690 680 960

Festiwal Kolorów powrócił do Lublina. Była muzyka, kolorowe proszki i słodycze (zdjęcia)

W sobotę po długiej spowodowanej pandemią przerwie, do Lublina znów zawitał Festiwal Kolorów. Wydarzenie odbyło się na terenie Browaru Perła przy ul. Bernardyńskiej.

Do Lublina powróciła popularna impreza, jaką jest Festiwal Kolorów. Na terenach zielonych Browaru Perła przy ul. Bernardyńskiej bawiło się kilkaset osób. Oprócz obrzucania się kolorowymi proszkami Holi, były też koncerty, jedzenie z foodtrucków oraz szereg dodatkowych atrakcji i sporo słodyczy.

Festiwal Kolorów to zabawa polegająca na wyrzucaniu w górę kolorów Holi, które tworzą wielką barwną chmurę. Impreza przywędrowała do Polski z Indii, gdzie jest uznawana za święto wiosny i radości. Od razu zdobyła dużą popularność, zwłaszcza wśród uczniów i studentów.

Jak zapewniają organizatorzy, kolorowy proszek, którym się obrzucają uczestnicy, produkowany jest z najwyższej jakości bezpiecznych i naturalnych składników, przyjaznych dla skóry. Głównie jest to talk, mąka kukurydziana i barwniki. Te ostatnie mają bez problemu schodzić z ubrań.

(fot. lublin112)

30 komentarzy

  1. Z 17 zdjęcia naznaczona 😛

Kursy walut

  • USD 4.4827zł -0.63%
  • GBP 5.4185zł -0.57%
  • EUR 4.6835zł -0.1%
  • CHF 4.7555zł -0.36%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Badania bez skierowania. Okulistyczne Mikołajki w Poradni Okulistycznej Dziecięcej 1 Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką SPZOZ w Lublinie
Walka o drugie z rzędu zwycięstwo na własnym parkiecie, konkurs „Rzuty za buty” i bezpłatny popcorn, czyli kolejny mecz koszykarskiej Lublinianki już w niedzielę
Zbiórka na rzecz psychiatrii dziecięcej
Zbiórka darów dla potrzebujących w Ukrainie
CITY TRAIL nad Zalewem Zemborzyckim po raz drugi