Poniedziałek, 22 kwietnia 202422/04/2024
690 680 960
690 680 960

Fatalny stan ul. Zorza. Droga została zamknięta dla ruchu

Od kilku dni wprowadzono znaczne ograniczenia w ruchu na drodze łączącej Kalinówkę z ul. Głuską. Mogą się tam poruszać tylko mieszkańcy, autobusy oraz służby komunalne.

Po obu stronach ulicy Zorza, czyli łączącej Kalinówkę z ul. Głuską, ustawione zostały znaki zakazu ruchu. Droga ta od dawna znajduje się w fatalnym stanie, pełna jest dziur i nierówności. Kierowcy nie mogą się jednak doczekać jej remontu. Droga położona jest zarówno na terenie Lublina jak też gminy Głusk, którym to odcinkiem zarządza Zarząd Dróg Powiatowych.

Jak poinformował nas Karol Kieliszek z Urzędu Miasta, na terenie Lublina znajduje się krótki odcinek ulicy Zorza, mający 1,2 km. Także jest w nienajlepszym stanie, jednak miasto nie wprowadzało żadnych ograniczeń w ruchu pojazdów. Znaki ustawiono od granicy miasta, czyli tam, gdzie zaczyna się ul. Malwowa w Abramowicach Prywatnych. Podobne oznakowanie znajduje się od strony Kalinówki.

Zgodzie z przepisami, odcinkiem o długości 3,8 km poruszać się teraz mogą tylko mieszkańcy, autobusy oraz służby komunalne. Jednak pomimo ograniczeń w ruchu, pojazdów praktycznie nie ubyło. Droga ta stanowi bowiem znaczny skrót dla jadących od strony Świdnika w kierunku Głuska.

Droga ta czeka na przebudowę od wielu już lat. Co jakiś czas robione są przymiarki do inwestycji, jednak na tym się wszystko kończy. W przypadku drogi powiatowej, swój wkład do jej remontu gwarantowali już radni Gminy Głusk. Z kolei na remont miejskiego odcinka wciąż brakuje pieniędzy. W ubiegłym roku ratusz wyjaśniał, że jest to kosztowna inwestycja i na razie nie ma na nią funduszy. Jak obliczono, na przebudowę potrzebne jest 6,3 mln zł.

40

(fot. nadesłane – Mariusz)
2017-03-12 08:00:35

56 komentarzy

 1. Pabloo(oryginał)

  Jak to mówią….zawartość asfaltu w dziurach….7%

 2. Nie ma kasy na remont drogi a jest kasa na stadion, nowy plac litewski i inne inwestycje na pokaz :]

 3. To jest nie do pomyślenia. Zamiast drogę remontować, stawia się zakaz ruchu… Cymbał, który wydał zgodę na coś takiego powinien natychmiast stracić stanowisko.

 4. Ja tą drogą muszę jeździć bo to najktrótsza droga jaką jeżdżę z domu do pracy. Ludzie mogliście zamknąć połowe drogi a nie całą. Co wy najlepszego zrobiliście wstydźcie się.

 5. Droga sie nie popsula w rok… nagle wielkie urzednicze zdziwienie i zakaz wjazdu postawiony. Zarzad drog powiatowych do zwolnienia sie nadaje.

 6. ŻENADA!! 6,3 MLN ZŁ? A NA NOWĄ FONTANNĘ NA PL.LITEWSKIM ZA KILKANAŚCIE MLN ZŁ TO MAMY?

 7. pewnie, lepiej zamknąć. Jakie to qrw….. Polskie.

 8. Lublin miasto bez inspiracji

  ŚMIECH NA SALI !!! BYŁO 6 MLN ZŁOTYCH JAK (W) NAPISANE I CO TERAZ NIE MA A NA GŁUPI REMONT LITEWSKIEGO SĄ PIENIADZE ?? AAA JUŻ WIEM NA CO POSZŁO 500+ ALE MNIEJSZA OTO LUDZIE SPRZEDALI POLA BUDUJĄ SIĘ TO KUPUJĄ BMW,JEEPY,LEXUSY I JAK JADĄ PO TAKIEJ DRODZE TO NIC NIE CZUJĄ JAK JADĄ I STĄD NA REMONT CZEKAMY 10 LAT !! BO NIKT NIE REAGUJE WIĘC CO TO ZA MIASTO INSPIRACJI CHYBA MIASTO LUBLIN „UCIEKAJ GDZIE PIEPRZ ROŚNIE” KAŻDY TYLKO O SWOJE GNIAZDKO SIĘ MARTWI TYLE PIENIEDZY Z UBEZPIECZEŃ, POLISY GDZIE TE WSZYSTKIE PIENIĄDZE IDĄ ???

 9. Lublin miasto bez inspiracji

  CHEŁM TO NIE LUBLIN !!!

Z kraju