690 680 960

Gęsta mgła i szadź. Trudne warunki na drogach regionu

To będzie trudna noc dla kierowców. W znacznej części regionu występują gęste mgły, do tego zrobi się bardzo ślisko. Warto zachować szczególną ostrożność.

Wieczorem w znacznej części województwa lubelskiego pojawiła się gęsta mgła. Kierowcy powinni zachować szczególną ostrożność, nie tylko z powodu znacznie ograniczonej widoczności, lecz również ze względu na oblodzone jezdnie. Mgła osadzająca szadź sprawia bowiem, że na drogach pojawia się niewidzialna warstwa tzw. czarnego lodu.

Podczas jazdy można odnieść wrażenie, że droga jest sucha, jednak łatwo wpaść w poślizg a to może doprowadzić do wypadku. W wielu miejscach mgły ograniczają widoczność do 50 – 100 metrów. Takie warunki bardzo niekorzystnie wpływają na komfort jazdy.

Według prognoz sytuacja poprawi się dopiero w środę.

(fot. nadesłane – Kamil, Marek)
2017-01-16 23:38:00

6 komentarzy

 1. Życzę szerokiej i bezpiecznej drogi.

  • Apoloniusz Pierdółko, brat Kleofasa, też Pierdółki, a mąż starej Pierdółkowej

   Dołączam się z życzeniami i jak mówią na CB: PRZYCZEPNOŚCI.
   Nie chcę tu przysięgać, ale przyda się. 🙂

 2. Serdecznie pozdrawiam idiotę z Land Rovera, rejestracja LCH 41999, który jechał dziś rano we mgle na S-ce od Piask do Lublina na światłach dziennych – cała dupa ciemna (zmień żarówkę z lewym tylnym stopie, bo nie świeci), z zamarzniętymi szybami bocznymi i lekko odchuchaną przednia szybą. Rzadko spotyka się takiego kamikaze. Skoro nie ma o Tobie info na lublin112.pl, to znaczy ze jakimś cudem dojechałeś. Gratulacje.

 3. Dziś rano, koło 6.40, miałem nieprzyjemność spotkać na drodze S17 wybitnego mistrza kierownicy – mgła jak mleko a kierowca Land Rovera LCH 41999 postanowił jechać na światłach dziennych, dodatkowo nie zaprzątając sobie głowy takimi pierdołami jak np. oczyszczenie szyb bocznych z lodu. Sygnalizowanie zamiaru zmiany pasa ruchu kierunkowskazem też najwyraźniej przekraczała możliwości intelektualne kierowcy. Skoro nie ma info o wypadku z udziałem Land Rovera, domniemywam, że ten chełmski kamikaze dojechał do celu podróży. Pogratulować!

  • Grabarz - członek (rozmiar europejski) oczywiście niezależnego związku zawodowego grabarzy parafialnych

   Tym razem mu się udało, ale którymś tam razem, „jakoś nie wyjdzie” i będę miał klienta.

 4. Pan Cieć z alei lubartowskich w Mieście Inspiracji k/Świdnika

  Ciekawe ile „lelijek”, „z bliżej nieustalonych przyczyn, na prostym odcinku drogi straci panowanie nad autkiem”, a ilu przy tym „zasłabnie”, albo i powiększy grono aniołków.
  A jak pisują tu czasami miszczowie pióra: każdemu sie może przydarzyć.

Kursy walut

 • USD 4.3354zł 0.21%
 • GBP 5.369zł 0.8%
 • EUR 4.7239zł 0.34%
 • CHF 4.7142zł 0.58%

Polub nas