Sobota, 25 maja 202425/05/2024
690 680 960
690 680 960

Fatalny stan nawierzchni na ulicach Goździkowej i Dębowej. Miasto: „Ulice zostaną naprawione” (zdjęcia)

Kolejne lubelskie ulice wymagają naprawy. Chodzi o ul. Goździkową i Dębową, które usiane są „kraterami”. Miasto wyjaśnia, że w okresie wiosennym zostaną one naprawione.

Okres zimowy wpływa destrukcyjnie na miejskie ulice. W wielu miejscach pojawiają się dziury, zapadliska, pęknięcia i niebezpieczne garby. O fatalnej nawierzchni dwóch miejskich ulic poinformowali nas Czytelnicy. Chodzi o ul. Gożdzikową oraz Dębową.

– Nawierzchnia ulicy Goździkowej jest szutrowa, a ulicy Dębowej w około jednej trzeciej szutrowa. W chwili obecnej nawierzchnie te są podziurawione jak po upadku meteorytów. Za każdym razem przejazd tymi ulicami grozi uszkodzeniem samochodu, a spacer upadkiem i doznaniem obrażeń. 31 stycznia pisałem w tej sprawie do Zarządu Dróg i Mostów w Lublinie, ale do tej pory nie uzyskałem odpowiedzi – napisał do nas pan Paweł.

Zapytaliśmy Miasto Lublin, czy zamierza remontować nawierzchnię tych ulic i kiedy to nastąpi.

– Stan tych ulic jest na bieżąco monitorowany przez służby drogowe. Zarówno ul. Goździkowa jak i Dębowa to drogi niewybudowane, gruntowe. Tym samym z uwagi na ich charakter, podejmowane działania mogą mieć jedynie charakter doraźny. W okresie wiosennym, po rozmarznięciu i wyschnięciu gruntowej nawierzchni, ulice zostaną naprawione – poinformowała nas Justyna Góźdź z Biura Prasowego w Kancelarii Prezydenta Miasta Lublin.

Fatalny stan nawierzchni na ulicach Goździkowej i Dębowej. Miasto: „Ulice zostaną naprawione” (zdjęcia)

Fatalny stan nawierzchni na ulicach Goździkowej i Dębowej. Miasto: „Ulice zostaną naprawione” (zdjęcia)

Fatalny stan nawierzchni na ulicach Goździkowej i Dębowej. Miasto: „Ulice zostaną naprawione” (zdjęcia)

Fatalny stan nawierzchni na ulicach Goździkowej i Dębowej. Miasto: „Ulice zostaną naprawione” (zdjęcia)

(fot. nadesłane)

14 komentarzy

 1. Trzeba się przerzucić na terenówki. Bo Miasto nie sprecyzowało o którą wiosnę chodzi.

  • Tak. Może terenowe buty trzeba nałożyć. Polska to USA i każdy, zawsze i wszędzie, nawet na druga stronę ulicy jedzie 4.0 litrowym pickupem czy SUVem.

 2. Chyba mieszkańcy w czynie społecznym naprawią. Kasy nijakiej na drogi nie będzie.

 3. To ulice tylko z nazwy. Jest tam, na Ponikwodzie, jeszcze kilka, jeśli nie kilkanaście, takich „ulic”.

 4. Ciekawe czy jak skończy się budowa kanalizacji na ulicy Wapiennej, to czy położą nowy asfalt czy trzeba będzie czekać 5-10 lat? Kratery jak się patrzy, łatane doraźnie raz na jakiś czas..

 5. A KIEDY KTOŚ ŁASKAWIE ZAJMIE SIĘ AL.WARSZAWSKĄ OD ZBOŻOWEJ DO GŁÓWNEJ?!?! OD LAT MIASTO NIE MOŻE PORZĄDNIE NAPRAWIĆ TEGO ODCINKA.PEWNIE ŻADEN Z DECYDENTÓW NIE MIESZKA W TYM REJONIE. OBY POROZ……..ŁY SIĘ WAM ZAWIESZENIA W WASZYCH SAMOCHODACH I NIE OBJĘŁA TEGO GWARANCJA!!!

  • Tamtą ulicę, tj. starą DK17 należy przebudować całościowo. W tym zwęzić ją z 4 pasów czy 3 pasów i pobocza do zwykłej drogi miejskiej 1+1. Nie ma sensu utrzymywać 4 pasów, skoro 2 w zupełności wystarczą. Ruch zmniejszył się tam 100-krotnie.

 6. Nic nadzwyczajnego nikt nie odkrył w przypadku takich dróg. Dopóki nie będzie asfaltu to po każdym deszczu i po kilku dniach efekt będzie taki sam a Pan czytelnik co się bulwersuje w tym artykule to może by się dokształcił i może nauczył chodzić chyba, że osoba starsza to niech załatwi sobie osobę do pomocy podczas spaceru. Jak droga przeschnie to pewnie przyjedzie równarka plus dosypią żużlu i to na tyle z naprawy.

  • Myślący z Lublina

   Szanownego przedmówcę zapraszam do wizji lokalnej. Nie jest tak różowo jak Pan przedstawia, na naprawę tych ulic czeka się wiele miesięcy a codzienne dojazdy nimi niszczczą auto. Ulica jest nieoświetlona, zapewniam że po zmroku nie chcialby Pan przejść po takiej nawierzchni. Służby naprawiają drogę szutrową zalewając asfaltem kratery, czy to jest zgodne ze sztuką? Tego nie wiem. Oczywiście jest w Lublinie więcej ulic wymagających pilnej naprawy. Mam nadzieję że przyszły Prezydent miasta dostrzeże ten problem.

 7. Profesjonalny nauczyciel języka polskiego z Polesia Szóstego

  Używajcie więcej soli, powinno pomóc.

 8. … naprawią porą wiosenną ! … ale w którym roku ???

 9. Ulica Kunickiego też z wielkimi dziurami nawet na przejściu dla pieszych.

 10. Gdzie peło tam dziury i szambo.