Środa, 21 lutego 202421/02/2024
690 680 960
690 680 960

Przymrozek pojawi się w woj. lubelskim. Na przełomie 2 i 3 dekady miesiąca możliwy śnieg

Już od piątku rozpoczął się w naszej części Europy proces spadku temperatury, który potrwa przez trzy najbliższe dni począwszy od soboty, a w tym przez okres trwania Świąt Wielkanocnych. Jednak już od wtorku temperatura zacznie stopniowo wzrastać w kraju.

Na tak wysokie wartości na termometrach, jak obserwowaliśmy w okresie od wtorku do środy nie mamy co liczyć do połowy przyszłego tygodnia. Mogą pojawić się w regionie przelotne opady śniegu i deszczu ze śniegiem.

Dziś przez większość dnia odczucie chłodu potęgował silny wiatr z kierunków północnych. Wyraźnie słabnący dopiero pod wieczór. W regionie zaczynają pojawiać się rozpogodzenia, a to sprzyja radiacyjnemu wypromieniowaniu ciepła z planetarnej warstwy granicznej. Zalega chłodna masa powietrza pochodzenia arktycznego, w której występują rozpogodzenia.

Przymrozek pojawi się w wielu miejscach zwłaszcza w drugiej części nocy i nad ranem. Zarówno na standardowej wysokości pomiarowej, czyli 2 m.n.p.g oraz przy gruncie. Sprzyjać ma temu rozbudowa wyżu znad Skandynawii, który we współpracy z niżem ze wschodu sprowadza zimne powietrze.

W woj. lubelskim na przeważającym obszarze prognozowany jest spadek temperatury powietrza do około -2°C, przy gruncie do -5°C już w nocy z soboty na niedzielę. Za dnia od niedzieli do wtorku przeważnie od 4°C do 9 °C. Pojawiać będą się opady okresami opady atmosferyczne w formie ciekłej i stałej.

Dopiero w drugiej połowie tygodnia temperatura wzrośnie powyżej 15 °C. Pod koniec przyszłego tygodnia możliwe nawet 20 °C.

Najnowsze informacje pogodowe
Aktualna temperatura w Polsce

(fot. lublin112.pl)

Jeden komentarz

  1. Trudno, co będzie to będzie… bo jaki wpływ na „dzianie się” pogody mamy my, zwykli zjadacze chleba naszego powszedniego i świątecznych jajek…

Z kraju

Polityka i społeczeństwo