690 680 960

Elektryczne hulajnogi spodobały się mieszkańcom Świdnika. W tym roku jednośladów jest dwa razy więcej

Blisko 3,8 tys. mieszkańców Świdnika skorzystało w ub. roku z elektrycznych hulajnóg. Miasto postanowiło więc przedłużyć umowę, w tym sezonie jednośladów jest też więcej.

W Świdniku elektryczne hulajnogi pojawiły się wraz z początkiem czerwca ub. roku. Zanim to się stało, władze miasta konsultowały ten pomysł z mieszkańcami. Zdania były podzielone, wiele osób było za uruchomieniem systemu, nie brakowało jednak też obaw związanych m.in. z pozostawianymi gdzie tylko popadnie jednośladami. W wyniku tego podpisano umowę z operatorem tylko na pięć miesięcy, na zasadzie pilotażu.

Na początek na terenie miasta ustawiono 30 hulajnóg. Operatorem systemu została firma Bolt, jednak obsługą zajmowała się miejska spółka Pegimek. Okazało się, że jednoślady bardzo spodobały się mieszkańcom, gdyż skorzystali z nich 62 tysiące razy. Jak wskazują urzędnicy, użytkowników było 3 799, co oznacza, że każdy z nich wypożyczył hulajnogę średnio po 16 razy. Średnia, przejechana odległość w dni od poniedziałku do piątku wynosiła ok. kilometra, a w weekendy 2 km.

W związku z tym miasto postanowiło przedłużyć umowę z firmą Bolt. Co więcej, w tym roku hulajnóg jest dwa razy więcej, czyli 60. Dodatkowo zwiększony został obszar, po którym można się nimi poruszać. Tak, jak w ubiegłym roku, mieszkańcy mogą korzystać z jednośladów do listopada.

(fot. UM Świdnik/archiwum)

3 komentarze

  1. Hulajnogi świdnickie napędzane węglem z Łęcznej – kopcą strasznie ale jadą ::)

  2. PRZECIEŻ ELEKTRYCZNE SĄ CZYTAJ ZE ZROZUMIENIEM PASTUCHU

  3. Niestety-będzie więcej wypadków W zeszłym roku jadąc 50 na godz. z prawej strony wyprzedza mnie facet ok. 60 tki na hulajnodze. Dobrze że zobaczyłem go w lusterku bo bym go skasował.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Ireneusz Krosny „Mowa ciała” w amfiteatrze na Poczekajce
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Rekrutacja do drużyny futbolu australijskiego
Zasmakuj w Tradycji w Bychawie
Światowy Dzień Zwierząt – Dzień Otwarty Schroniska