które mają zadowolić nawet najbardziej wymagających widzów. Gościem specjalnym będzie Julius Ramsay, reżyser seriali „The Walking Dead”, „Outcast”, „Krzyk”, twórca dwukrotnie nominowany do Primetime Emmy. Specjalnie do Lublina przyjedzie ze swoim mrocznym thrillerem „Midnighters”, którego światowa premiera miała miejsce w tym roku na Los Angeles Film Festival.

Filmy na festiwalu będą podzielone na bloki tematyczne. Najbardziej przerażające i brutalne tytuły umieszczono w dziale Strach i Terror, m.in. „Hounds of love”, „Killing Ground”, czy przedpremierowy pokaz „Maus” – wstrząsającego survival horroru z wątkami wojny i terroryzmu, którego światowa premiera odbędzie się na Fantastic Fest w Austin. Sekcja Girl Power zawiera filmy burzące stereotypy przedstawiania kobiet w horrorze m.in. „68 Kill”, „Tragedy Girls” i „M.F.A”. W bloku WTF znajdą się produkcje wyjątkowo osobliwe, w tym najohydniejszy film świata czyli KUSO.

Nie zabraknie też krwawych inteligentnych komedii w dziale Sstrasznie Śmiesznie, jak „Mayhem” czy „Dead Shack” nawiązujący do kultowych horrorów lat 80-tych. W sekcji Cult Classics pojawią się filmy kultowe i przegląd dzieł Andrzeja Żuławskiego. Po słynnym „Opętaniu” z widzami spotka się reżyser Xawery Żuławski by porozmawiać o twórczości ojca. Splat!FilmFest to także wykłady, na których na pewno nikt nie zaśnie. Będą rozmowy o rynku kaset VHS w Polsce okresu transformacji, klaunach, wizerunku kobiety w horrorze oraz o twórczości Wesa Cravena. Nowością na festiwalu jest sekcja dla dzieci, na której będzie można zobaczyć poddaną rekonstrukcji cyfrowej „Akademię Pana Kleksa”.

Festiwal jest realizowany dzięki wsparciu miasta Lublina w ramach obchodów 700-lecia miasta w 2017 roku.

Print
(fot. archiwum festiwalu)
2017-08-27 21:38:43

7 komentarzy

 1. a ja proponuję do sejmu i to bez wyjątku co do przynależności

 2. świetny festiwal!dużo nowości, polecam!

 3. chłopek roztropek

  Horrory to filmy nudne realizowane w jednym schemacie: jakieś dziwne moce nadprzyrodzone wyrządzają krzywdę biednemu nieporadnemu człowieczkowi, który żyje niby we współczesnych czasach ale jego świadomość sięga conajmniej tysiąc lat wstecz. A widz, no cóż, każdy wybiera taki film na jakim jest poziomie.

  • Tak powiedzieć może wyłącznie ktoś kto nie zna się nie tylko na horrorach ale na kinie w ogóle.

   • Powiedziała, co wiedziała…
    Teraz także będzie żenujący poziom techniczny?
    Aj, może nie będę już wypominał ogromnych wpadek organizacyjnych i technicznych sprzed roku, bo zostanę oskarżony, że nie znam się na horrorach, technice, organizacji i „kinie w ogóle” 😀

 4. W wpadki zdarzają się nawet na Oscarach 🙂

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7374zł -0.8%
  • GBP 5.2571zł -0.55%
  • EUR 4.5316zł -0.29%
  • CHF 4.1413zł -0.14%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Noc Muzeów w Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie
  Noc Muzeów w Muzeum Narodowym w Lublinie
  Noc Muzeów w Ogrodzie Botanicznym UMCS
  Noc Muzeów w Muzeum Wsi Lubelskiej
  Pokrzywowy Jarmark Lubelski: Królować będą produkty z pokrzywą