690 680 960

Dzień Otwarty w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt (zdjęcia)

Dużym zainteresowaniem mieszkańców Lublina cieszył się Dzień Otwarty, jaki zorganizowało dziś Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt. Była to również okazja do poznania dzikich zwierząt, jakie zamieszkują miasto.

Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Lublinie zorganizowało dziś Dzień Otwarty. Akcja przede wszystkim miała na celu promowanie odpowiedzialnej adopcji zwierząt. Pracownicy oraz wolontariusze prezentowali podopiecznych placówki, wyjaśniali szczegóły procesu adopcyjnego, udzielali też porad dotyczących prawidłowej opieki nad pupilami.

Jednak wydarzenie, które odbywało się pod hasłem „Żyją obok nas”, było również okazją do poznania prawidłowych postaw wobec środowiska i jego mieszkańców. Wszystko dlatego, że dzielimy wspólną przestrzeń nie tylko z psami czy kotami, lecz tuż obok nas żyją także dzikie zwierzęta takie jak m.in. wiewiórki, jeże, lisy, jerzyki i wiele innych. W związku z tym każdy mógł zapoznać się z informacjami na temat ich życia w miejskim ekosystemie.

Były też prelekcje, koncert Zbyszka Zbigiego Kowalczyka i majka-L oraz wystąpienia ekspertów. Z kolei przedstawiciele straży miejskiej przybliżyli funkcjonowanie Ekopatrolu, który zajmuje się m.in. pomocą zwierzętom.

(fot. lublin112.pl)

Kursy walut

  • USD 4.5066zł -0.22%
  • GBP 5.4151zł 0.02%
  • EUR 4.6684zł -0.28%
  • CHF 4.7421zł -0.06%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Mikołajki w VIVO! Lublin
Badania bez skierowania. Okulistyczne Mikołajki w Poradni Okulistycznej Dziecięcej 1 Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką SPZOZ w Lublinie
Walka o drugie z rzędu zwycięstwo na własnym parkiecie, konkurs „Rzuty za buty” i bezpłatny popcorn, czyli kolejny mecz koszykarskiej Lublinianki już w niedzielę
Zbiórka na rzecz psychiatrii dziecięcej
Zbiórka darów dla potrzebujących w Ukrainie