Sobota, 27 kwietnia 202427/04/2024
690 680 960
690 680 960

Gdzie najlepiej kupić mieszkanie w Lublinie? Podpowiadamy!

Nowe mieszkanie w Lublinie to już nie tylko marzenie rdzennych mieszkańców, ale coraz większej liczby osób przybywających do miasta z peryferii aglomeracji lubelskiej, a także spoza niej. Inwestycje na rynku pierwotnym i lokowanie kapitału w nieruchomościach to również znacznie częściej spotykana forma zabezpieczania oszczędności w czasie. Gdzie warto kupić lub zainwestować w mieszkanie w Lublinie?

Mieszkanie Lublin — jest w czym wybierać?

Zgodnie z danymi serwisu rynekpierwotny.pl, aktualnie na rynku nowych mieszkań w Lublinie jest dostępnych 2,7 tys. lokali mieszkalnych. Przeciętna cena mieszkania z kolei wzrosła aż o 18 proc. względem 2022 roku i jest szacowana obecnie na 11 tys. zł za metr kwadratowy.

Rynek pierwotny w Lublinie oferuje różnorodny wachlarz 1,8 tys. ofert w 30 inwestycjach realizowanych bądź już gotowych projektach. A zatem jest w czym wybierać, choć na poszczególną dzielnicę nie przypada więcej aniżeli dwie czy trzy inwestycje, a i znajdziesz takie jednostki administracyjne, na których terenie nie powstają żadne nowe mieszkania.

Cena mieszkania Lublin — ile kosztuje mieszkanie?

Na cenę mieszkań w Lublinie wpływają m.in.: 

  • dostępne udogodnienia, 
  • metraż, 
  • liczba pokoi i ich rozkład, 
  • wielkość balkonu czy tarasu. 

Oczywiście inne ceny zaoferuje nam deweloper w budynkach powstających na terenie Starego Miasta i na peryferiach. Kluczem jest jednak wybrać inwestycję położoną w atrakcyjnym miejscu, z dobrym dojazdem do centrum, a jednocześnie na tyle z dala, by móc liczyć na niższą cenę.

Ceny mieszkań w Lublinie zależą przede wszystkim od lokalizacji, ale i metrażu. Kawalerki w Lublinie potrafią kosztować średnio 13,7 tys. zł/m2, mieszkania dwupokojowe mogą być wystawiane na sprzedaż za 11,2 tys. zł/m2, a trzypokojowe — nawet za 10,3 tys. zł/m2. Jeśli szukasz tanich nieruchomości w Lublinie, ceny mieszkań z rynku pierwotnego będą najbardziej atrakcyjne w dzielnicach obrzeżnych, czyli m.in. Węglinie, Sławinie oraz na Ponikwodzie. Najwyższe ceny mieszkań notowane są z kolei w dzielnicach centralnych, czyli m.in. Śródmieściu i Starym Mieście, ale również rejonach cieszących się sprawną komunikacją miejską — Wieniawie, Kalinowszczyźnie czy Czechowie Południowym czytamy opinię ekspertów z rynkekpierwotny.pl.

Nowe mieszkania Lublin — gdzie szukać? 

Poszukiwania nowego mieszkania w Lublinie najlepiej rozpocząć od przejrzenia najnowszych ofert deweloperów. To tam właśnie kryją się największe „perełki”, czyli mieszkania cechujące się świetnym stosunkiem ceny do jakości, bardzo dobrym rozkładem i innymi dodatkowymi udogodnieniami. Jedną z najnowszych inwestycji na lubelskim rynku jest osiedle dewelopera Murapol przy al. Spółdzielczości Pracy.

W Lublinie stawiamy teraz pierwsze kroki, ale nasza inwestycja będzie wyjątkowa. Murapol Primo to starannie i nowocześnie zaprojektowane osiedle, które oferuje takie udogodnienia, jak m.in. Home Management System, umożliwiający mieszkańcom korzystanie z technologii smart home nawet poza domem, pakiet antysmogowy, zapewniający świeże powietrze we wnętrzach czy stacja ładowania pojazdów elektrycznych dla użytkowników niskoemisyjnych środków transportu. Adres również jest nieprzeciętny, ponieważ sąsiedztwo inwestycji będzie stanowić oferujący szereg atrakcji i punktów handlowo-usługowych kompleks Galerii Olimp. Świetna lokalizacja sprawia też, że mieszkańcy Murapol Primo będą mogli dotrzeć do Starego Miasta w zaledwie kilka minut samochodem lub komunikacją miejską komentuje Łukasz Tekieli, dyrektor ds. sprzedaży w Grupie Murapol.

Ponikwoda Lublin — mieszkania w nowoczesnej odsłonie

Pierwsza inwestycja dewelopera w Lublinie, Murapol Primo, jest zlokalizowana na Ponikwodze, choć na południowo-zachodnim skraju dzielnicy, czyli tak naprawdę tuż przy jej styku z Czechowem (po drugiej stronie ulicy), Śródmieściem oraz Kalinowszczyzną. Z osiedla do Starego Miasta prowadzi niemal prosta droga przez aleję Spółdzielczości Pracy i ulicę Lubartowską.

Sporym atutem inwestycji pod względem lokalizacji jest przyjazna i głównie jednorodzinna zabudowa w zielonej okolicy, a także położony nieopodal kampus Uniwersytetu Medycznego w Lublinie.

Mieszkania w Murapol Primo będą oferować dostęp do HMS, a to znaczy, że mieszkańcy będą mogli korzystać z urządzeń inteligentnego domu, w tym sterować ogrzewaniem, zaworami wody czy oświetleniem. Wybrane lokale będą posiadać dwustronną ekspozycję, a dodatkowo do każdego z nich będzie przynależeć wybrukowany kostką taras z zielonym ogródkiem o powierzchni aż do 113 m2 lub też nawet dwa balkony. Okna portfenetrowe zapewnią zaś bardzo dobre nasłonecznienie wnętrz.

Deweloper uwzględnił w projekcie wysoki standard części wspólnych. Klatki schodowe i korytarze w Murapol Primo będą wykończone z użyciem trwałych płytek gresowych, dekoracyjnych paneli meblowych na ścianach czy też energooszczędnej oprawy liniowej LED. Osiedle będzie ponadto ogrodzone, a w jego środku znajdziesz przestronny plac zabaw o powierzchni 680 m2.