Policjanci ruchu drogowego z Lublina biorą udział w akcji ROAD SAFETY DAYS (zdjęcia)

W dniach 16-22 września 2020 roku, w czasie trwania Europejskiego Tygodnia Mobilności, we wszystkich europejskich krajach prowadzona jest akcja pod nazwą ROAD SAFETY DAYS. Biorą w niej także udział policjanci ruchu drogowego KMP w Lublinie. Działania mają wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa na drogach.

W akcji ROAD SAFETY DAYS biorą udział policjanci ruchu drogowego oraz inne podmioty zaangażowane na co dzień w poprawę bezpieczeństwa takie jak: Państwowa Straż Pożarna, pogotowie ratunkowe oraz samorządy lokalne. Działania ukierunkowane są na dążenie do założeń WIZJI ZERO – czyli zero ofiar śmiertelnych w wypadkach drogowych. Kluczem do osiągnięcia bezpieczeństwa jest w dużej mierze zmiana zachowań użytkowników dróg, poprzez zachęcanie do świadomej i odpowiedzialnej jazdy.

Akcja odbywa się w dniach 16-22 września 2020r. Do wspólnego promowania bezpieczeństwa z policjantami ruchu drogowego KMP w Lublinie włączyła Inspekcja Transportu Drogowego i WORD Lublin.

W poprzednich latach działania te były znane jako EDWARD (Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych na Drogach). Akcja ROAD SAFETY DAYS jest koordynowana przez Europejską Organizację Policji Ruchu Drogowego ROADPOL, a jej działania wspierane są jest między innymi przez Komisję Europejską oraz Europejską Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego (ETSC).

Z danych statystycznych BRD KGP wynika, że w bieżącym roku zostały odnotowane tylko dwa dni, w których nikt nie zginął na polskich drogach, to: 6 stycznia i 19 maja. Udostępniana Policyjna Mapa Wypadków Drogowych ze Skutkiem Śmiertelnym – Wakacje 2020 wykazała, że przez sezon letni doszło, aż do 351 wypadków, w tym 72 śmiertelnych. Jednym z głównych czynników tych zdarzeń była brawura na drodze.

 

(fot. Policja Lubelska)

Zobacz również

18 komentarzy

 1. Chyba na poprawę budżetu państwa.

  • przypomnij sobie ile fotoradarów było za Tuska – w samym Lublinie ile ? ( wszystkich nie wymienię ale kilka co pamiętam : UNII LUBELSKIEJ, Nadbystrzycka, Jana Pawła II, Lipowa, 1000-lecia,
   Ten to reperował budźet tylko gdzie to poszło ?

  • Utrzymanie policji drogowej kosztuje więcej niż wpływy z mandatów, więc do tego „biznesu” należy dokładać. Ale jeżeli pomimo tego dalej tak uważasz, to mam dla Ciebie radę. Nie daj się łupić jeżdżąc zgodnie z przepisami.

   • Policjanci potrafią wrobić też i jeżdżących zgodnie z przepisami.

    • Mnie jakoś nigdy nie wrobili. Chyba mam szczęście. Ale za to dziesiątki, setki razy jestem światkiem wykroczeń które uchodzą bezkarnie.
     Wczesne czerwone, przekraczanie prędkości, rowery jeżdżące po chodnikach, samochody parkujące nieprawidłowo, tak można wymieniać i wymienić bez końca.
     To, że 1 przypadek na 1000 (choć wydaje mi się, że rzadziej) policjanci coś zmierzą nie tak i wlepią nie słusznie mandat nie może być podsatwą negowania potrzeby karania faktycznych piratów drogowych.

    • Jeżeli piszesz tak w kontekście pomiaru prędkości, to jak dla mnie to policja mogłaby przestać „suszyć”, a „suszeniem” powinny zajmować się fotoradary. Chyba nie powiesz, że legalizowane, kontrolowane automaty też oszukują

    • Jeżeli obraz świata będziemy budować na wyjątkach to można napisać, że ludzie nie mają nóg, bo komuś kiedyś amputowano kończyny dolne.

    • I jeszcze jedno, już ostatnie.
     Ja nie boję się, że policjanci ukarzą mnie niesłusznie mandatem czy punktami raz na 10 lat, lecz tego, że ktoś kierujący niebezpiecznie pojazdem (samochodem, rowerem, hulajnoga) zrobi mi czy bliskim krzywdę. Mandat kilka stówek to jest nic. Absolutne zero.

 2. To nie łamcie przepisów to nie będzie czym łatać.

  • Potomkowie husarii mają jeździć zgodnie z przepisami? Drogowy mistrz powiatu w 20-letnim aŁdi ma jechać poniżej setki przez wieś? Co by o nim ludzie pomyśleli? Paniusie w SUVie też mają przerwać niecierpiące zwłoki rozmowy telefoniczne? Rowerzyści na rower o wartości 4 złotych (wartość złomu) mają zainwestować w lampki za 20PLN ?

  • Przepisów to mają przestrzegać piesi i rowerzyści. Kierowca ma Prawo Jazdy (przeważnie) więc sam wie lepiej jak ma jechać.

 3. Gospodarkę trzeba podreperować to najlepiej do kieszeni kierowców sięgać …

  Ciekawe czy na 3 pasówce na Al. Solidarności strzegli bezpieczeństwa (budżetu) ?

 4. I te akty represji niby poprawią bezpieczeństwo? Bu ha ha ha

 5. Fajna nazwa akcj… taka polskojęzyczna 😀

 6. Franiu czy tobie redakcja płaci od komenta ?

 7. Niestety w tym kraju akcja nosi nazwę „Country Budget Safety Days

 8. Franio się chyba mocno podnieca j AK pisze komentarze 😁

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.9505zł 0.49%
  • GBP 5.1404zł 0.8%
  • EUR 4.633zł 0.31%
  • CHF 4.3329zł 0.5%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Spektakl słowno – muzyczny „Nasz papież” w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim
  Targi marki Festool w Lublinie. Przedstawią rozwiązania dla branży stolarskiej i budowlanej
  Nabór do drużyny cheerleaderek – Perełki Tytanów
  „Obieraczki kapuściane” w Muzeum Wsi Lubelskiej
  Uroczyste obchody 81 rocznicy masowego mordu w Szczuczkach