Czwartek, 30 maja 202430/05/2024
690 680 960
690 680 960

Gorzków: Przez kilka miesięcy głodził krowy i świnie. Wychudzone zwierzęta stały w swoich odchodach

Kontrola przeprowadzona w jednym z gospodarstw na terenie powiatu krasnostawskiego ujawniła, że gospodarz od kilku miesięcy głodził zwierzęta gospodarskie. Mężczyzna odpowie za znęcani się nad zwierzętami.

Krasnostawscy policjanci przeprowadzili wspólnie z Powiatowym Lekarzem Weterynarii kontrolę w jednym z gospodarstw na terenie powiatu krasnostawskiego. Na terenie gospodarstwa 63-letniego mężczyzny przebywało kilkadziesiąt zwierząt, część zaniedbanych i wychudzonych.

W oborze znajdowało się 7 krów, jedna locha i pies uwiązany przy ścianie. Krowy uwiązane sznurkami do ściany, stały we własnych odchodach, były wychudzone nie miały żadnego pożywienia oraz dostępu do wody. W drugim, mniejszym pomieszczeniu były prowizoryczne zagrody o niestabilnej konstrukcji, w których znajdowało się 11 świń. Te również stały we własnych odchodach. Były wychudzone, stan siedmiu z nich wskazywał na głodzenie i skrajne zaniedbanie. Oprócz tego mężczyzna miał 12 psów, 6 z nich przebywało w domu. Pozostałe były uwiązane w różnych miejscach w gospodarstwie. Jeden miał budę. Stan psów oceniono na dobry zaś co do krów i trzody chlewnej lekarz ocenił, że zwierzęta były głodzone od kilku miesięcy, prawdopodobnie od końca 2014r.

Do Urzędu Gminy w Gorzkowie wpłynął wniosek o odebranie gospodarzowi zwierząt hodowlanych. Za znęcanie się nad zwierzętami  63-latkowi grozi kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

2015-03-15 09:47:31
(fot. Policja Krasnystaw)

7 komentarzy

 1. Samo Sądzik Obywatelski

  I dziwić się takiemu fiejowi co strzela do kota, albo wychowuje popaprańców rozjeżdżających koty rowerami?
  Przykłady cisną się same. Chamsko-kołtuńskiej mentalności nie zmieni się tak od nastania demokracji, tu trzeba pokoleń.

 2. Mnie stać na utrzymanie krowy,świnki ale nie stać na jej zakup.Nikt za darmo nie odda,woli zmarnować i zagłodzić.Nie rozumiem jak można tak traktować zwierze .

  • Wieś Sławiński

   kacha – to taka staropolska chłopska mentalność.
   Nie dom bo to MOJE, lepi niech z głodu zdechnie, ale nie dom

 3. Tak bo Państwo dawno dba tylko o swoje dobra głodowe pensje emerytury i umowy czasowe ,bezrobocie emigracja….

 4. matko to koło mnie ale siara, podobno nikt nie chce kupic tych zwierzat od niego bo tak swinie jedza swinie jak jakas zdechnia , w lesie wszystko pasie sie na jakichs lakach a w zimie stoja w jakichs chlewach glodne i zdychaja makabra

 5. wladze znają sytuacje od min 20 lat i nic nie robili a teraz wielka afera , na polach rosna drzewa , pije sie po kilka tygodni , 13 aut zabytkowych na podworku, doplaty regularnie pobierane z ARiMR i teraz nagle komus zaswitalo w głowie i i stal sie cudl!!! żygac sie chce na polskich urzędasów i lekarzy WET!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!