Środa, 28 lutego 202428/02/2024
690 680 960
690 680 960

Ewakuowano w regionie obóz harcerski w związku z nadchodzącą burzą

Od wczoraj w regionie panuje niebezpieczna aura pogodowa. W związku z zagrożeniem intensywną burzą, ewakuowano jeden z obozów harcerskich na terenie powiatu opolskiego.

Tylko wczoraj, z powodu burz przechodzących nad Polską, strażacy interweniowali w kraju łącznie 335 razy. Prewencyjnie ewakuowano cztery obozy harcerskie. Jeden z nich zlokalizowany w Adelinie w powiecie opolskim w woj. lubelskim, jeden w woj. łódzkim oraz dwa w woj. świętokrzyskim.

W związku z nadchodzącą burzą, w środę przed godziną 23.00 strażacy zostali zadysponowani do pomocy w ewakuacji obozu harcerskiego w miejscowości Adelina. Działania polegały na przewiezieniu obozowiczów do tymczasowego punktu schronienia do remizy OSP Adelina. Następnie strażacy dokładnie sprawdzili obozowisko, a także liczbę harcerzy oraz ich stan.

W działaniach udział brały zastępy straży z KP PSP w Opolu Lubelskim oraz OSP KSRG Osiny. Ewakuowano łącznie 16 osób nieletnich oraz 5 wychowawców.

15 komentarzy

  1. I co leje, l e j e?️?️?️?️?️

  2. Jest organizator obozu, jest, jakoś harcerze tam dotarli, dotarli, on ponosi całą odpowiedzialność za obóz i on powinien ewakuować uczestników obozu, a nie do tego angażuje się sztab ludzi.
    To nie są przedszkolaki. Sama jeździłam na takie obozy w zamojskie lasy, ale takich cyrków jak dzisiaj nie było.

Dodaj komentarz

Z kraju

Polityka i społeczeństwo