Środa, 24 kwietnia 202424/04/2024
690 680 960
690 680 960

Spacery po napiętej taśmie, kilkadziesiąt metrów nad ziemią, robią wrażenie. Dziś ostatni dzień Carnavalu Sztukmistrzów (wideo)

Urban Highline Festival Lublin to wydarzenie, które przyciąga miłośników slackline’a i aktywności outdoorowych z całego świata. Jest to festiwal, na którym eksperci i entuzjaści slackline’a spotykają się, by dzielić się swoją pasją, rozwijać swoje umiejętności i wspólnie spędzić czas w dynamicznym miejskim środowisku.

Co to jest highline?

Highline to odmiana slackline’a, która polega na chodzeniu po napiętej taśmie zawieszonej na pewnej wysokości, na przykład między budynkami, skałami czy nad przepaścią. Jest to sport ekstremalny, który wymaga nie tylko zdolności fizycznych, ale również dużo koncentracji i umiejętności kontrolowania strachu. Highline rozwija zarówno ciało, jak i umysł, a uczestnicy zazwyczaj zachwyceni są poczuciem wolności i spełnienia, jakie towarzyszy pokonywaniu odległości na wąskiej taśmie.

Społeczność i wymiana doświadczeń

Jednym z najcenniejszych aspektów Urban Highline Festival Lublin jest atmosfera otwartości i wspólnoty. Uczestnicy mają okazję poznać ludzi z różnych kultur i środowisk, wymieniać doświadczenia, dzielić się wiedzą i inspiracjami. Wspólnie pokonują wyzwania, uczą się nowych trików i zdobywają pewność siebie. Mają również możliwość chodzenia po taśmach rozpiętych na dość dużych wysokościach, pomiędzy lubelskimi budynkami w Śródmieściu.

Pokazy mistrzów

Urban Highline Festival Lublin to kilka dni pełnych aktywności i wydarzeń związanych z highline’em. Do Lublina przyjeżdżają doświadczeni slacklinerzy, którzy prezentują swoje umiejętności podczas widowiskowych pokazów na napiętych taśmach. Festiwal to także czas rywalizacji, gdzie uczestnicy mogą wziąć udział w różnego rodzaju konkursach i zawodach związanych z highline’em. Poza aktywnościami sportowymi, festiwal jest okazją do prezentacji sztuki i performance’u związanych z taśmą.

Zachęcamy do obejrzenia wideo z tych niesamowitych zmagań i przypominamy, że niedziela jest ostatnim dniem Carnavalu Sztukmistrzów 2023.

12 komentarzy

  1. Dobrze że aż takich tłumów nie było. Ale tak na marginesie jak wszedłem na Plac Litewski i z miejsca zobaczyłem ten kościół. to z miejsca przebiegła mi przez głowę myśl. Że jak do najbliższych wyborów partia rządząca nie zerwie konkordatu i funduszy kościelnych, to w najbliższych wyborach głosuję na Lewicę, Tuska i Trzaskowskiego.

  2. Zapowiedzi imprez w stylu lublin112. „Wczoraj odbyły się „

  3. Kleopatra z Żulów

    Mniej ludzi mniej występów ,ale i tak fajnie bo pogoda była o.k.

  4. Karnawał idiotów

  5. Może coś poważniejszego w końcu w tym Lublinie będzie…a nie tylko sztukmistrze i inne bzdety.

  6. jak to jest zrobione

    prosba do redakcji, opiszcie proces montowania takich lin miedzy budynkami

Dodaj komentarz

Z kraju