Poniedziałek, 27 maja 202427/05/2024
690 680 960
690 680 960

Festiwal Kolorów powrócił do Lublina. Była muzyka, kolorowe proszki i słodycze (zdjęcia)

W sobotę po długiej spowodowanej pandemią przerwie, do Lublina znów zawitał Festiwal Kolorów. Wydarzenie odbyło się na terenie Browaru Perła przy ul. Bernardyńskiej.

Do Lublina powróciła popularna impreza, jaką jest Festiwal Kolorów. Na terenach zielonych Browaru Perła przy ul. Bernardyńskiej bawiło się kilkaset osób. Oprócz obrzucania się kolorowymi proszkami Holi, były też koncerty, jedzenie z foodtrucków oraz szereg dodatkowych atrakcji i sporo słodyczy.

Festiwal Kolorów to zabawa polegająca na wyrzucaniu w górę kolorów Holi, które tworzą wielką barwną chmurę. Impreza przywędrowała do Polski z Indii, gdzie jest uznawana za święto wiosny i radości. Od razu zdobyła dużą popularność, zwłaszcza wśród uczniów i studentów.

Jak zapewniają organizatorzy, kolorowy proszek, którym się obrzucają uczestnicy, produkowany jest z najwyższej jakości bezpiecznych i naturalnych składników, przyjaznych dla skóry. Głównie jest to talk, mąka kukurydziana i barwniki. Te ostatnie mają bez problemu schodzić z ubrań.

(fot. lublin112)

30 komentarzy

  1. Z 17 zdjęcia naznaczona 😛