Czwartek, 18 kwietnia 202418/04/2024
690 680 960
690 680 960

Fałszywy ratownik medyczny musi oddać, to co zarobił. Nie uniknie też celi

Korzystając z fałszywego dyplomu zatrudnił się jako ratownik medyczny. Mężczyzna został skazany. Czekają go jednak kolejne kłopoty, gdyż czekając na wyrok, ponownie zrobił to samo.

Przed Sądem Rejonowym w Chełmie zakończył się proces Piotr P. z jednej z miejscowości koło Lublina, który udawał ratownika medycznego i w takim też charakterze zatrudnił się w chełmskim szpitalu. W tym celu przedłożył dyrekcji nieprawdziwe dokumenty, m.in. podrobiony dyplom potwierdzający jego rzekome kwalifikacje zawodowe. Wskazał też, niezgodne z prawdą bogate doświadczenie w tym zawodzie.

Pracę wykonywał od 19 marca do 18 listopada 2020 r. Jego kariera zakończyła się, gdyż ktoś w końcu postanowił szczegółowo sprawdzić „ratownika”. Wtedy prawda wyszła na jaw, a o wszystkim powiadomieni zostali policjanci. Funkcjonariusze zatrzymali Piotra P., kiedy po skończony dyżurze wyjeżdżał ze szpitala do domu. W trakcie prowadzonych czynności okazało się, że mężczyzna kierował karetką choć nie posiadał prawa jazdy. Miał za to orzeczone cztery sądowe zakazy prowadzenia pojazdów.

Kiedy prokuratura prowadziła śledztwo, mężczyzna zgodnie z postanowieniem o orzeczeniu środka zapobiegawczego w postaci dozoru policji, powinien co kilka dni zgłaszać się na komisariat. Początkowo tak było, jednak po pewnym czasie przestał się pojawiać w jednostce policji. Dlatego też funkcjonariusze rozpoczęli jego poszukiwania.

Piotr P. odnalazł się w Warszawie, gdzie pracował jako…kierowca i ratownik medyczny. Po raz kolejny przedstawił bowiem podrobiony dyplom, jak też wskazał, że ma spore doświadczenie w tym zawodzie. Tym razem mężczyzna trafił od razu do celi.

Zdaniem sądu, wina 42-latka nie budzi żadnych wątpliwości, dlatego też skazał go na karę 10 miesięcy pozbawienia wolności. Jednocześnie Piotr P. został zobowiązany do zwrotu placówce wynagrodzenia, jakie nienależnie otrzymał, czyli łącznej kwoty ponad 63 tys. złotych. Dodatkowo orzeczony został piąty już zakaz prowadzenia pojazdów, tym razem na okres 4 lat.

Mężczyzna odpowiadał tylko za doprowadzenie chełmskiego szpitala do niekorzystnego rozporządzenia mieniem i kierowanie pojazdem pomimo zakazu. Śledczy sprawdzali również, czy swoimi działaniami nie doprowadził on do stworzenia zagrożenia zdrowia lub życia pacjentów. Okazało się jednak, że Piotr P. pomimo braku medycznego wykształcenia, posiadał wiedzę i umiejętności potrzebne do wykonywania tego zawodu.

To nie koniec kłopotów 42-latka. W sprawie jego pracy w Warszawie prowadzone jest odrębne postępowanie.

(fot. lublin112.pl)

32 komentarze

 1. A kiedy rządzący oddadzą pieniądze za fałszywa pandemię ??

  • Nie przypominam sobie żeby jakaś fałszywa była. Powiedz to rodzinom zmarłych osób albo tym spod respiratorów. Może już dość z tym wypisywaniem bzdur.

 2. Zabawne. Fałszywy ratownik musi zwrócić pieniądze za wykonaną pracę, a cyberoszuści, w razie wpadki, nie muszą zwracać pieniędzy, które wyprowadzili ludziom z kont. Oszust dostaje kilka lat więzienia, po czym wychodzi i cieszy się ukradzionymi wcześniej pieniędzmi.

 3. Sasin też odda kasę?

 4. JAKA PANDEMIA,TAKI RATOWNIK.
  Ratownicy narzekają na zbyt niskie wynagrodzenie,a temu wyszło ok.8tys./m-c

 5. Kajfasz w punkt…..mnie też szlag trafia jak widzę co robi a raczej czego nie robi ,nasz żałosny wymiar ” sprawiedliwości ” …prawdziwych bandytów i złodziei nie potrafią skutecznie karać a jedyne co im wychodzi to żałosne i nieskuteczne wyroki wyroki ,na które trzeba czekać latami ….sądy ito dno i 2 m mułu

 6. Najważniejsze że dostał 5-ty zakaz prowadzenia pojazdów. Teraz na pewno już się zastosuje. Fikcja polskiego prawa i wyroków sądowych.

 7. A dlaczego każą oddać ? Nie ukradł tylko zapracował. Do sądu pracy powinien pójść.

 8. Trzeba przyznać, że mocny zawodnik. Nie podda się tak łatwo.

  • chciałabyś żeby taki mocny zawodnik ratował Ci dziecko ? powinien gnić w pudle. Wystarczy że do PL wjechała masa ,,inżynierów, doktorów, pielęgniarek,, ze wschodu. W mojej firmie większość szoferów ze wschodu śmiała się że kupili prawko (najczęściej w luźnej rozmowie po piwie 🙂 Tam kupisz nawet ,,profesora mniemanologii stosowanej,, .

Z kraju