GDDKiA przedstawiła plany na przyszły rok. W naszym regionie ogłoszą przetargi na blisko 130 km dróg ekspresowych

Przetargi na budowę ponad 100 km drogi ekspresowej S19 i ok. 50 km S17 zaplanowała na przyszły rok Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Będą też inwestycje na drogach krajowych.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zapowiedziała ogłoszenie w przyszłym roku przetargów na budowę 660 km dróg. Ma to być w sumie 28 odcinków nowych dróg ekspresowych i obwodnic o łącznej długości ponad 330 km. Do tego dochodzą zadania na istniejącej sieci dróg, które również obejmą łącznie 330 km. Jak szacują drogowcy, na budowę tras szybkiego ruchu przeznaczone zostanie ok. 17,6 mld zł, z kolei na przebudowę istniejących tras ok. 2,5 mld złotych.

Co ważne, patrząc na listę planowanych zadań, znaczna ich część będzie realizowana w naszym regionie. Z 330 km przygotowywanych do budowy tras szybkiego ruchu, na terenie województwa lubelskiego powstanie blisko 130 km. Są to trzy odcinki drogi ekspresowej S17: Zamość Wschód – Zamość Południe, Zamość Południe – Tomaszów Lubelski oraz koniec obwodnicy Tomaszowa Lubelskiego – Hrebenne, a także sześć odcinków drogi ekspresowej S19: od granicy z województwem mazowieckim do Międzyrzeca Podlaskiego, dobudowa drugiej jezdni na obwodnicy Międzyrzeca Podlaskiego, Międzyrzec Podlaski – Radzyń Podlaski, Radzyń Podlaski – Kock, dobudowa drugiej jezdni na obwodnicy Kocka i Woli Skromowskiej oraz Kock – Lubartów Północ.

Jednocześnie w ramach programu budowy 100 obwodnic na lata 2020-2030 ogłoszone mają zostać przetargi na budowę obwodnic Gorajca i Dzwoli w ciągu drogi krajowej nr 74 Janów Lubelski – Zamość. Jak wskazują przedstawiciele Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, realizacja obwodnic pozwoli na wyprowadzenie ruchu tranzytowego z miast, dzięki czemu nastąpi poprawa bezpieczeństwa i komfortu mieszkańców tych miejscowości oraz odciążenie miejskich ulic. Zaplanowano też przetargi na przebudowę dwóch odcinków drogi krajowej nr 74 Gorajec – Szczebrzeszyn i Janów Lubelski – Frampol. Jest to blisko 20 km drogi.

W przyszłym roku gotowa ma być również dokumentacja na budowę autostrady A2 od Białej Podlaskiej do granicy państwa. W tym przypadku przetarg na realizację inwestycji zostanie ogłoszony dopiero, kiedy będzie zapewnione jej finansowanie.

(fot. GDDKiA)

11 komentarzy

 1. Autostrada A2 od granicy do Białej Podlskiej, a gdzie od Białej Podlaskiej do Warszawy? Chyba, że zmienią nazwę E30 na S30, co juz było by totalnym nieporozumienie,.

 2. kierowca bombowca

  LUBLIN – LUBARTÓW PÓŁNOC PRIORYTET…..!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  • Więcej wykrzykników, więcej!
   Przetarg na ten odcinek jest w toku.

   • Przetarg??? Chyba dopiero na opracowanie koncepcji, bo jeśli chodzi o realizację to ten odcinek, mimo że najbardziej wyczekiwany, zaplanowano do budowy jako ostatni – najwcześniej w 2025 r

 3. Zamiast ciągnąć S17 od Piask w stronę Krasnegostawu i dalej Zamościa to wpierw biorą się za odcinek Zamość Tomaszów Lubelski. Ps. Odcinek Zamość Hrebenne to 60 km, więc gdzieś 10 km brakuje…

 4. A gdzie piaski – chełm?

  • TOMCZYK - UZDROWICIEL LUMPENPROLETARIATU

   Piaski – Dorohusk czyli S12 nie powstanie jak PiS się rozleci
   Byliśmy też przeciw VIA CARPATIA poczytaj i obejrzyj VIDEO z PE – Polska zdradzona przez europosłów PO. Pitera i Wałęsa zadali śmiertelny cios Via Carpathia wpisz w google

 5. I tak najgorsza droga to Łeczna – Sosnowica. Nad jeziora jedzie się tragicznie, droga w tamtą stronę to jakiś ponury żart.

 6. Łał, przetarg, taki sliczny, mmm

 7. S12 obwodnica chelma juz nie zbuduja?

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Dożynki w mieście, czyli Dożynkowe Jarmarki Lubelskie
Startuje Lubelski Festiwal Nauki. Będzie specjalny pokaz na placu Litewskim oraz Piknik Naukowy
Na zamku lubelskim i zamkowych błoniach odbędzie się weekend z archeologią
Jarmark Firlejowski, czyli dawne dworskie i rycerskie tradycje z czasów świetności magnackiego rodu
Malownicza Wąwolnica: Gwiazdą wydarzenia będzie Izabela Trojanowska