690 680 960

Fałszywy alarm bombowy. Strażacy rozstawili dla przedszkolaków specjalny namiot (zdjęcia)

W poniedziałek rano do przedszkola w Radzyniu Podlaskim wpłynął mail z informacją o podłożonym ładunku wybuchowym. Na miejscu interweniowała straż pożarna oraz policja. Ewakuowano dzieci z budynku, a następnie umieszczono je w specjalnym, ogrzewanym namiocie.

W poniedziałek w całym kraju m.in. do wybranych placówek edukacyjnych wpłynęły informacje o rzekomo podłożonych ładunkach wybuchowych. Jeden z takich maili znalazł się w skrzynce mailowej przedszkola przy ul. Międzyrzeckiej w Radzyniu Podlaskim.

Na miejscu interweniowała policja oraz dwa zastępy strażaków z JRG Radzyń Podlaski. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz rozstawieniu namiotu pneumatycznego wraz z nagrzewnicą w celu zapewnienia komfortu cieplnego ewakuowanym maluchom.

Po dokładnym sprawdzeniu budynku przez policję działania zakończono. Tak jak we wszystkich dzisiejszych przypadkach, informacje o ładunkach wybuchowych okazały się fałszywe i miały charakter kaskadowy. Policjanci ustalają, kto stoi za rozsyłaniem maili tego typu.

(fot. PSP Radzyń Podlaski)

2 komentarze

  1. Był kiedyś nie fałszywy alarm?

  2. Zemsta mechanika

    Ruskie trole w akcji teraz to będzie na porządku dziennym. Dezinformacja jest jedną z metod destabilizacji struktur państwa. Wcale się nie zdziwię jak przez przypadek jakąś bomba spadnie po naszej stronie a winę zrzuca na Ukrainę ze sabotuje rosyjskie działania ,,wyzwoleńcze,,.

Kursy walut

  • USD 4.2559zł 0.75%
  • GBP 5.2567zł 0.55%
  • EUR 4.5376zł 0.34%
  • CHF 4.671zł 0.05%

Polub nas